Jak říct nejbližším, že už s nimi nechci řešit téma miminko?

Anonymní
8.1.21 11:54

Jak říct nejbližším, že už s nimi nechci řešit téma miminko?

Ahoj, snažíme se o miminko už skoro 3 roky a na začátku jsem byla natěšená a řekla to rodině a nejbližším kamarádkám, nenapadlo mě, že se dostaneme do takové šílené situace. Jak už to ale trvá dlouho jsem čím to dál tím víc přesvědčená, ze už to s nima řešit nechci a pokud by se nám poštěstilo, chtěla bych to říct až ideálně po screeningu nebo až prostě budu těhotná delší dobu, abych něco nezakřikla. Jenom nevím jak jim to teď slušně vysvětlit, ze jim nechci říkat až půjdeme na další pokus IVF a nechci to s nimi sdílet, aby se nenaštvali, mám pocit, ze někteří si myslí, ze mají na tyhle informace právo, jedna příbuzná dokonce řekla, že prý já s tím nadělám a všechno tajím a přitom je to banální zákrok. Vím ze jsem si to zavařila sama, ale mohly byste mi poradit, jak jim to slušně vysvětlit, že až si půjdeme pro mimčo, tak jim o tom nechci říkat? Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9285
8.1.21 11:57

Už se nesnažíme, soustředíme se na něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2269
8.1.21 11:58

Tak jim to proste nerikej, ze aktualne neco takoveho podstupujete. V cem je problem? Copak jste hlidani na kazdem kroku a ze vseho se musite zpovídat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8160
8.1.21 12:01
@Anonymní píše:
Ahoj, snažíme se o miminko už skoro 3 roky a na začátku jsem byla natěšená a řekla to rodině a nejbližším kamarádkám, nenapadlo mě, že se dostaneme do takové šílené situace. Jak už to ale trvá dlouho jsem čím to dál tím víc přesvědčená, ze už to s nima řešit nechci a pokud by se nám poštěstilo, chtěla bych to říct až ideálně po screeningu nebo až prostě budu těhotná delší dobu, abych něco nezakřikla. Jenom nevím jak jim to teď slušně vysvětlit, ze jim nechci říkat až půjdeme na další pokus IVF a nechci to s nimi sdílet, aby se nenaštvali, mám pocit, ze někteří si myslí, ze mají na tyhle informace právo, jedna příbuzná dokonce řekla, že prý já s tím nadělám a všechno tajím a přitom je to banální zákrok. Vím ze jsem si to zavařila sama, ale mohly byste mi poradit, jak jim to slušně vysvětlit, že až si půjdeme pro mimčo, tak jim o tom nechci říkat? Děkuju

Já jsem taky řekla že chceme dítě…jedna známá se mě ptala každý měsíc po cca 3mesicich řekla že je to divně že ještě nejsem tehitna :roll: Proto je lepší nic neříkat. Nevim co bych jim teď řekla asi že je to pro tebe choulostivé téma a nechceš se o tom bavit.To zase ale budou říkat no chudáci ono jim to nejde :roll: takže fakt nevim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
8.1.21 12:03

A co třeba říct že celá tahle věc je hodne o psychice a že jsi se rozhodla že psychicky ti pomůže se s nima o tom nebavit. 🙂 Je to pravdivé a když toto nepochopí tak je to jejich boj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1744
8.1.21 12:04

A říct to narovinu- promiň, ale nechci se o tom bavit, už jsem z toho unavená? Jinak když mě tchýně hned po ukončení školy začala při každém setkání oblažovat řečmi jak už chce vnoučááátko, tak jsem poprosila manžela, ať si to s ní vyříká on. A pomohlo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20262
8.1.21 12:06

Proste jim neříkej ze něco podstupujes, kdyby na to přišla řec, tak řekni, ze snažení není na pořadu dne a hotovo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
8.1.21 12:06

Nerikat nic. Pokud se te nekdo zepta sam, tak „Momentalne to resit nechci“. Vic bych nevysvetlovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6106
8.1.21 12:11

Nechci o tom mluvit a hotovo. Opakovala bych to klidne jak kolovratek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18255
8.1.21 12:14

Neomalenost lidí je neskutečná. Bohužel, když řekneš, že to nechceš řešit a sdělovat informace, tak se ještě urazí a útočí o to víc. Ideální je říct, že jste to přestali řešit a zůstanete bezdětní a dál se k tomu tématu nebudete vyjadřovat. Musíš se ale připravit na to, že lidi budou naštvaný a někdo tě ještě pomluví. Budeš se muset obrnit a pokusit se být nad věcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
8.1.21 12:21
@Janli píše:
Neomalenost lidí je neskutečná. Bohužel, když řekneš, že to nechceš řešit a sdělovat informace, tak se ještě urazí a útočí o to víc. Ideální je říct, že jste to přestali řešit a zůstanete bezdětní a dál se k tomu tématu nebudete vyjadřovat. Musíš se ale připravit na to, že lidi budou naštvaný a někdo tě ještě pomluví. Budeš se muset obrnit a pokusit se být nad věcí.

Ze zkušenosti v rodině vím, že ani prohlášení, že zůstanou bezdětní, nepomůže. O to víc začnou všichni rýpat, jak to, že už děti nechtějí a jak toho budou určitě litovat, ať to ještě zkouší a pod. A souhlasím - neomalenost lidí je opravdu neskutečná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
8.1.21 12:23

Ahoj, Přečetla jsem si tvůj příspěvek a celou diskuzi a napadlo mě co kdyby jsi jim prostě řekla pravdu tak jak to cítíš? Normálně jim prostě řekni že jseš už z toho všeho psychicky unavená že pro tebe tohle období není úplně snadné a že prostě když to budeš s nimi rozebírat tak tě to pak mrzí v duši o to víc. A až se mimi podaří tak bych jim o těhotenství řekla až třeba po tom prvním screeningu. Pokud jsou to dospělí a rozumný lidé tak by to měli pochopit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15075
8.1.21 12:25

Boha jeho, jsi dospělá? Tak když se zeptaji, řekni nic novýho, teď se snažíme o (něco jinyho)… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 12:26

Já jsem zažila něco podobného v době kdy sem si hrozně moc přála miminko ale manžel se ještě na dítě necítil připravený. No a jedna známá moje a mojí mamky zrovna byla těhotná a samozřejmě mamka mi furt nadšeně posílala její těhotenské fotky plus informace jaký kočárek a výbavičku si pořizuje a blablabla a mě to právě taky psychicky jenom trápilo tak jsem to pak řekla na férovku jak to je a měla jsem klid.

• Citovat
  • Nahlásit
12
8.1.21 12:27

V klidu bych jim vysvětlila, že když se mě na to někdo neustále ptá, tak to na mě vyvíjí tlak, není mi to příjemné a ve výsledku to může moji snahu o dítě zkazit (protože psychika v tomhle hraje velkou roli). Takže bych jim prostě řekla, že dokud se o tom sama nezmíním, ať to tak berou a neptají se, že až nastane nějaká změna, ráda jim to sdělím, ale dokud sama s něčím nepřijdu, vlastně ani nemá smysl se vyptávat. A klidně i řekněte, že to nechcete zakřiknout, myslím, že pro to má většina z nás pochopení a třeba to v nich vyvolá empatii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat