Jak říct partnerovi o těhotenství

Anonymní
30.4.17 18:52

Jak říct partnerovi o těhotenství

Ahoj všem!
Vždycky jsem si snila o tom, jak budu příteli oznamovat, že jsem těhotná, nějakým hezkým gestem. Nápadů mám několik.
Jenže jsem nyní v jiné situaci. Jsem s přítelem 3 měsíce, ještě pořád se logicky pořádně neznáme. Sice spolu od začátku bydlíme, nicméně, o miminko jsme se ještě nepokoušeli. No, člověk míní. A ovulace přišla asi těsně po MS, to je jediná doba, kdy spolu spíme bez ochrany, před MS a těsně po (den dva po MS). Vím, není to 100%, ale do teď to vycházelo. Do teď no. A teď jsem teda zjistila, že jsem těhotná a přemýšlím, jak to příteli teda oznámit. Jelikož jsme se o miminko nesnažili, tak mi nepřijde zrovna fajn oznamovat to nějakým kdovíjakým radostným gestem ve stylu balonky, srdíčka s pozitivním testem apod.
Jak byste teda příteli v takovém případě oznámili, že teda čekáte miminko? Od gynekologa to potvrzené nemám, mám jen den po vynechané MS a slabě pozitivní test.
Popravdě, absolutně nevím, jak bude přítel reagovat na případné těhotenství. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30.4.17 18:53

Řekla bych mu, ze mam zpoždění a pozitivní test. A uvidíš jak bude reagovat. Určitě ne nějaké divadylko - asi to bude dost šok i tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18089
30.4.17 18:57

Jak jinak než větou jsem těhotná :nevim: a doufej že je inteligentní a pochopí, že ovulace se mohla posunout když už jste to takhle nechali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
30.4.17 18:58

No tak určitě po třech měsících vztahu to asi bude trošku šok.. určitě bych šla na gyndu a pak to oznámila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.17 18:58

@Tichošlápek ty jo, asi jsem taky ještě docela v šoku, protože když to takhle čtu od tebe, přijde mi to přece jasný jako facka a jediný způsob jak to udělat. Tak moc děkuji, že jsi to takhle napsala a nerýpla si, že jsme takhle „riskovali“. :oops: Moc děkuji. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
1138
30.4.17 19:01

Ja bych mu asi nejdriv rekla, že mam zpoždění menses.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.17 19:08

Holky, moc děkuji za reakce, na doktora asi čekat nebudu, přítel by stejně poznal, že se mnou něco je a lhát mu nechci, jen prostě, je to šok i pro mě, tak jsem nedokázala „vymyslet“, jak to říct. Už taky proto, že jsem měla vysněné, jak to budu krásně romanticky oznamovat jednou. A najednou přišla taková situace.
Přítel snad bude reagovat normálně, nejsme žádní puberťáci, a ví velmi dobře, že jsem si tohle nemohla a rozhodně nechtěla naplánovat. Teď to pro mě totiž není zrovna nejvhodnější. Nicméně i tak nevím, jak se k tomu postaví a jestli to zvládnem. A jelikož to nahlas nechci říkat, možná si říkám, dokud to nevyslovím nahlas, nebude to pravda a tak jsem otázku položila tady, anonymně.
Moc vám děkuji za reakce. Protože teď asi fakt nejsem schopná normálně uvažovat. A držte mi palce, ať to zvládneme. Přítel se zítra vrací ze služební cesty, tak mu to večer řeknu.

• Nahlásit
  • Citovat
30.4.17 19:11

Tohle ale přece nebyla žádná ochrana, neužívala si antikoncepci a on kondom, tak čemu se diviš? A čemu se bude divit on, az mu to oznámis? Nechranili jste se před početím ani jeden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.17 19:20

@Janiiska plodné a neplodné dny. Není to spolehlivá metoda, to víme. Snad všichni to vědí, ale i tak, z minulosti mám potvrzeno, že mívám ovulaci později tedy mezi 16-19DC, takže opravdu těsně po MS jsem ovulaci opravdu nečekala. Navíc, do teď to 2 roky fungovalo s bývalým. Takže v šoku jsem. Ač vím, že možné to je, stres byl, tak se to mohlo „zbláznit“. Nicméně, nečekala jsem to. Věř nebo ne!
A právě kvůli takovým, jako jsi ty, to tady vkládám anonymně. Nesnáším, takovéto reakce, kdy tady začne hned někdo na tazatelku „útočit“.
Neplánované těhotenství je vždycky šok, to je normální. A podala jsem normální otázku, nepíšu zde nic ve stylu, nechci to mimčo. Jen prostě mi vypověděla hlava a tak jsem se zde zeptala, jak to říct, ač odpověď je prostě jasná, nic složitého. Přítel je normální, věřím, že bude nakonec reagovat hezky. Ale je to neplánované, je to brzo, tak prostě nevím, co čekat, jak sama reagovat.

• Nahlásit
  • Citovat
18089
30.4.17 19:25

Ovulace je potvora já jí taky měla několik let naprosto ukázkově uprostřed cyklu a najednou se posunula těsně před ms

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8307
30.4.17 19:25

Určitě bych v této situaci nevyřkla hned větu-Jsem těhotná. Ale v klidu, až si společně budete povídat, tak říct-mám takový zvláštní pocit, že se něco děje. Nedostala jsem menstruaci.
Proč myslíš, že byste mimčo nyní nezvládli? Máte nějaký větší problém?
Držím palce, abyste vše zvládli. A mimčo vztah jen víc upevnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2192
30.4.17 19:30

Chápu, že jsi překvapená. Mám pravidelné cykly 28 dní a ovulaci, potvrze nou bazální teplotou i ovulačními test, mívám nejpozději 10 DC, spíš mezi 8-10 DC. Což je 2-4 dny po menstruaci Pokud chcete používat metodu plodných a neplodných dní i do budoucna, doporučila bych měřit bazální teplotu a nespoléhat na ovulační kalkulačky.

Příteli bych řekla, že mám zpoždění a pozitivní test. Připravila bych se i na negativní reakci, která je po 3 měsících vztahu pochopitelná, a nechala ho to pár dní zpracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.17 19:31

@ka2ka jak říkáš. Ovulka je potvůrka. A stres je stres a udělá s tělem hrozný psí kusy. A já ho teď poslední 2 měsíce mám fakt hodně. No, ale stejně jako jsem se dala dohromady s přítelem, tak i teď musím říct, ž e je to asi osud, že se to stalo. Jen to přišlo fakt brzo.
@lasička1 S přítelem je mi fakt hodně dobře, snad i jemu se mnou. Ale jsme spolu 3 měsíce, ač jsme toho za ty 3 měsíce stihli fakt hodně, tak pořád jsou to 3 měsíce. Jinak žádný problém nemáme, oba pracujeme několik let, roky na miminko máme oba. Ale prostě ta doba, kdy jsme spolu je krátká. Tak mám strach, aby se tady tím miminkem prostě nevytratilo to, co bývá právě na začátku vztahu. Ale člověk nikdy nemůže vědět, jestli vztah vydrží, ať už máte dítě po měsíci vztahu nebo po x letech.
Snad nás to ještě víc tedy přiblíží. ;)
Děkuji za podporu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
18089
30.4.17 19:34

Tak snad to nebude tak zlý ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.17 19:35

@lucka_mac ovulaci jsem měla potvrzenou měřením bazální teploty a ovulačními testy. ;) Žádné kalkulačky jsem nepoužívala. Proto jsem na tuhle metodu, kdy těsně po MS můžeme neviděla problém. A zvlášť, když to vycházelo i s bývalým celé 2 roky. Je pravda, že, co jsem se současným přítelem, tak teplotu už neměřím a netestuju ovu testy. Každopádně, jak říkám, do teď byla ovulace mezi 16-19DC. Teď, jelikož vím, kdy jsme se nechránili, musela být ovulace opravdu těsně po MS.
A ano, ač doufám v pozitivní reakci, nemohla bych se negativní po 3 měsících divit.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama