Jak říct zaměstnavateli, že mám neschopenku z ivf?

Anonymní
11.1.20 10:53

Jak rict zamestnavateli ze mam neschopenku z ivf?

Ahoj, byla jsem ted s prvnim synem v nemocnici, asi tyden pred vanoci a pak pres cele svatky a potom jeste tenhle tyden dva dny. :oops: ated mi volali z reprodukcni kliniky ze v pondeli mam jit na zakrok a vzhledemnk me profesi mi napisou na tyden neschopeku. Ze jestli neco bude fakt bolet, je ro prave vyndani vajicek. A hned si napsali zamestnavatele, rikala jsem si oukej, nic o tom nevim, ucitelky jsou riziko +, tam clovek behem dne dostane od tech malickych omylem perdu do bricha, ani nevi jak… ale ted to znamena, ze budu muset zavolat nebo napsat mail zsstupci, ze jeste ani pristi tyden neprijdu, ze jdu na zakrok. A to jsem mu jeste v patek psala sms ze yynuv zakrok probejl v porsdku a ze se uvidime v utery. :zed: tak vubec nevim jak to mam zformulovat :( sedim tu nad tim a nevim. Napisu „gynekologicky zakrok, na ktrry jsem mela jit pozdeji, ale musim uz ted“. Nebo tak nejak? Chci byt fer. Dobry je, ze jkm prijxe nsschopenka s logem reprodukcni kliniky, tak by jim ro mojlo docvaknout, ze bych si nepripadala blbe ze jim neco tajim :oops: na druhou stranu ro nechci rozmazavst vic nez je nutne. Jako nebudou radi, ucitelu je zalostne malo a sehnat za me nekoho bude problem. Ach jo, je mi to blby.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1127
11.1.20 11:04

Ja bych napsala prostě gynekologický zákrok, vsak je to pravda. A ohledně té bolesti, oni zi je budou vyndavat bez narkózy? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54858
11.1.20 11:15

Počkej, ty stimulujes na odběr vajíček a nevěděla si, kdy asi tak ten odběr proběhne??

Jinak napiš prostě, že se bohužel vyskytl další problém a musíš na drobný gyn. zákrok a že doma budeš ještě týden

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 11:25

Taky jsem ucitelka. Vedeni jsem rekla narovinu, co nas ceka. Plus jsem nabidla 2 varianty reseni - bud budu celou dobu na neschopence nebo budu behem 3 tydnu casteji vyuzivat propustek. Nemeli s nicim problem, brala jsem si propustky. Normalne jsem pracovala az do nastupu na MD. Vedeni velmi vstricne, zrusili mi i dozor v jidelne, nedavali me suplovat apod. Rada resim vse narovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
433

Řekla bych, že musím na neodkladný gynekologický zákrok, co je jim do toho na jaký, to bych vůbec nezmiňovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6037

Já bych napsal pravdu, zaměstnavatel by měl vědět, s čím může v nejbližší době počítat. Alespoň u nás v práci je to zvykem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
11.1.20 11:38

Po telefonu ti najednou z niceho nic sdeli, ze mas jit v pondeli na odber?? To je nejaky divoky, ne? Kdyz pominu, ze presny termin odberu se urcuje na ultrazvuku, podle rustu vajicek, to jsi to doted ani netusila? :nevim:

Me nikdo behem ivf neschopenku nikdy nenutil, a i kdyby, stačilo by mi na max tri dny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 11:54
@Leillinka píše:
Ja bych napsala prostě gynekologický zákrok, vsak je to pravda. A ohledně té bolesti, oni zi je budou vyndavat bez narkózy? 8o

Já byla dvakrát na odběru a vždycky to bolelo po zákroku fest, chodila jsem tři dny v předklonu a zajít si na záchod byla noční můra. Pracuji jako zubní lékař a za týden doma jsem byla ráda, ono ne každý sedí v kanceláři. První odběr bych tajila, počkala bych, až co z toho bude a jaký bude další postup a časová náročnost. Já se pak taky se zaměstnavatelem domluvila a chodila jsem na propustky, rána jsem si nahrazovala odpoledne, ale trvalo to tři roky než jsem otěhotněla a to ne každý zaměstnavatel dá a v každém zaměstnání to není možné tak řešit. Švagrová to řešila tak, že ji neschopenku psal gynekolog a ne CAR.

• Nahlásit
  • Citovat
1127
11.1.20 12:01
@Anonymní píše:
Já byla dvakrát na odběru a vždycky to bolelo po zákroku fest, chodila jsem tři dny v předklonu a zajít si na záchod byla noční můra. Pracuji jako zubní lékař a za týden doma jsem byla ráda, ono ne každý sedí v kanceláři. První odběr bych tajila, počkala bych, až co z toho bude a jaký bude další postup a časová náročnost. Já se pak taky se zaměstnavatelem domluvila a chodila jsem na propustky, rána jsem si nahrazovala odpoledne, ale trvalo to tři roky než jsem otěhotněla a to ne každý zaměstnavatel dá a v každém zaměstnání to není možné tak řešit. Švagrová to řešila tak, že ji neschopenku psal gynekolog a ne CAR.

Aha, tak možná je to tím, že jsem měla málo vajíček k odběru, po probuzení z narkózy jsem jen trochu cítila spodek, ale další den už úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5937
11.1.20 13:18

A nehoupes nás trochu? Určitě ti po telefonu z centra neřekli, kdy máš jít na odběr vajíček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 13:31
@Pajka89 píše:
Po telefonu ti najednou z niceho nic sdeli, ze mas jit v pondeli na odber?? To je nejaky divoky, ne? Kdyz pominu, ze presny termin odberu se urcuje na ultrazvuku, podle rustu vajicek, to jsi to doted ani netusila? :nevim:Me nikdo behem ivf neschopenku nikdy nenutil, a i kdyby, stačilo by mi na max tri dny..

Nasli mi hyperstimulacni syndrom a tak je termino 3 dny driv nez ksem. myslela. na ten den volno mam, ale. myslela jsem, ze odber neboli :nevim:. Ze lezet bych naopak mela az lo zavede i embrya…zejo? Takze jsem nic nerikala a pristi tyden pocitala s praci…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.1.20 13:34
@Leillinka píše:
Aha, tak možná je to tím, že jsem měla málo vajíček k odběru, po probuzení z narkózy jsem jen trochu cítila spodek, ale další den už úplně v pohodě.

Ja joch mam prave dost a docela velky. Jestli budou ale pouzitelne to je vec druha… a kdyz jsem se jich ptala, ze jsem myslela, ze to nolet nebude, tak mi rekli no kestlo neco bolet bude, tak urcite to vyndavani…ukazte, vy jste ucitelka. Tak vam napiseme na tyden klid.

Hky ale.mate pravdu s tema propustkama!! To bych mohla! Jakoze na napsane vychazky stacilo by mi jen mezi 10 a 15 hodinou…ale vlastne to se na vychazky do prace asi chodit nesmi, ze?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.1.20 13:37

Proste jsem si myslela, ze v pondeli, coz je den kdy stejne v praci nebyvam, si zajdu na odber a druh den do prace, a neschopenku a zakroky budu resit az po embryotransferu, kdyz je nutne odlocivat. Ale holt co. Tak bjdu proste dlouho doma. :( gynekologicky zakrok, a prijde jim neschopenka z gestu, to uvidi a pochopi to, ze? Ja to nechci rozmazavat, ldyz je to tak nejiste…zejo. teprve vyndani vajicek..

• Nahlásit
  • Citovat
2915
11.1.20 13:42
@Anonymní píše:
Proste jsem si myslela, ze v pondeli, coz je den kdy stejne v praci nebyvam, si zajdu na odber a druh den do prace, a neschopenku a zakroky budu resit az po embryotransferu, kdyz je nutne odlocivat. Ale holt co. Tak bjdu proste dlouho doma. :( gynekologicky zakrok, a prijde jim neschopenka z gestu, to uvidi a pochopi to, ze? Ja to nechci rozmazavat, ldyz je to tak nejiste…zejo. teprve vyndani vajicek..

Byla jsem na odberu 3×, 2× jsem sla druhy den do prace. Při posledním jsem téměř 2 dny ležela, bolelo me břicho a bylo mi blbe. Takze těžko dopředu odhadnout, jak ti bude. Pokud máš podezreni na hyperstimulak, tak je možný, ze uplne fit nebudeš a někdy se kvůli tomu odkládá i ET a jde se az na KET.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 13:49
@Anonymní píše:
Já byla dvakrát na odběru a vždycky to bolelo po zákroku fest, chodila jsem tři dny v předklonu a zajít si na záchod byla noční můra. Pracuji jako zubní lékař a za týden doma jsem byla ráda, ono ne každý sedí v kanceláři. První odběr bych tajila, počkala bych, až co z toho bude a jaký bude další postup a časová náročnost. Já se pak taky se zaměstnavatelem domluvila a chodila jsem na propustky, rána jsem si nahrazovala odpoledne, ale trvalo to tři roky než jsem otěhotněla a to ne každý zaměstnavatel dá a v každém zaměstnání to není možné tak řešit. Švagrová to řešila tak, že ji neschopenku psal gynekolog a ne CAR.

Tyjo. No tak ja uvidim. Prave me teda nevado asi ze by vedeli ze zkousime kliniku. Ale ja na propustku nemuzu chodit, kdyz tam jdu vlastne jen parkrat a to musim lezet potom. Kontroly ty jsem si vzdy vykryla mimo praci. Na repro to maji fajn, ze maji dlouho do odpoledne a maji otevreno i v sobotu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama