Jak říct rodičům, že chci spát u přítele?

Anonymní
22.10.20 14:17

Jak říct rodičům, že chci spát u přítele?

Ahoj, je mi 20, příteli 19. Jsme spolu s přítelem jeden měsíc, mamka je s tím v pohodě a táta.. je prostě táta. Moc se mu to nelíbí, protože mojí sestře které je 21 řekl že má na kluky času dost :lol: když jsem byla u přítele pouze na jeden den tak jsem to tátovi prostě nemohla říct protože vím že by měl blbé kecy… Jak mám říct, že u něho chci spát? Asi prve nakousnu nějak mamku, ale dost se bojím reakce táty. Prosím, budu vděčna za každou radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2845
22.10.20 14:21

Já myslím, že tohle vždy souvisí s celkovou závislostí na rodičích. Pokud u nich po dvacítce bydlíš a platí ti vše, tak jsi navzdory svému věku prostě v závislém postavení.
Jinak určitě bych to zkusila nejdřív přes mámu a pak případně společně na tátu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 14:22

Asi bych ještě podotkla že moji rodiče ho neznají osobně. Já se s jeho rodiči znám a přes ten víkend budou i oni doma s námi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 14:24

@MrsNorris přispívám jim na jídlo a nájem, oblečení a podobné věci si kupuju sama

• Citovat
  • Nahlásit
7039
22.10.20 14:26
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 20, příteli 19. Jsme spolu s přítelem jeden měsíc, mamka je s tím v pohodě a táta.. je prostě táta. Moc se mu to nelíbí, protože mojí sestře které je 21 řekl že má na kluky času dost :lol: když jsem byla u přítele pouze na jeden den tak jsem to tátovi prostě nemohla říct protože vím že by měl blbé kecy… Jak mám říct, že u něho chci spát? Asi prve nakousnu nějak mamku, ale dost se bojím reakce táty. Prosím, budu vděčna za každou radu.

Ahoj, pokud přítele znají a vychází s ním, tak úplně normálně. Začít přes mamku, pokud máte lepší vztah než s tátou, je rozumné. Třeba ho,,zpracuje" a budeš to pak mít lehčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
22.10.20 14:27

Ve 20 se musíš dovolovat? Představ ho rodičům nebo se osamostatni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19719
22.10.20 14:29

A co ho rodičům představit? Ja bych se treba bala pustit dite k nekomu, koho neznam :nevim: jinak bych proste naferovku prisla k rodicum a jako dospela jim oznamila, ze budu travit cas s pritelem. Jak se k tobe maj chovat jako k dospele, kdyz kvůli obyc vecem vymyslis jak nekoho obejít? Jako rodic bych ocenila prime jednani a ne nejake nakousnu toho „hodnejsiho“, at pak rodice soupeří mezi sebou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1956
22.10.20 14:33

„Ahoj, mami, ahoj tati, chci dneska spát u přítele“. Zas tak složité to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
22.10.20 14:38
@carsa píše:
„Ahoj, mami, ahoj tati, chci dneska spát u přítele“. Zas tak složité to není.

Malinko bych to upravila.. Místo „chci“, bych napsala „budu“.. Ve 20 jsem si vydělávala a na svolení se nikdy neptala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
22.10.20 14:39

Budeš se ptát rodičů, jestli ti dovolí se do někoho zamilovat?
Je ti 20…
Jsi dítě, nebo dospělá žena?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5251
22.10.20 14:41

No jestli máš potřebu se ve 20ti ptát rodičů, tak je asi něco špatně 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22940
22.10.20 14:42

Když jsem jela v tomhle věku s přítelem na víkend, tak se přišel k nám domů rodičům představit (v rámci toho, že mě vyzvednul). :nevim:
A doma jsem se fakt nedovolovala, jen jsem oznámila že mám přítele, se kterým jedu na víkend pryč, kam jedeme a kdy se asi vrátím. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5487
22.10.20 14:45

Jednoduše řekni: dneska mě doma nečekejte, spím u přítele, uvidíme se zítra, ahoj.. Rodiče by měly být rádi, že mají normální dceru, která ve 20 nesedí v dětském pokoji, ale žije a pomalu opouští hnízdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22940
22.10.20 14:46
@MrsNorris píše:
Já myslím, že tohle vždy souvisí s celkovou závislostí na rodičích. Pokud u nich po dvacítce bydlíš a platí ti vše, tak jsi navzdory svému věku prostě v závislém postavení.
Jinak určitě bych to zkusila nejdřív přes mámu a pak případně společně na tátu.

Neí to o závilsoti, ale o nastavení zdravých vztahů v rodině. U našich jsem ofíko bydlela až do magisterské promoce (teda ty poslední dva roky tak nějak střídavě spíš pendlovala mezi jejich bytem a domem, kde žil přítel s rodiči), nicméně od nějakých 16 jsem se jich fakt nedovolovala, jestli smím jet s kamarády na chatu, na vodu, jít do hospody, slavit něčí narozeniny nebo s někým na rande. :nevim:
Prostě jsem to oznámila, že nebudu doma, s kým a kde budu, kdy se vrátím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1956
22.10.20 14:51
@Zlobolka123 píše:
Malinko bych to upravila.. Místo „chci“, bych napsala „budu“.. Ve 20 jsem si vydělávala a na svolení se nikdy neptala :nevim:

Pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama