Jak říct dětem, že mám přítelkyni?

Anonymní
30.4.21 14:53

Jak říct dětem že mám přítelkyni?

Ahoj, nějaký čas mám přítelkyni, dětem jsem to říkat nechtěla, dokud jsem si nebyla jistá že je to vážně. Jenže, jak jim to mám teď říct? Děti vědí že jsou i homosexuálové a lesby, berou to v pohodě. Ale přeci jen je v tom rozdíl, o mojí orientaci nic nevědí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
715
30.4.21 14:54

Tak prvně nám řekni, kolik let děti mají.

Myslím, že bys to měla vzít krok za krokem, napřed jim říct, že jsi na holky, a potom až vybalit, že už jednu máš. Ať to mohou zpracovat a není to takový šok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63693
30.4.21 14:56

Záleží na věku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31282
30.4.21 14:58
@Anonymní píše:
Ahoj, nějaký čas mám přítelkyni, dětem jsem to říkat nechtěla, dokud jsem si nebyla jistá že je to vážně. Jenže, jak jim to mám teď říct? Děti vědí že jsou i homosexuálové a lesby, berou to v pohodě. Ale přeci jen je v tom rozdíl, o mojí orientaci nic nevědí.

Tak snad to je aspoň rok nebo víc od seznámení…Jestli máš děti malé, řekla bych normálně, to je moje kamarádka a někdy s námi pojede na výlet. Jestli jsou starší, nejdřív bych jim sdělila, že jsem teď pro změnu na holky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1001
30.4.21 14:59

Žijeme v 21, století. Takže bych z toho nedělal nějakou vědu. Teď v jarním období se kolem toho dá udělat hodně pestré kašičky, aby to pobral každý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
30.4.21 15:02

Jestli jsou děti malé, řekněme do 10 let, klidně bych jim to nijak zvlášť nezdůrazňovala, že se jedná o přítelkyni. Prostě kamarádka. Jazyky do krku si před nimi strkat nemusíte :mrgreen: Pokud jsou starší, tak bych zvolila nejprve variantu sdělit jim svou orientaci a až pak, po nějakém čase, představit přítelkyni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 15:04

Dětem je 6 a 11

• Citovat
  • Nahlásit
431
30.4.21 15:08
@Anonymní píše:
Dětem je 6 a 11
Řekla bych jim, že je to jen kamarádka.
Se starší bych opatrně promluvila a vysvětlila ji, že můžou lidi milovat i stejné pohlaví atd.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 15:09

@unuděná Promiň, ale jestli před ními mám hrát divadlo, že se jedna o kamarádku. Myslím, že bude lepší, když jim nic říkat nebudu.

• Citovat
  • Nahlásit
14300
30.4.21 15:09

Pokud už je to vážnější, tak bych jim to řekla. Pokud ne, tak bych jim nic neříkala (co kdyby to nevyšlo). A jak? Normálně jako kdybys představovala muže.
Pokud to ještě není tak vážné, tak bych jim zatím jen sdělila, že jsi bisexuální (a vysvětlila pokud nebudou vědět, chápat)/lesba. A až po čase (až to bude vážné) představila normálně jako Tvou přítelkyni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
30.4.21 15:11
@Anonymní píše:
@unuděná Promiň, ale jestli před ními mám hrát divadlo, že se jedna o kamarádku. Myslím, že bude lepší, když jim nic říkat nebudu.

To není divadlo :nevim: Jen prostě nemusej být konfrontovaný natvrdo s tou realitou. I kdybys přišla domů s novým přítelem mužského pohlaví, tak nejspíš intimnosti budete před dětmi krotit, ne? Takhle budou vědět, že jste spolu, máte se rády a to jim, podle mě, bohatě stačí. Starší se na to stejnak možná napřímo zeptá, tak pak jí můžeš taky napřímo odpovědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5949
30.4.21 15:41
@unuděná píše:
To není divadlo :nevim: Jen prostě nemusej být konfrontovaný natvrdo s tou realitou. I kdybys přišla domů s novým přítelem mužského pohlaví, tak nejspíš intimnosti budete před dětmi krotit, ne? Takhle budou vědět, že jste spolu, máte se rády a to jim, podle mě, bohatě stačí. Starší se na to stejnak možná napřímo zeptá, tak pak jí můžeš taky napřímo odpovědět.

Presne tak, pokud je to zacinajici vztah, tak i o muzi bych detem rekla, ze je to kamarad. Nakonec pro ne treba bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3002
30.4.21 15:42
@unuděná píše:

Taky si myslím to stejné…
To není divadlo, ale věk dětí nepotřebuje víc slov, než kamarádka…k čemu je jim vědět, co děláte za zavřenými dveřmi? Jsou ještě malé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
30.4.21 15:48

A ona s vámi má bydlet nebo něco? Pokud se bude s dětmi vídat jenom na výletech, rekla bych, že na výlet s námi pojede i Zuzka, Zuzka je moje kamarádka.

Já bych to ale tak udělala i s chlapem, rekla bych to je Marek, Marek je můj kolega s práce, je s ním sranda a pojede s námi na Říp. Umí super napodobovat sovu /řídit/pomůže nám s batohem/vypráví vtipy. Dětem je podle mě jedno, jestli jejich matka s dotyčným/dotyčnou taky spí, nebo jestli je to fakt jenom kolega/kamarádka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
30.4.21 16:06

Určitě jsou fóra jen pro lesby, zeptala bych se tam. Ženský s tím určitě mají víc zkušeností než osazenstvo zde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat