Jak říct chlapovi, že bych chtěla miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Telefon123
Povídálka 19 příspěvků 28.10.14 15:13
Jak říct chlapovi, že bych chtěla miminko?

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak jste přítelům/manželům řekly, že jste připravené na mimčo? My o tom mluvíme vždy jenom v náznacích, mě samotné je trapné o tom začínat, aby si nemyslel, že na něco tlačim. Vím, že on by už chtěl, ale já jsme byla pořád do nedávné doby proti. Tak teď nevím jak mu to naznačit/ povědět tak, aby veděl, že i já bych už chtěla. Nebo to nechat uplně být a začít s tím tématem třeba až za pul roku, rok? Jak jste to řešely vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 28.10.14 15:16

@Telefon123 A co takhle, miláčku, chtěl bys se mnou dítě? :lol:

zuzanka003
Kelišová 7471 příspěvků 28.10.14 15:17

Normálně bych mu to řekla… nebo bych si počkala na nějakou příležitost třeba v televizi kdy tam budou hezky mimča a řekla bych že naše bude hezčí… a nějak bych svedla rozhovor na to kdy budem plánovat potomky. Chlapy takovou vědu nevidí a pokud nebude chtít tak to řekne rovnou že je brzo, ale vy jste psala že by chtěl už tak bych se nebála

NeonN
Generální žvanilka 24980 příspěvků 28.10.14 15:18

@Telefon123 nevím, kde je problém, když víš, že i on chce :nevim: já už si upřímně „domluvu“ prvního dítěte nepamatuju, ale bavili jsme se o tom narovinu :nevim: ;)

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 28.10.14 15:18

Manželovi, se kterým chci dítě, prostě řeknu na rovinu, že nastal čas, kdy cítím, že bych chtěla dítě, jak je na tom on. Jak ti může být trapné mluvit s partnerem o tom, jestli byste si nepořídili dítě? 8o tohle fakt nechápu, promiň, to je jak v první obecní 8o
Tvůj manžel chce dítě, ty chceš dítě a je ti trapné o tom mluvit? Nic nenaznačuj a prostě přímo řekni, co chceš.

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 15:18
@Telefon123 píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak jste přítelům/manželům řekly, že jste připravené na mimčo? My o tom mluvíme vždy jenom v náznacích, mě samotné je trapné o tom začínat, aby si nemyslel, že na něco tlačim. Vím, že on by už chtěl, ale já jsme byla pořád do nedávné doby proti. Tak teď nevím jak mu to naznačit/ povědět tak, aby veděl, že i já bych už chtěla. Nebo to nechat uplně být a začít s tím tématem třeba až za pul roku, rok? Jak jste to řešely vy?

a co vysadit Ha a cekat az budou //? 8)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 28.10.14 15:20

@Telefon123 Připomínáš mi mou kamarádku, které bylo trapné v době, kdy byla bez práce, řešit s manželem jejich společnosu finanční situaci a to, že by raději než kabelku k vánocům za x tisíc potřebovala zaplatit kupon na MHD a pár dalších podstatných věcí. Bylo to pro ni málo romantické…

Telefon123
Povídálka 19 příspěvků 28.10.14 15:21

HA vysazena už 3/4 roku. :) Dodělávám školu, ale nejak na mě přišla touha po mateřství, proto je mi to takové hloupé.

NeonN
Generální žvanilka 24980 příspěvků 28.10.14 15:22
@Telefon123 píše:
HA vysazena už 3/4 roku. :) Dodělávám školu, ale nejak na mě přišla touha po mateřství, proto je mi to takové hloupé.

My si pořídili první dítě po prváku VŠ, rodila jsem v druháku v dubnu :nevim: pořád na tom nevidím nic trapnýho, pokud oba dítě chcete

Uživatel je onlineatominnka
Generální žvanilka 22009 příspěvků 28.10.14 15:23

No, myslím, že bys nejdřív měla dozrát naolik, abys byla schopná manželovi říct, že chceš díte.. A pak až si domlouvat dítě :nevim:

První jsme nedomlouvali, to púřišlo samo a nečekaně. Druhé jme se bavili, že až bude malé rok a půl, když jí bylo 20m tak jsem mu řčekla, že si myslím, že je čas se začít snažit a jestli teda i on chce druhé. Chtěl a začali jsme se snažit. No a třetí mu už pár měsíců lehce naznačuju, on zatím nechce :lol:

Telefon123
Povídálka 19 příspěvků 28.10.14 15:23

@Svistice Je pravda, že pořád mám s určitými věcmi i po letech vztahu problém. Jen mě zajímalo, jestli jste to nějak probírali, nebo to prostě udělali. Ja jsem hodně plánovací typ a spontánních rozhodnutí se dost bojím… tak proto…

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 28.10.14 15:24

@Telefon123 A on ví, že máš HA vysazenou? Tak si asi myslí, že na dítěti pracujete, ne? A ty nechceš dítě a vysadíš HA? Mějaké divné ne?

Telefon123
Povídálka 19 příspěvků 28.10.14 15:24

@Reinka Tak to je krásné :)

zuzanka003
Kelišová 7471 příspěvků 28.10.14 15:25

Taky na tom nevidím nic tak trapnýho…stačí říct on sám řekne jak to vidí. A že doděláváš školu… však to ničemu nevadí

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 28.10.14 15:26

@Telefon123 Hlavně si srovnej, jestli chceš jen miminko, nebo i dítě. On to bývá sakra rozdíl. ;) Aby Ti pak nebylo hloupé či trapné řešit s manželem zničené věci v domácnosti, finance na plíny a botičky nebo že dítě nemá jen matku, ale dva sobě rovné (v právech i povinnostech) rodiče.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >