Jak jí říct o jeho dluzích, a že je ženatý?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  07.05.18 00:37
Jak říct jí říct o jeho dluzích a že je ženatý

Nejdriv vysvetlim situaci - bracha a ex-svagrova (rikejme ji Lenka) se rozesli na podzim v dobrem a jsou nyni v rozvodovem rizeni.
Cela nase rodina ma Lenku velmi rada a jelikoz jeji vlastni rodina nefunguje, tak Lenka ma moje rodice temer jak za vlastni, jezdi za moji mamkou, volaji si.. Ja se s ni taky bavim, dohodila jsem ji praci u nas ve firme atd.

S brachou se rozesli relativne v dobrem - posledni rok to proste nefungovalo, hadali se, kazdy byl jina povaha a naplno se to projevilo po odstehovani od mych rodicu, kde bydleli a kde nasi fungovali jako takovy hromosvod.

Nicmene k veci.
Lenka se seznamila s novym pritelem, rikejme mu Lukas.
Lukase ji udajne mela dohodit jeji kamoska (ale nakolik ta kamoska Lukase zna, nevim).
Lenka je z Lukase v sedmem nebi, jsou spolu nyni dva a pul mesice.
Co mi o Lukasovi rekla, tak je to reditel pobocky nejake nemecke firmy, ma spoustu penez, neustale ji vozi na vylety, plati za ni vecer a dokonce mi sdelila, ze ji prispiva pul najmu, aby se nemusela stehovat z bytu (po bratrove odchodu by to sama financne neutahla). Proste idealni chlap.. Cekala jsem, kdy prijde to ale.. a prislo..

Dneska mama zjistila, ze Lukas se k Lence nastehoval - naprostou nahodou ji byla do schranky hodit postu, ktera ji prisla k nam a Lenka ma Lukase pridaneho na schrance. Nam tvrdila do ted, ze k ni jezdi jen parkrat tydne a bydli ve svem byte u Prahy.
Kdyz Lence moje mamka volala, aby ji rekla o poste, tak si do toho rejpla a vyslo tedy najevo, ze je tam nastehovan..

Mamce prislo divne, proc by chlap (je o 10 let starsi od Lenky) opustil svuj byt v miste jeho firmy a nastehoval se do najmu a navic do totalni prde. e (bydli v malem mestecku na druhem konci od Prahy nez je puvodni Lukasovo udajne sidlo..

Nedalo mi to a kdyz mama zjistila cele Lukasovo jmeno dle schranky, tak jsem ho hodila do insolvencniho rejstriku.
A svete div se - panacek zadal letos pred mesicem a pul o oddluzneni, ktere mu ale bylo zamitnuto z duvodu, ze ma trvale bydliste v Nemecku a dokonce v dokumentech se pise, ze ma vyzivovaci povinnost na jeho manzelku!!
Je to zcela jiste on - vim jeho datum narozeni a Lenka take rikala, ze si udajne privydelava vozenim aut z Nemecka a v CR je prodava..

Predpokladam, ze kdyby byl rozvedeny, tak v dokumentech na insolvencnim rejstriku se pise, ze ma vyzivovaci povinnost k BYVALE manzelce, ze?

No a ted co s tim - s mamou jsme se shodli, ze ji to musime rict, protoze ji fakt mame radi, ona je hodna holka..
A nechceme, aby si zkazila zivot tim, ze ji tenhle floutek bude vyuzivat.
Ale nevime, jak to udelat..
Ja ji to rict urcite nemuzu - ona se mnou vzdy tak nejak ve zdravem duchu souperila co se vztahu tyka (mam trochu pocit, ze mi zavidi do dneska moje fungujici manzelstvi a spokojeny osobni zivot co se rodiny a zamestnani tyka), takze by se akorat naprdla a urazila..
Mamka ji to chce rict sama, ale absolutne netusi jak..

Napada vas, jak to udelat, aby se nenastvala, ale zaroven, aby ten sme..d ji nemel sanci nabulikovat nejake blbosti a okecat to?
O tomhle ona ucite nevi, porad resi, jak je on v baliku, jak budou stavet v miste jeho bytu barak a ze si on musi JEN vyridit nejake papiry… :nevim:
nechte prosim anonym - nikdy nevim, kdo sem leze..

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Luren
Kecalka 125 příspěvků 07.05.18 01:02

A sakra :zed: co zkopírovat ty informace o něm a anonymně poslat v obálce at to projde prez poštu :nevim: To je jedine co mě napadá, protože pokud má povahu jako jedna osoba v mé blízkosti, což podle té závisti vašeho manželství má, bude ten kdo ji to řekne odpovědný za její trápení. Taky vztek že jste ho proklepla atd. :nevim:

Anonymní  07.05.18 01:08

@Luren no on je problem v tom, ze ona neni uplne moc chytra co se uradu, financi a tehle veci tyka, takze se bojim toho, ze ji absolutne nedojde, o co jde.. Ze ani nevi, co to je insolvence a jak to funguje..

I mamka rikala, ze to nema smysl ji posilat treba jen odkaz, ze by to nepobrala..
Musime ji to rict osobne..:(

Luren
Kecalka 125 příspěvků 07.05.18 01:21
@Anonymní píše:
@Luren no on je problem v tom, ze ona neni uplne moc chytra co se uradu, financi a tehle veci tyka, takze se bojim toho, ze ji absolutne nedojde, o co jde.. Ze ani nevi, co to je insolvence a jak to funguje..I mamka rikala, ze to nema smysl ji posilat treba jen odkaz, ze by to nepobrala..

Oou tak to bude těžké :think: Asi nezbude nic jiného nez ji to říct narovinu a pěkně po lopatě vysvetlit. Otazka je, zda vam to bude věřit :?

rokris
Kelišová 5122 příspěvků 07.05.18 01:26
@Anonymní píše:
Nejdriv vysvetlim situaci - bracha a ex-svagrova (rikejme ji Lenka) se rozesli na podzim v dobrem a jsou nyni v rozvodovem rizeni.
Cela nase rodina ma Lenku velmi rada a jelikoz jeji vlastni rodina nefunguje, tak Lenka ma moje rodice temer jak za vlastni, jezdi za moji mamkou, volaji si.. Ja se s ni taky bavim, dohodila jsem ji praci u nas ve firme atd.

S brachou se rozesli relativne v dobrem - posledni rok to proste nefungovalo, hadali se, kazdy byl jina povaha a naplno se to projevilo po odstehovani od mych rodicu, kde bydleli a kde nasi fungovali jako takovy hromosvod.

Nicmene k veci.
Lukase ji udajne mela dohodit jeji kamoska (ale nakolik ta kamoska Lukase zna, nevim).
Co mi o Lukasovi rekla, tak je to reditel pobocky nejake nemecke firmy, ma spoustu penez, neustale ji vozi na vylety, plati za ni vecer a dokonce mi sdelila, ze ji prispiva pul najmu, aby se nemusela stehovat z bytu (po bratrove odchodu by to sama financne neutahla). Proste idealni chlap.. Cekala jsem, kdy prijde to ale.. a prislo..

Dneska mama zjistila, ze Lukas se k Lence nastehoval - naprostou nahodou ji byla do schranky hodit postu, ktera ji prisla k nam a Lenka ma Lukase pridaneho na schrance. Nam tvrdila do ted, ze k ni jezdi jen parkrat tydne a bydli ve svem byte u Prahy.
Kdyz Lence moje mamka volala, aby ji rekla o poste, tak si do toho rejpla a vyslo tedy najevo, ze je tam nastehovan..

Mamce prislo divne, proc by chlap (je o 10 let starsi od Lenky) opustil svuj byt v miste jeho firmy a nastehoval se do najmu a navic do totalni prde. e (bydli v malem mestecku na druhem konci od Prahy nez je puvodni Lukasovo udajne sidlo..

Nedalo mi to a kdyz mama zjistila cele Lukasovo jmeno dle schranky, tak jsem ho hodila do insolvencniho rejstriku.
A svete div se - panacek zadal letos pred mesicem a pul o oddluzneni, ktere mu ale bylo zamitnuto z duvodu, ze ma trvale bydliste v Nemecku a dokonce v dokumentech se pise, ze ma vyzivovaci povinnost na jeho manzelku!!
Je to zcela jiste on - vim jeho datum narozeni a Lenka take rikala, ze si udajne privydelava vozenim aut z Nemecka a v CR je prodava..

Predpokladam, ze kdyby byl rozvedeny, tak v dokumentech na insolvencnim rejstriku se pise, ze ma vyzivovaci povinnost k BYVALE manzelce, ze?

No a ted co s tim - s mamou jsme se shodli, ze ji to musime rict, protoze ji fakt mame radi, ona je hodna holka..
Ja ji to rict urcite nemuzu - ona se mnou vzdy tak nejak ve zdravem duchu souperila co se vztahu tyka (mam trochu pocit, ze mi zavidi do dneska moje fungujici manzelstvi a spokojeny osobni zivot co se rodiny a zamestnani tyka), takze by se akorat naprdla a urazila..

Napada vas, jak to udelat, aby se nenastvala, ale zaroven, aby ten sme..d ji nemel sanci nabulikovat nejake blbosti a okecat to?
O tomhle ona ucite nevi, porad resi, jak je on v baliku, jak budou stavet v miste jeho bytu barak a ze si on musi JEN vyridit nejake papiry… :nevim:
nechte prosim anonym - nikdy nevim, kdo sem leze..

Musíte jí to říct. I za cenu, že teď, když je zamilovaná, budete za špatné. S tím musíte bohužel počítat. Ale pokud je ten člověk fakt takováhle „výhra“ může ona blbě dopadnout. Věřit vám nebude, ale je možné, že si na to, co jí řeknete aspoň včas vzpomene, až to bude potřebovat. Je to těžký.

cecetka
Kelišová 7116 příspěvků 07.05.18 05:25

A co se s ni sejit kamaradsky v kavarne, nechat ji o nem mluvit, a jen tak mezi reci se zeptat, jak se jim spolu bydli, jaky je, jak on to vlastne ma s tou svoji zenou, jak dlouho uz je vlastne rozvedeny (treba skutecne rozvedeny uz je), jestli ma nejake deti, a jestli mu povolili to oddluzeni (mozna se i rozpovida sama a ty zjistis, ze o tom vi).

DeLaLuna
Povídálka 11 příspěvků 07.05.18 06:21
Dostante ho do úzkých

Nabidla bych lence ze se snim seznamite treba jako jeji blizci pratele muzete je pozvat treba ma obed o vikendu nebo vy jit k nim to je fuk.
Pripravit si s sebou papir s informacema vytisklima. Nenapadne prohodit nejaky ty dotazy na jeho zivot a praci a jakmile vam neco nebude sedet pekne mu to vpalit (to je zajimave ape ja jsem nahodou zjistila ze tohle a tamhle takze jak to vlastne je?) Bude muset reagovat hned nla pred vami a pripravte se ze se bude vykrucovat takze si pripravte nejake ty argumenty prpc keca kraviny. Pak uz je jen na ex svagrove jak si to prebere

Levandulina
Závislačka 4928 příspěvků 8 inzerátů 07.05.18 06:27
@DeLaLuna píše:
Nabidla bych lence ze se snim seznamite treba jako jeji blizci pratele muzete je pozvat treba ma obed o vikendu nebo vy jit k nim to je fuk.
Pripravit si s sebou papir s informacema vytisklima. Nenapadne prohodit nejaky ty dotazy na jeho zivot a praci a jakmile vam neco nebude sedet pekne mu to vpalit (to je zajimave ape ja jsem nahodou zjistila ze tohle a tamhle takze jak to vlastne je?) Bude muset reagovat hned nla pred vami a pripravte se ze se bude vykrucovat takze si pripravte nejake ty argumenty prpc keca kraviny. Pak uz je jen na ex svagrove jak si to prebere

To si myslím, ze by ho Lenka začala obhajovat a viděla by v tom útok proti jeho (i její ) osobě…

Denisa56
Kelišová 5427 příspěvků 07.05.18 06:44

Řekla bych to na rovinu tak, jak se to událo. Že si ho přidala k vám na schránku a rodiče, pro svůj klid, si ho pro jistotu ověřili, protože dneska v době exekucí není úplně bezpečné mít ve svém domě doručovací adresu na nějakého člověka, kterého neznáte. A pak jí říct, co jste zjistili a mít to s sebou i vytisklé. Upozornit ji aby si na něj dala velký pozor a zajistit, aby jeho jméno ze schránky zmizelo. Protože jestliže mu zamítli odlužení, tak s největší pravděpodobností už v nějaké xesekuci lítá, nebo v dohledné době lítat bude a někteří exekutoři jdou i přes mrtvoly a klidně by mohli k vašim do baráku vlítnout. Nějaká debata se kolem toho vyvine, je na ní, co si ona z ní vezme pro sebe, ale vy byste se měli primárně držet své vlastní ochrany. Mluvit s ní v dobrém, nijak ji neosočovat apod., ale jasně na základě zjištěných fakt, bez zbytečné /předem omlouvací" omáčky kolem ve stylu - nechceme ti brát naděje, máme tě rádi, jsi jako naše apod. Takže jí jasně sdělit, že ač je vám to líto, její nový přítel není tak křišťálově čistý, jak se dělá a velmi snadno a velmi rychle by vás všechny mohl dostat do velkého průšvihu.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 07.05.18 06:46

Já bych to udělala jednoduše - oba bych je pozvala na večeři, ideálně k vám a ať tam je i mamka, a proste vytáhla počítač a,,hele co vám musím ukázat, to je neco”…no a ukázala bych Lence dane,,dokumenty” pěkne z oficiálních zdrojů. On bude jistě zaskoceny, no nejak reagovat bude. A dal se uvidí. Pokud je sikovnej, buliky ji nakeca tak jako tak. A pokud ona nebude chtít věřit…nenadelate nic. Ale aspon budete mit klid na duši. Podala bych to Lence proste tak, ze nemáte nic proti současnému partnerovi, ale tyhle skutečnosti by mela vedet.

Uživatel je onlineČerná vdova
Kelišová 7238 příspěvků 07.05.18 07:35
@Anonymní píše:
@Luren no on je problem v tom, ze ona neni uplne moc chytra co se uradu, financi a tehle veci tyka, takze se bojim toho, ze ji absolutne nedojde, o co jde.. Ze ani nevi, co to je insolvence a jak to funguje..I mamka rikala, ze to nema smysl ji posilat treba jen odkaz, ze by to nepobrala..

Ona to nepobere stejně. Jestli vidí jen prachy… ale za pokus to určitě stojí.
Nejhorší je, že ona má pocit, že na ní konečně sedlo štěstí a panem ředitelem…

Ale počítejte s tím, že tomu nebude chtít věřit.

Anonymní  07.05.18 07:46

@Denisa56 neni to schranka rodicu.. Nasi bydli ve svem baraku a Lenka ma u nich jen trvale bydliste, ale bydli v byte, ktery ma pronajaty a kde pred tim bydlela s mym bratrem. Bratr se od ni odstehoval pryc a ona si tam nastehovala toho noveho amanta.. Jinak mamka uz zkousela, aby s nim prisla k nim na kavu, ale tomu se brani.. uz asi je jasne, proc se mu na navstevu nechce, ze…?
Ve stredu mamka prijde ke mne na kavu, tak to chceme vymyslet.. Mam pro zacatek vytiskle vsechny dokumenty z toho insolv. rejstriku.
A ano, on exekuce ma - je to tam videt krasne, ze ty prihlasky jsou jiz od exekutoru…

Russet
Echt Kelišová 8293 příspěvků 07.05.18 07:50
@Anonymní píše:

Nicmene k veci.

nechte prosim anonym - nikdy nevim, kdo sem leze..

Pokud by mi na ní hodně záleželo, řekla bych jí, že není tím, za koho se vydává. Řekla bych o rejstříku. Jestli se podívá, nechala bych na ní. Jinak je to nanynka, co si dva a půl měsíce po začátku vztahu k sobě nakvartýruje v podstatě cizího chlapa a sní o baráčku a balíku peněz :nevim: Zvlášť když už jeden rozvod absolvovala. Kdo chce kam…

Anonymní  07.05.18 07:55

Ted jsem mluvila s mamkou, dneska ji to ona rekne. Vytiskne si ty papiry z ins. rejstriku a pozve ji po praci k nim na kafe.. tak jsem zvedava..

Anonymní  07.05.18 07:57

@Russet To vis, ona byla vzdy trochu na prachy, resp kolikrat kdyby clovek nevedela, tak ma pocit, ze vydelava statisice, jak furt neco nakupovala..
Jenze bracha nevydelaval buhvi jake jmeni a taky mel sve zaliby, takze na nejaky zvani obden na vecere apod nebylo..
A ted proste vidi chlapa, kterej je od ni o deset let starsi a furt ji nekde zve apod..
Tak je tim zaslepena.
Ona neni zla holka, je jednodussi, ale pracovita, jen tohle je jeji spatna stranka no :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Jaromír Bosák je youtuber! Komentátor nemusí konce fotbalu na ČT litovat

Dlouhé roky byl Jaromír Bosák (53) považován za nejlepšího sportovního... číst dále >

Tajná párty ve Varech: Robert Pattinson to na večírku pořádně roztočil

Spadla z něj nervozita? Robert Pattinson se sice svým karlovarským fanouškům... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama