Jak říct sestře, že by měla zhoubnout?

Anonymní
19.11.20 23:30

Jak říct sestře, že by měla zhoubnout?

Dobrý den, mám takové nepříjemné téma. Má sestra je 165cm vysoká a váží už 82kg, problém je ten, že má teprve 15 let. Neřeším ani tak vzhled, holky trochu při těle jsou určitě hezčí, než vyzábliny. Spíš mám starost o její zdraví, pořád přibírá a pořád jí sladkosti, nezdravá jídla, pohyb nemá vůbec žádný. Ráda bych sestře naznačila, že takto to není v pořádku, záleží mi na ni. Bojím se ale, abych jí neublížila, přeci jen je ve svém věku a v tomhle směru zranitelná. Otázka zní- jak byste citlivě patnáctileté holce oznámily, případně ji namotivovaly, aby zhubla?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13490
19.11.20 23:39

Domluvila bych mamince at začne vařit zdrave a přestane kupovat sladkosti.
Tohle je choulostivé tema a náročný vek, muzes opravdu nadelat vic skody nez uzitku.
Pokud mas možnost nabídla bych ji společné, dlouhé, svižne procházky a později zacit s behem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 23:44

Jsem ve věku tvé sestry a upřímně jsem ve zdravém stylu dobrovolně. Miluju sport a jen představa jak mohu vypadat mě láká. :D na mě by zabralo, kdyby jste měla velkou touhu jít si zacvičit, ale nemáte s kým. :) nebo si o tom narovinu popovídat.. Vaši sestru neznám, může to vzít zle či naopak bravurně. ;) tak či tak přeji hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
15
19.11.20 23:46

A kde pochytila veškeré návyky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
19.11.20 23:47

Možná by jí okolí mělo jít příkladem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1513
19.11.20 23:48

Brala bych ji sportovat-na hory, na kolo, na lyze, do bazenu atd. Vzala s sebou zdravou dobrou svacinu. Sla bych ji prikladem. Pojala bych to spis jako nenasilne ukazat takovy ten zdravejsi zivotni styl nez jako musis zhubnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2845
19.11.20 23:49

Za mě - nech ji bejt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1690
19.11.20 23:52

V 15 jsem merila o kousek vic a vazila podobne a moc dobre jsem vedela, ze jsem tlusta, jen jsem nevedela uplne co s tim. Vadi to sestre vubec? Jako ze mamka doma bude varit zdrave a nebude kupovat sladkosti, je hezke, ale ja v te dobe mela kapesne a kupovala jsem si sladkosti sama. A nekterym zenskym nevadi, ze jsou tluste :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 00:04

Děkuji za odpovědi, s maminkou bohužel v tomhle nejde hnout, minimálně po dobrém nelze vysvětlit, maminka sama stravovací návyky nemá, sestřinu nadváhu nevidí jako problém, protože sama nadváhu má. Vyrazit se sestrou na procházky a motivovat k pohybu je těžší, bydlím totiž 80km od ní, mám miminko. Sestra je ale rozumná a dovedu si představit, že by po citlivém náznaku šla do sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
20.11.20 00:09

Podle mě to chce čas… Ona sama časem zjistí, že to není úplně správné a s největší pravděpodobností s tím začne něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1474
20.11.20 00:15

Pozvat ji na prázdniny či víkendy. Bez maminky jen vy dvě a jít spolu na procházku s miminkem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 00:15

@Afrikana Dyť má v 15ti letech obezitu, zdraví nebezpečnou. Otázka vadí/nevadí není úplně na místě :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
34866
20.11.20 00:18

Na tvrdo ji to nerikej, v 15 to muze nadelat v hlave paseku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
20.11.20 00:54

Asi bych to nechala na lékaři. Ja bych se - se svou povahou - šprajcla, od odborníka bych to brala jistě lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1731
20.11.20 01:03

Myslíš, že ona neví, že by měla zhubnout? Že jí to třeba ve škole nedávají sežrat? Hlavně žádný kecy typu, že by se sebou měla něco dělat. Doma si asi nevaří, ta změna musí přijít od rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama