Jak říct přítelovi, že jsem těhotná?

Anonymní
16.6.21 19:42

jak říct přítelovi, že jsem těhotná

Dobrý večer,
jsem v celkem nemilé situaci.. za 3 měsíce mi bude 18 a dneska jsem si dělala čtyři těhotenské testy a všechny vyšly.. Neberu antikoncepci, ale vždycky máme kondom a přítel je celkem opatrný, ale prostě se to stalo.. Jsme spolu sice už 4 roky, ale miminko určitě nechceme. Na 100% chci na potrat.. Nemusíte mi psát, že jsem blbá a tak, vím to už ted sama.. Prosím nějaké rady jak to říct rodičům a hlavně přítelovi (17 let). Popřípadě jestli máte někdo zkušenosti s potratem tak je prosím napiště, budu vděčná :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15080
16.6.21 19:52

Příteli i rodičům to řekni takto, jak jsi to napsala sem. Máš vše rozmyšlené, plně tě chápu. Také bych takto mladinká dítě nechtěla. A ani bych to nechtěla u své dcery. Pokud jsou tví rodiče rozumní, tak se asi nevyhnete kázání, ale podpoří tě a určitě to zvládnete.
Do určitého týdne se dá potrat udělat pomocí pilulky, je to k tělu šetrnější, ale má to i rizika. Určitě k tomu najdeš články na netu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6694
16.6.21 19:52

Tak řekneš jim to asi normálně, oslavu s překvapením pořádat nejspíše nebudeš. Na tom není co k okecávání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
16.6.21 19:56

Hele já bych asi počkala, až bude mamka třeba v práci a napsala jí to přes mobil a pak si o tom promluvíte.. mamka to v práci aspon trochu rozdýchá a nebude na tebe pak možná tolik křičet.. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32735
16.6.21 19:57
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
jsem v celkem nemilé situaci.. za 3 měsíce mi bude 18 a dneska jsem si dělala čtyři těhotenské testy a všechny vyšly.. Neberu antikoncepci, ale vždycky máme kondom a přítel je celkem opatrný, ale prostě se to stalo.. Jsme spolu sice už 4 roky, ale miminko určitě nechceme. Na 100% chci na potrat.. Nemusíte mi psát, že jsem blbá a tak, vím to už ted sama.. Prosím nějaké rady jak to říct rodičům a hlavně přítelovi (17 let). Popřípadě jestli máte někdo zkušenosti s potratem tak je prosím napiště, budu vděčná :?
Žádne juchání, ukázat test a říct to. Nejdřív asi tatínkovi budoucího dítěte a pak mámě.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5893
16.6.21 20:00

Příteli, čekáme společné dítě.

Jestli jseš fakt kamarád, tak nebudeš posílat naše dítě na smrt. Ono za to nemůže.

/ moje tchýně měla mého muže ve svých 18 a prd se stalo…muž je rád že je na světě a tchyně je ráda že ho má /

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 20:04
@Borrealis píše:
Příteli, čekáme společné dítě.

Jestli jseš fakt kamarád, tak nebudeš posílat naše dítě na smrt. Ono za to nemůže.

/ moje tchýně měla mého muže ve svých 18 a prd se stalo…muž je rád že je na světě a tchyně je ráda že ho má /

Bohužel se o něj nedokážeme postarat, přitel hraje hokej a do toho je na gymplu a já závodně tancuju a studuju zdravotní lyceum

• Citovat
  • Nahlásit
20901
16.6.21 20:09
@ina462 píše:
Hele já bych asi počkala, až bude mamka třeba v práci a napsala jí to přes mobil a pak si o tom promluvíte.. mamka to v práci aspon trochu rozdýchá a nebude na tebe pak možná tolik křičet.. :D

no to je rada k tomuhle se holka musí postavit dospěle a né jako mimino říct pěkně na rovinu, jinak zakladatelko jdi na gyndu at víš v kolikátém přesně jsi a počítejte s přítelem že to není levná záležitost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1662
16.6.21 20:10

Prostě jim to řekni. Ale teď to rychle. Čím dřív půjdeš na potrat, tak tím víc to bude pro tvoje tělo šetrnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11017
16.6.21 20:12
@Borrealis píše:

/ moje tchýně měla mého muže ve svých 18 a prd se stalo…muž je rád že je na světě a tchyně je ráda že ho má /

Ale ona na ten potrat chce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1390
16.6.21 20:13

Řekni to tak jak to je, snažíte si dávat pozor ale stalo se, s potratem jsi smířená a jen to teď potřebuješ vyřešit,… asi budou chvíli prskat, ale to přejde, jen to řeš co nejdřív ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18046
16.6.21 20:14
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
jsem v celkem nemilé situaci.. za 3 měsíce mi bude 18 a dneska jsem si dělala čtyři těhotenské testy a všechny vyšly.. Neberu antikoncepci, ale vždycky máme kondom a přítel je celkem opatrný, ale prostě se to stalo.. Jsme spolu sice už 4 roky, ale miminko určitě nechceme. Na 100% chci na potrat.. Nemusíte mi psát, že jsem blbá a tak, vím to už ted sama.. Prosím nějaké rady jak to říct rodičům a hlavně přítelovi (17 let). Popřípadě jestli máte někdo zkušenosti s potratem tak je prosím napiště, budu vděčná :?

Byla si dost vyspělá na to, s přítelem spát, tak bud tak dospělá postavit se k tomu čelem. Nic neokecavej, řekni jak to je a že chceš potrat. Čím dřív tím líp. Tečka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1920
16.6.21 20:16
@Anonymní píše:
Bohužel se o něj nedokážeme postarat, přitel hraje hokej a do toho je na gymplu a já závodně tancuju a studuju zdravotní lyceum

Prosím Tě nenech se tady zviklat :roll:.
Bohužel opravdu nejste v situaci, kdy by bylo reálně uskutečnitelné vytvořit pro dítě odpovídající zázemí a poskytnout mu i v té duševní " rovině alespoň ten nejnutnější základ. Sami jste ještě děti. A to vůbec nemyslím ve zlém a nějak urážlivě.
Co nejrychleji to řekni příteli i rodičům a společně řešte UPT.
Považuji to za poslední řešení, ale někdy je to prostě ze všech špatných řešení, to nejméně špatné…
Přeju sílu a správnou volbu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 20:17
@Borrealis píše:

To je zase žvást. Ona na potrat chce. Tak co. Moje tchyně mela manžela taky v 18 a nezvládla to. Nemá školu, s otcem dítěte jim to nevydrželo, mého manžela vychovala jeho babička, jeho máma zdrhla, vrátila se s dluhy až o několik let později. Anonym nebo smazat

• Citovat
  • Nahlásit
9396
16.6.21 20:19

Hlavně neotálet a říct to hned. Osobně, do očí. Neztrácej čas čekáním na příhodnější dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat