Jak říct spolubydlící, že nechci jejího přítele v bytě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 18:31
Jak říct spolubydlící, že si nepřeji jejího přítele v bytě

Jsem divná? Bydlím se spolubydlící, dříve nás tu bylo více, ale na její žádost jsme po odstěhování další spolubydlící už nikoho nehledaly, protože nechtěla (já taky ne) bydlet ve více lidech.
Problém je, že její přítel je tu nasáčkovaný každý večer. Neplýtvá vodu, myje se doma nebo nevím kde, u nás ne. Používá všechny věci v bytě, jak kdyby byly jeho (při vaření nádobí, koření atd.). V mrazáku mám já jednu věc, jinak je celý mrazák narvaný jeho jídlem. Často se v lednici objevují jeho svačiny v mé poličce. Máme rozdělené nádobí (některé), poličky v lednici atd. Už jsem párkrát prosila, ať nikdo nepoužívá moje věci a nedávají mi věci do police, stejně se nic nezměnilo.
Ráno vstáváme v podobný čas a ani nemůžu na WC, protože tam je třeba on. Chci si připravit jídlo, je v kuchyni on a vaří. Prostě mi vadí, že tu vlastně bydlíme v těch více lidech, i když ten další neplatí nájem a není ve smlouvě. Jinak je to ale super člověk, podle mě si to neuvědomuje. Pro spolubydlící je toto první spolubydlení, předtím bydlela u rodičů.
Jak jí mám vysvětlit, že spolubydlení není stejné jako když bydlí sama nebo s rodinou. Že pro mě je to prostě cizí člověk, který je tam každou noc (večer/ráno) a vadí mi to? Nebo jsem divná já a je to normální? Teď jsem zjistila, že mu dala i klíče od bytu 8o.
Anonymě, ví, že tu chodím a nepotřebuju, aby se to dozvěděla takto.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 5187 příspěvků 18.12.17 18:43

Tak jí to prostě narovinu řekni, jinak to asi nevyřešíš. Když nic neřekneš tak to berou jako že ti to nevadí. Řekni jí že když přijde občas na návštěvu tak ok ale aby tam s vámi skoro bydlel je na tebe moc. Zeptej se jí jestli nechce tedy bydlet s ním a ty by sis našla někoho jiného na spolubydlení. :nevim:

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 18:45

No ten anonym je vtipný, myslíš, že se nepozná? :mrgreen:
proč ji to normálně neřekneš??

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 18.12.17 18:45

A co na tom řešíš? Řekni jí to prostě tak, jak jsi to napsala, přímo. Vymýšlet důvody nebo záminky jsou dobré tak do telenovel, nemluvit s lidmi přímo si koleduje vždycky o pozdější hádky.

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 18.12.17 18:48

Řekni ji to tak, jak si to tady napsala nám. Pro tebe je to cizí člověk a vlastně třetí spolubydlící (viz WC ráno, kuchyně a lednice apod.)
Buď si můžete stanovit pravidla, která budete všichni dodržovat nebo se muzes ty nebo oni odstěhovat.

bigl
Ukecaná baba ;) 1502 příspěvků 18.12.17 18:49

Tak to, že jsi anonymně ti asi nepomůže. Pokud si to přečte, tak jí asi bude jasné, kdo to psal :mrgreen:
Jinak bych jí to řekla. Ze prostě máš pocit, že nemáš žádné soukromí. Ale ono je to těžko. On za ní stejně asi chodit bude. Pochybuju, že by za ní přestal chodit jen proto, že tobě to vadí. Měli by teda bydlet spolu jinde a ty si najdi jinou spolubydlící. Jiné řešení nevidím. :nevim:

Šmoulice
Kelišová 6817 příspěvků 18.12.17 18:59

Nezávidíš jí toho kluka tak trochu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 19:00

Tak nemusím na sebe upozorňovat ještě nickem :mrgreen:.
Jinak já právě přemýšlím jestli to nepřeháním třeba já, a jinde to tak je normální :nevim:. Nemám moc ráda návštěvy, cením si svého soukromí a ani já si domů nikoho moc netahám.
Ona je taková trochu samonasírací, takže jí to potřebuju říct nějak aby to nevzala jakože mám něco proti němu (nemám). Už jsem o tom několikrát začala, ale vždycky se urazí, řekne, že se tady přece nekoupe, ona si tady nepere, je tu jen přes noc, tak problém nevidí - a z konverzace odejde.
Zakladatelka

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 19:00
@Šmoulice píše:
Nezávidíš jí toho kluka tak trochu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

něco na tom bude, kdyby zakladatelka měla kluka, tak věřím tomu, že by to u nich vypadalo stejně jak to má teď ta spolubydlící

samá práce
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 18.12.17 19:01

Začni ho okatě před ní svádět a ona mu už sama zakáže vstup do vašeho bytu. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 19:10

@Doe_Jane No, tak tohle vůbec není ten případ :mrgreen: :mrgreen:.
@samá práce To opravdu ne.
Chci k ní být upřímná. Buď ať se tedy nastěhuje se vším všudy - tj. ať je ve smlouvě, platí řádně nájem atd. nebo ať tady není každý den. Ale když jí to řeknu takto, tak mi taky nemusí poslat nájem, který platím já (je tady všechno psané na mě).

Paola21
Závislačka 3611 příspěvků 18.12.17 19:16

Tak spolubydlící je pro tebe taky cizí člověk ne? Nevím no, nějak to pokládám za přirozené, že jestli s někým chodí, že tam semtam její přítel přespí a použije věci v kuchyni nebo WC…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 19:16

Takže nejsem divná já? Není normální mít ve spolubydlení nasáčkovaného partnera každý den (noc), který má navíc klíče od bytu (jednotlivé pokoje nejsou uzamykatelné, neříkám, že on by tu něco ukradl, ale pořád je to cizí člověk).
Nevím, jaké argumenty jí říct, když mi řekne, že tady neodebírá žádné energie (tím jak se nekoupe), naopak ona ještě šetří (nepere). A když jí řeknu, že je to kvůli tomu soukromí, tak mi akorát řekne, že to není její problém. :nevim:

Monchichik
Kelišová 5425 příspěvků 18.12.17 19:17

No budeš jí to muset říct tak, jak si to napsala nebo to tiše tolerovat. Ať se klidně urazí, ale řekla bych jí, že takhle teda ne, řešení, že to má, tak ať si z toho jedno vybere. To že ti nemusí poslat nájem není dobrý, měly byste to mít vyřešené nějak líp, ale nikdy jsem takhle s nikým nebydlela, tak nevím, jak se to ošetří.

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 18.12.17 19:18
@Anonymní píše:
Tak nemusím na sebe upozorňovat ještě nickem :mrgreen:.
Jinak já právě přemýšlím jestli to nepřeháním třeba já, a jinde to tak je normální :nevim:. Nemám moc ráda návštěvy, cením si svého soukromí a ani já si domů nikoho moc netahám.
Ona je taková trochu samonasírací, takže jí to potřebuju říct nějak aby to nevzala jakože mám něco proti němu (nemám). Už jsem o tom několikrát začala, ale vždycky se urazí, řekne, že se tady přece nekoupe, ona si tady nepere, je tu jen přes noc, tak problém nevidí - a z konverzace odejde.
Zakladatelka

V tom případě, ať se chová jako na návštěvě a respektuje pravidla, co máte nastavená. A nebo ať tam spí ve dnech, kdy jezdíš domů. My to tak na privátě taky měli.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kazma nesplnil slib! Místo práce se jen baví a fanoušky nudí k smrti a kopíruje komika

Dříve svými kontroverzními kousky přiváděl lidi k šílenství, dnes je nudí k... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >