Jak říct příteli že nemůžu mít nikdy dítě?

Anonymní
4.5.20 01:27

Jak říct příteli že nemůžu mít nikdy dítě

Ahoj, jmenuji se Terka(17 let) a jsem neplodná. Mám chromozomy xy( mužské chromozomy ) takže je nulová šance že někdy budu mít svoje děti. Vím to 4 měsíce ale teď jsem si před 2 týdny našla přítele (už spolu spíme ) ale není to ještě vážný vztah. Jde o tom že za měsíc musím jít na operaci kdy mi vyndají z těla vaječníky abych do nich nechytal rakovinu. A já nevím jak mu to mám říct nebi jestli vůbec mu to říkat. (Každopádně nemam ani měsíčky takze na by na to časem přišel asi) Budu ráda za každou radu :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

874
4.5.20 02:25
@Anonymní píše:
Ahoj, jmenuji se Terka(17 let) a jsem neplodná. Mám chromozomy xy( mužské chromozomy ) takže je nulová šance že někdy budu mít svoje děti. Vím to 4 měsíce ale teď jsem si před 2 týdny našla přítele (už spolu spíme ) ale není to ještě vážný vztah. Jde o tom že za měsíc musím jít na operaci kdy mi vyndají z těla vaječníky abych do nich nechytal rakovinu. A já nevím jak mu to mám říct nebi jestli vůbec mu to říkat. (Každopádně nemam ani měsíčky takze na by na to časem přišel asi) Budu ráda za každou radu :srdce:
Řekla bych mu, že máš zdravotní problémy gynekologického charakteru a že za měsíc musíš jít na operaci. To před ním neutajíš, ani kdybys mu nic říkat nechtěla. Rozvádět to nemusíš, znáte se teprve dva týdny, jste mladí, vážný vztah to není,… pokud by se váš vztah vyvíjel směrem k vážné známosti, asi bych mu to řekla otevřeně.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3292
4.5.20 05:44

Nic bych mu nerikala. Jste mladi, znate se par dni. Rekla bych, ze jdu akorat na zenskou operaci a vic to nerozvadela. Tvuj kluk se v tom taky nejspis nebude vic stourat. Rekla bych to az priteli, se kterym bych byla delsi dobu a byl to,, ten pravy", se kterym bych si dokazala představit zivot. Jinak, jestli mas delohu, tak dnešní medicina umi zazraky, i kdyz to nebude treba tvoje biologicky vlastni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3839
4.5.20 06:44

Opravdu máš chromozomy xy? Nemáš spíš xxx? To je totiž přesně to, co popisuješ. Při xy bys neměla vaječníky, ale varlata. Ještě můžeš mít xxy, ale to by nejspíš taky bylo jiné. Každopádně a přítelem bych to nijak neřešila. Znáte se pár dní, to snad ani není ještě přítel. Prostě řekni, že musíš na gynekologickou operaci. On to nejspíš nijak rozebírat nebude. Pak počkej, jak se vztah bude vyvíjet. V tomto věku to žádný dlouhodobý vztah být vůbec nemusí. Ale samozřejmě může. Takovouto informaci bych já osobně sdělovala až někomu, s kým bych chtěla strávit zbytek života. Čili určitě ne v 17 letech po 2 týdnech chození.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
4.5.20 09:02

V 17ti letech bych to asi neřešila, pochybuji ze by jste spolu začali plánovat rodinu takhle brzy. Pockala bych až na nějaký vážný vztah.. pokud toto bude vážné proč ne, ale pokud jste spolu takto krátce? Nevím nejspíš bych neřešila, nebo bych mu to řekla. Nějak velkou hlavu bych si z toho (prozatím v 17ti) nedělala :)) (bolí to, nemít vlastní děti, ale v dnešní medicíně není nic nemožného :) určitě se zadari alespoň jinou cestou)

Jinak já byla taky neplodná, měla jsem podle dvou dr nefunkční vaječníky, vysadila jsem HA jelikož, proč do sebe rvát takový bordel, ze.. no a teď vedle mě leží můj skoro 5ti měsíční syn :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
772
4.5.20 11:22

Nerikala bych to. A uz bych vubec nezminovala, ze mas nejake chromozomy xy, jinak jeste zdrhne, protoze si bude myslet, ze jsi preoperovany kluk. Ikdyz pravdepodobnejsi mi prijde to xxx nebo xxy, jak se psalo vyse.
Jsou veci, ktere si clovek nechava pro sebe a partnerovi to rekne az kdyz je to opravdu vazne. Navic kluk v puberte je rad, ze vi, kam ho strcit, takze takove osobni veci bych s nim rozhodne nerozebirala. Muzes za mesic zjistit, ze je to totalni vul a budes litovat, zes mu to rekla. Muze se zachovat jako blbec a zacit to o tobe vykladat vsude. A nikde neni receno, ze deti mit nebudes. Mozna to pujde s darovanymi vajicky apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
782
4.5.20 11:29

A tak to já teda bych radši rozvedl svou odpověď.
Určitě mu musíš říct, že jdeš na operaci. Pokud je i o něco starší než ty, tak už přestává být malé ucho. A jestli je i trochu zodpovědnější, což se myslím dá poznat, že nemyslí jen na večírky a na to kdy si uděláte čas na milování, tak mu to říct po té operaci.
Dostat se k tomu třeba po 4 letech, když vám vztah vydrží je pak už dost pozdě. A není lepší čas mu to říct, než po té operaci… už po čase by řešil jak s antikoncepcí a proč můžete bez kondomu i prášků…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
4.5.20 11:32
@gabrriel píše:
A tak to já teda bych radši rozvedl svou odpověď.
Určitě mu musíš říct, že jdeš na operaci. Pokud je i o něco starší než ty, tak už přestává být malé ucho. A jestli je i trochu zodpovědnější, což se myslím dá poznat, že nemyslí jen na večírky a na to kdy si uděláte čas na milování, tak mu to říct po té operaci.
Dostat se k tomu třeba po 4 letech, když vám vztah vydrží je pak už dost pozdě. A není lepší čas mu to říct, než po té operaci… už po čase by řešil jak s antikoncepcí a proč můžete bez kondomu i prášků…
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50455
4.5.20 11:39

Já bych mu to naopak řekla. Při příležitosti že jdeš na operaci bych i řekla že nikdy nebudu mít vlastní děti. Víc bych to nerozváděla. Nikdy nevíš jak ten vztah dopadne a když spolu třeba zůstanete tak za pár let se tě to bude říkat mnohem hůř :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22993
4.5.20 12:14

Tohle je natolik závažná informace, že bych příliš neotálela s tím to říct…
Jako nemusí to být hned na prvním rande, ale určitě dřív, než spolu začnete „vážně chodit“.
Jakýkoliv jiný postup je podpásovka. Vem si, že by to bylo vážné, zamilujete se do sebe a ty mu za pět let jen tak mezi řečí řekneš, že s ním ale rodinu nikdy nezaložíš :think:
Teď máš dobrou příležitost, o operaci mu řekni, pak dost pravděpodobně stejně spolu nebudete moct spát a do té doby se možná uvidí, nakolik vážně to berete. Předpokládám, že po té operaci, zahojení a znovuzahájení sexu budete řešit antikoncepci - v tu chvíli si myslím, že bude vhodná chvíle to vytáhnout.

Vím, že to není nic jednoduchýho a doufám, že si o tom máš s kým promluvit, protože asi není zrovna jednoduché se s takovou informací popasovat, ale tím, že to partnerovi (i partnerům, budoucím) nepovíš, to nezmizí :hug:
Drž se :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4012
4.5.20 17:38

@chaela @zrnko Může jít o syndrom tzv. testikulární feminizace, kdy je necitlivost tkání na mužské hormony. V břiše jsou nefunkční varlata, která se z důvodu prevence rakoviny odstraňují (asi se spíš autorka spletla, protože vaječníky se preventivně odstraňují u jiných diagnóz - ne u XXX a u XXY je fenotyp spíše mužsky - Klinefelterův syndrom). Chromozomy jsou opravdu XY, zvenku se vyvíjí tělo žensky, ale není tam děloha ani vaječníky. Takže řešení pomocí asistované reprodukce spíš není (narozdíl třeba od Turnerova syndromu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
4.5.20 18:46

Ahoj, řekla bych pouze, že jdu na gynekologickou operaci. Nemyslím, že by se mladý kluk v tom nějak vrtal. A o dětech bych mu v tvém věku neříkala, pravděpodobně se nechystáte si teď založit rodinu, takže to teď není důležité. Když spolu budete dýl a bude to vážnější známost, tak bude dost příležitostí mu to říct. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.20 19:37

Neříkej to teď. Nejste spolu dlouho… Až se objeví partner, se kterým budeš plánovat rodinu, pak bych to řešila. Téma se mě osobně dotýká, dcera je taky neplodná, taky chromozomální záležitost ( Turnerův sy.). Pořád můžeš otěhotnět z darovaného vajíčka a dítě odnosit, pokud máš v pořádku dělohu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4431
4.5.20 21:02
@Anonymní píše:
Ahoj, jmenuji se Terka(17 let) a jsem neplodná. Mám chromozomy xy( mužské chromozomy ) takže je nulová šance že někdy budu mít svoje děti. Vím to 4 měsíce ale teď jsem si před 2 týdny našla přítele (už spolu spíme ) ale není to ještě vážný vztah. Jde o tom že za měsíc musím jít na operaci kdy mi vyndají z těla vaječníky abych do nich nechytal rakovinu. A já nevím jak mu to mám říct nebi jestli vůbec mu to říkat. (Každopádně nemam ani měsíčky takze na by na to časem přišel asi) Budu ráda za každou radu :srdce:

Ahoj. Nemůžeš si předtím nechat zamrazit vajíčka? Informuj se v nějaké ivf clinice a zamraz si je. Driv zakrok nepostupuj. Mladá holka může na jeden cyklus mít i 10 kvalitnich vajicek do mrazaku. Druhá varianta je, že přijme darovana vajicka + pritelovi spermie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4431
4.5.20 21:04
@kaiserin píše:
@chaela @zrnko Může jít o syndrom tzv. testikulární feminizace, kdy je necitlivost tkání na mužské hormony. V břiše jsou nefunkční varlata, která se z důvodu prevence rakoviny odstraňují (asi se spíš autorka spletla, protože vaječníky se preventivně odstraňují u jiných diagnóz - ne u XXX a u XXY je fenotyp spíše mužsky - Klinefelterův syndrom). Chromozomy jsou opravdu XY, zvenku se vyvíjí tělo žensky, ale není tam děloha ani vaječníky. Takže řešení pomocí asistované reprodukce spíš není (narozdíl třeba od Turnerova syndromu).

Tak potom darovane vajicko + nahradni matka nebo adopce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama