Jak říct příteli, že bych chtěla miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ssmajlik
Kecalka 155 příspěvků 14.01.17 13:13
jak říct příteli, že bych chtěla miminko?

Zdravím všechny,
Mám takový problém… Od svých 17-ti řeším u dr. Endometriozu a mám dost velikou pravděpodobnost, že mi nepůjde otěhotnět, případně dítě nedonosím… Mudr mi doporučila, že by bylo nejlepší se začít snažit o miminko co nejdříve… nyní je mi 24, změnila jsem i doktora a byla na jiné konzultaci ohledně mojí nemoci, ale v závěru se doktoři shodli a řekli otěhotnět co nejdříve… Já jsem nad vším teď začala přemýšlet a chtěla bych se asi začít snažit… Problém je, že jsem s přítelem necelého půl roku… Bydlíme spolu prakticky od začátku našeho vztahu, práci máme oba a o mých zdravotních problémech ví vše… Poradíte mi prosím, jak se tohle oznamuje? Nechci, aby si myslel, že ho chci uhánět a připoutat si ho k sobě dítětem…
Děkuji za jakoukoliv radu :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 5 inzerátů 14.01.17 13:15

Hele, já bych prostě normálně se zeptala, jak to vidí on, „kdybychom se začali bavit o dítěti, přišlo by ti to předčasné?“ Takovým lehkým konverzačním tónem, nedělat z toho diskusi o životě a smrti :lol:

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33803 příspěvků 14.01.17 13:18

@Ssmajlik na mě to přišlo v tom nejlepším :mrgreen: podívala jsem se mu hodně hluboko do očí a řekla mu „udělej mě dítě“ úžasný bylo, že on myslel v tu chvíli na to samé a nemělo to prostě chybu :oops:

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 14.01.17 13:19

Řekla bych mu to přesně tak, jako tady píšeš… Tedy, že jsi vzhledem ke své „diagnóze“ a názorům doktorů uvažovala o tom, že byste se mohli začít snažit o miminko a jak to vidí on.. Prostě bych mu to normálně řekla, jaký na to máš názor a proč…

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33803 příspěvků 14.01.17 13:23

@Ssmajlik jinak bych to řekla jak popisuješ..řekla bych mu o zdrav. problémech jak to cítíš atd a uvidíš jak se k tomu postaví ;)

Ssmajlik
Kecalka 155 příspěvků 14.01.17 13:24

Moc vám děkuji… Právě, že včera jsme měli pracovní večírek, tak jsme se trošku přiopili a chtěla jsem mu to už včera říct, ale jak jsem potom vedle něj doma seděla a mluvili jsme spolu, tak jsem to ze sebe prostě ze strachu z odmítnutí a toho, aby si nemyslel, že strašně spěchám, nedokázala říct… Dnes si uděláme společný večer, tak dnes už bych mu to právě chtěla na 100% říct…
@Ostružka taky bych to chtěla udělat tak, že ne hned mít dítě, protože to stejně asi hned nepujde, ale začit na tom pomalinku pracovat :)
@Denisa76 Krásný,tohle bych si taky přála a jak dlouho jste spolu byli, když se vám tohle stalo?

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33803 příspěvků 14.01.17 13:32

@Ssmajlik to bylo vyjádření pouze mých pocitů a toho, že jsem našla toho pravého. Děti normální cestou nemohu mít a musela jsem si hodně dlouho počkat než se mě můj sen splnil.Jak dlouho těžko říct je to dlouholetý přítel a našli jsme k sobě cestu až když jsem opustila vztah, který trval 20let ;)

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33803 příspěvků 14.01.17 13:33

@Ssmajlik strach je mrcha, ale neboj se toho pouze mu řekni to co cítíš na nic netlač a uvidíš. Držím pěsti :kytka:

Ssmajlik
Kecalka 155 příspěvků 14.01.17 13:39

@Denisa76 aha, to se omlouvám, to me mrzí… Dobrá, tk já posbírám behem dneška veškerou odvau, kterou v sobě njdu a pujdu do toho :)

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33803 příspěvků 14.01.17 13:45

@Ssmajlik nemáš se za co omlouvat a v pohodě ;) Určtě se neboj říkáš to někomu koho máš ráda ;)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17442 příspěvků 20 inzerátů 14.01.17 13:57

@Ssmajlik Ale tím dítětem si ho k sobe připoutas. Dite je celozivotni zodpovednost. Pokud ho teda neberes jen jako darce genetickeho materialu.
Takze já bych se nebavila o miminku, ale o spolecne budoucnosti, zivotnich planech, hodnotach, svatbe a to dite by z toho melo přirozené vyplynout.

Russet
Extra třída :D 11704 příspěvků 14.01.17 14:08

@Ssmajlik
I kdyby řekl, že se na to ještě necítí, tak to neznamená odmítnutí. Když z toho nebudeš dělat vědu, nebude mít pocit, že ho někam chceš dotlačit. Počkej měsíc, dva a zeptej se ho znovu. A načasovala bych to na jindy, než v povečírkové době.
Taky jsem chtěla dítě dřív než partner, počkala jsem a nakonec to byl on, kdo navrhoval, že je už čas.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 14.01.17 14:13

Nikdy jsme dítě neměli ve vztahu jako téma - prostě to přirozeně vyplynulo z debat o budoucnosti jako takové. V nějakým bodě jsme plynule přešli z normálního vztahu do vážnýho vztahu, vzali se a měli dítě. Nebylo potřeba to nějak konkrétně formulovat, respektive si nevzpomínám, že by jeden nebo druhý kladl otázku „chceš se mnou mít dítě“, spíš jak jsme se postupně bavili o svých předstávách o budoucnosti, tak samo vyplynulo, že to vidíme takhle. Akorát se teda zeptal jestli si ho vezmu, to byla velmi konkrétně formulovaná otázka, ale byla to spíš formalita, pro tu romantiku, už předtím jsme oba věděli že svatba bude a kdy bude.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 14.01.17 14:18

Neupinej se na to, ze začne skákat radosti a hned se do toho pustite…
Normálně bych se ho pri vínku zeptala jak to vidí do budoucnosti včetně svatby, dítka, financi atd. Ty mu povez o svém strachu…pokud s ním máš mít dite-rodinu musíte spolu umět hlavně mluvit, komu jinému uz důvěřovat než svému partnerovi…

U nás s ditkam přišel prvni manzel, tehdy přítel, jako první, když si přečetl výsledky co mi přišly

Klopotkova
Echt Kelišová 7954 příspěvků 14.01.17 14:23

No jak, úplně normálně :andel:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >