Jak říct dítěti, že mám nového přítele?

Anonymní
5.7.20 03:53

Jak říct dítěti, že mám nového přítele?

Jak nejlépe říct dítěti, 9 let, že mám nového přítele? Když se rozhodnu, že mu to už řeknu, nakonec to stejně neudělám, že ještě počkám :nevim: Vidět se teď nemůžeme, kvůli jeho práci, ale chtěl by, až přijede, aby už o něm syn věděl :think: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

379
5.7.20 05:42

Ja bych rekla, ze mam noveho kamarada, ze je fajn a chtela bych, aby se treba i seznamili. Treba ze ma dobre napady na vylety, tak nas nekdy vezme s sebou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11099
5.7.20 05:56
@Anonymní píše:
Jak nejlépe říct dítěti, 9 let, že mám nového přítele? Když se rozhodnu, že mu to už řeknu, nakonec to stejně neudělám, že ještě počkám :nevim: Vidět se teď nemůžeme, kvůli jeho práci, ale chtěl by, až přijede, aby už o něm syn věděl :think: :roll:

Prijde na to, jak dlouho se znate a jestli je sance, ze to bude vztah dlouhodoby. Pokud ano, pak bych mu to rekla. Pokud si jista nejsi, nepletla bych mu tim hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
5.7.20 05:57

Záleží, jak dlouho jste spolu, jestli si myslíš, že je to ten správný partner. Když se nyní ani vidět nemůžete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63292
5.7.20 06:27

No a jak dlouho jste spolu a jak casto se vidite? Dle toho bych uvazovala, zda mu to vubec uz reknu. A podle toho zvolila formu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
874
5.7.20 06:47

Ono zalezi jak dloho spolu jste, jak casto se stykate. Podle toho bych se zaridila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
5.7.20 06:50

Řekla bych, že je to známý a na nějaké držení za ruce a plazení po sobě před dítětem bych zapomněla…

Však urco chodíte na výlety i s dalšími lidmi, rodinou, tak bych jej seznámila v podobném duchu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1211
5.7.20 07:09

Záleží na tom, čemu říkáte přítel. Jestli je to chlap, co jste s ním byla párkrát na rande a prakticky se moc nevídáte a jste „spolu“ jen na dálku, tak bych hlavně teda nenechala toho chlapa, aby si kladl podmínky (chce aby o něm syn věděl, ale nevídá se prakticky ani s jeho matkou) a chtěla trochu ohleduplnosti vůči dítěti. Nějak nenásilně je seznámit, klidně říct, že to je kamarád a podívat se na to, jak na sebe budou reagovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26265
5.7.20 07:34

Pochlub se radši kamarádce a s dítětem ho seznam, až si budeš jistá, že to není na pár měsíců sexu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5261
5.7.20 08:41

A jak dlouho už se znáte, že si klade podmínky ohledně tvého dítěte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1475
5.7.20 08:58

A nemuze vas proste vzit na par vyletu, aby si s nim dite udelalo hezky vztah a pak postupne k vam zacit dochazet? Jako rict diteti natvrdo, ze k vam znicehonic zacne patrit uplne cizi clovek a smir se s tim, mi neprijde nejohleduplnejsi reseni k tomu diteti :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4267
5.7.20 09:01

A vy jste se uz videli? Prijde mi to cele nejake zvlastni. Ted nemuze kvuli praci a az konecne prijede, uz by se chtel seznamovat i s ditetem.
S ditetem seznamovat az kdyz si budes jista, ze to neni chvilkovy romanek a docasny externista. Prece nejsi zoufalka, ktera bude slepe poslouchat pokyny jen proto, ze mas nadeji na vztah s nekym, kdo ma pindoura.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27436
5.7.20 09:11
@Anonymní píše:
Jak nejlépe říct dítěti, 9 let, že mám nového přítele? Když se rozhodnu, že mu to už řeknu, nakonec to stejně neudělám, že ještě počkám :nevim: Vidět se teď nemůžeme, kvůli jeho práci, ale chtěl by, až přijede, aby už o něm syn věděl :think: :roll:

A on pracuje někde v zahraničí, že se nemůžete vidět kvůli jeho práci?

A vy jste se už viděli anebo si jen píšete?

Ptám se proto, že tady na e-miminu se občas používá slovo „přítel“, včera dokonce i „milenec“ pouze u korespondenčního vztahu anebo telefonického a občas jsou z toho nesrozumitelnosti.

Pokud to je nějak takhle, tak seznámení ani náhodou, ´dítě bych seznamovala až po delší době s prověřenou známostí a ještě bych ho seznámila jako kamaráda někde na výletě a časem by se vidělo.

On jestli dítě nemá, tak ani nemůže vědět, co to obnáší a proč plést dítěti hlavu, když to není nutné…

A rozumný chlap Ti nebude dávat v žádném případě nějaká ultimáta ohledně Tvého dítěte… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14745
5.7.20 09:42
@Anonymní píše:

Šu. kate max po telefonu a synacek by už měl být informován, že na skladě je nový tatínek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
5.7.20 10:04

Neoznamovala bych nic, ani bych ho nebrala domů. Šla bych s ním a s dítětem na výlet a dítěti bych řekla, „Pojedeme na Konopiště, pojede s náma taky Pepa. Pepa je můj kamarád z práce / z volejbalu / od Jany…“ Až budete s Pepou chodit po výletech nějakou dobu a s dítětem spolu budou v pohodě, možná bych ho občas pozvala domů, na chvilku, a občas se chytila za ruce nebo tak. Dítěti to časem dojde, ale řekla bych, že je to teda na dlouho.

Co bys vůbec říkala, že je to tvůj přítel? Dítě nejspíš ani neví, co to přítel je, a určitě o nikoho takového nestojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama