Jak říct návštěvě, aby si vydesinfikovali ruce?

Anonymní
31.5.20 21:33

Jak říct návštěvě, aby si vydesinfikovali ruce

Hezký večer přeji a omlouvám se za anonym, ale jsem hysterka, já vím a stydím se :oops: Chtěla bych poradit prosím jak mám říct mé sestře, která občas chodí k nám na návštěvu s dětmi, aby si desinfikovali ruce než k nám jdou.Jde o to, že já se teda fakt bojím pořád a oni přijedou městskou hromadnou dopravou, kde vše osahaji a pak děti hned sahají na naše děti a vlezou jim i do postele atd.Moje segra je zas opak mně, nebojí se vůbec a desinfekci ani nepoužívá. Jenze já si přijdu blbě abych ji hned mezi dveřmi cpala desinfekci.Jak to mám udělat? Furt nad tím přemýšlím. Vim že jsem pitomá ale prostě je mi to nepříjemné no :nevim:
Moc děkuji za vaše rady :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35490
31.5.20 21:36

Úplně normálně 8o Že jste na to zvyklí a u vás platí toto pravidlo pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64546
31.5.20 21:37
@Anonymní píše:
Hezký večer přeji a omlouvám se za anonym, ale jsem hysterka, já vím a stydím se :oops: Chtěla bych poradit prosím jak mám říct mé sestře, která občas chodí k nám na návštěvu s dětmi, aby si desinfikovali ruce než k nám jdou.Jde o to, že já se teda fakt bojím pořád a oni přijedou městskou hromadnou dopravou, kde vše osahaji a pak děti hned sahají na naše děti a vlezou jim i do postele atd.Moje segra je zas opak mně, nebojí se vůbec a desinfekci ani nepoužívá. Jenze já si přijdu blbě abych ji hned mezi dveřmi cpala desinfekci.Jak to mám udělat? Furt nad tím přemýšlím. Vim že jsem pitomá ale prostě je mi to nepříjemné no :nevim:
Moc děkuji za vaše rady :mavam:

Prostě a jednoduše narovinu? Jsi snad dospělá, ne? Popros je, ať desinfekci použiji a hotovo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
31.5.20 21:37

Normálně ji řekni, že se bojíš a strikni jim desinfekci na ruce :nevim: nebo to chceš zakamuflovat, ukázat slona na obloze a „potají“ jim ty ruce dezinfikovat? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.20 21:38

Já se bojím že budu za blbku co to řeší a přehání a prostě nevím jak to říct no :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1888
31.5.20 21:38

A oni nejsou zvyklí si po příchodu z venku umýt ruce? 8o :poblion: Upřímně tohle se mi ekluje, ruce si automaticky myju po příchodu a učím to i své dítě.. ;)
Pokud tyhle zásadní hygienické návyky nemají, tak to bude těžké.. :zed:
Já bych to dala příkazem, a to hlavně tvojí ségře; která má jít své rodině příkladem :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64546
31.5.20 21:39

Jinak mě by ani nenapadlo protestovat, když přijdu na návštěvu, kde toto chtějí.. A to se prostě nebojím :think: doma máme max protex, roušky už dávno nenosím, jen povinné v obchodech atd.. Ale když přijdu na návštěvu, tak se ptám, jestli musím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
31.5.20 21:39

Tak porid dezinfekční mydlo a posli je po příchodu umyt ruce. Ja teda dezinfekci neresim, ale deti návštěv posilam umyt ruce a pak jde i dospely. Tak to bylo pred koronavirem a bude i po koronaviru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35490
31.5.20 21:40
@Anonymní píše:
Já se bojím že budu za blbku co to řeší a přehání a prostě nevím jak to říct no :nevim:

Tak to v jejich očích budeš, pokud ona nic neřeší :mrgreen: Ale měla by respektovat a vyhovět Tvému požadavku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64546
31.5.20 21:40
@Anonymní píše:
Já se bojím že budu za blbku co to řeší a přehání a prostě nevím jak to říct no :nevim:

Takových lidí jsou mraky.. Prostě to každý máme jinak.. Je to i o respektu tvé osoby.. Pozadej je, ať to udělají a měli by vyhovět. Jim to neublíží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64546
31.5.20 21:41
@Jana206 píše:
Tak to v jejich očích budeš, pokud ona nic neřeší :mrgreen: Ale měla by respektovat a vyhovět Tvému požadavku.

Cece, to si nemyslím.. Mě by nenapadlo takhle někým opovrhovat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35490
31.5.20 21:45
@martina.se píše:
Cece, to si nemyslím.. Mě by nenapadlo takhle někým opovrhovat :think:

Tak mě taky ne. Ale pokud sestra nic neřeší, může si myslet, že je zakladatelka prepecliva. Ale z toho se nestrili :mrgreen: Ať si myslí, co chc :) My desinfekci jen výjimečně a to spíš tu kapesní venku, když vyjdeme z obchodu. Doma mám tuhé mýdlo s koloidním stříbrem od začátku karantény :mrgreen: Roušky venku jsme sundavali už dlouho před uvolněním.

V případě zakladatelky by mi stačilo, kdyby si šli umýt ruce mýdlem a vodou. To já dělám, když jdu někam na návštěvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64546
31.5.20 21:47

@Jana206 já mám v Ostravě lidi, co vyžadují desinfekci a respektuji to.. Prostě velké město, lidi mají strach.. Druhý domov máme na vsi o 17 obyvatelích, tam roušku nemá nikdo a u nás je pořád plný dům lidi, od dělníků, přes sousedy až po kámoše.. A desinfekci fakt nee. Řemeslníci si myji ruce max před jídlem :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23044
31.5.20 21:48

Hele, ono stačí si pořádně umýt ruce. Já jsem prase a děti tak taky učím. Ať klidně sní hromadu hlíny… ALE po příjezdu s obchodu, z města… je hned ženu umýt ruce. Natož kdybychom jely dopravou.
A co koupit kvůli nim ten samodávkovač, teď nevím, jak se to jmenuje a třeba to děti nadchne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6049
31.5.20 21:49

Normálně, na rovinu… ale doufám, že tyhle opatření jste měli už před Coronou a budete mít i po. ;) :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat