Jak říct, že nechci druhé dítě?

Anonymní
28.7.19 21:56

Jak říct, že nechci druhé dítě?

Ahoj holky, mám tu raději anonymní dotaz, zhruba před rokem jsem nastoupila po rodičovské do nové práce, malý šel do školky ve 2,5letech. Nová práce byla a je velmi dobře placená, ale to prostředí a manažer mě deptali, malý byl stále nemocný, tak sem jen poslouchala, ať si nájmu chůvu atd. Rozhodli jsme se s partnerem, že práce kdy jsem do večera pryč a chodím zdeptaná je k ničemu a malý si zaslouží sourozence. Přestala jsem tedy brát prášky, ovšem změnil se manažer, atmosféra se změnila a mě se začalo velmi dařit. Ráda bych tedy dítě odložila, ovšem nevím jak to komunikovat partnerovi. Popravdě druhé dítě bych měla jen kvůli malému či jemu já sama se po třicítce na dítě necitim. Měl to někdo stejně? Jak to sdělit a neublížit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64004
28.7.19 21:59

Pokud se snazite, je jedno, jak mu to sdelis, stejne ho to zrani :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.19 22:03

@blumen asi ano, ale vymýšlím nejméně násilnou formu začít brát znovu na tajnaka prášky mi přijde nefér.

• Citovat
  • Nahlásit
3472
28.7.19 22:03

Je jedno jak to sdělíte. Jde o tu informaci a jen vy vite, jak to partner vezme. Já to chápu, i kdyz asi prace pro me neni duvod pro to, nemít další dite. Spis bych partnerovi rekla, ze se na to necitim věkem, zdravím, nevolnosti, problemy v tehotenstvi, porod apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.19 22:06
@sediza píše:
Je jedno jak to sdělíte. Jde o tu informaci a jen vy vite, jak to partner vezme. Já to chápu, i kdyz asi prace pro me neni duvod pro to, nemít další dite. Spis bych partnerovi rekla, ze se na to necitim věkem, zdravím, nevolnosti, problemy v tehotenstvi, porod apod…

Zkusím mu říct, že jsem stará snad to pomůže, jelikož nevolnost otoky nadváhu nic z toho sem neprodělala..

• Citovat
  • Nahlásit
3472
28.7.19 22:09
@Anonymní píše:
Zkusím mu říct, že jsem stará snad to pomůže, jelikož nevolnost otoky nadváhu nic z toho sem neprodělala..

Spíš, že se citite stará. Že to nezvládnete znovu mít dítě. Protoze on by mohl mít argument, že stara nejste a že zeny rodi i ve 40. Jde ale o to, jak se citite vy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
28.7.19 22:11

Ahoj, pokud partner o to dítě tak moc stojí, tak může jít na mateřskou on. Dnes už to není nic neobvyklého ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64004
28.7.19 22:12
@Anonymní píše:
@blumen asi ano, ale vymýšlím nejméně násilnou formu začít brát znovu na tajnaka prášky mi přijde nefér.

No tak to by me ani nenapadlo.
Rekla bych pravdu a nevymyslela si.
Jinak Ty uz teda druhe nechces urcite? Nebo jen odlozit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
28.7.19 22:18

A tomu říkám dobrý napad :potlesk: Radim totéž

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.19 22:20

@blumen popravdě, jak se znám už se k tomu po odložení neodhodlam. Leda by opravdu byl pak doma tatínek ač ten má též rozjetou kariéru..

• Citovat
  • Nahlásit
691
28.7.19 22:20

Asi bych se zkusila překonat a šla do toho, jedináček je chudák :nevim:

@Lucie1906 píše:
Ahoj, pokud partner o to dítě tak moc stojí, tak může jít na mateřskou on. Dnes už to není nic neobvyklého ;)

No to snad ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23657
28.7.19 22:21
@Lucie1906 píše:
Ahoj, pokud partner o to dítě tak moc stojí, tak může jít na mateřskou on. Dnes už to není nic neobvyklého ;)

Dobrý nápad. Chlap doma je nejlepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
28.7.19 22:22

@me57h a proč ne? To je na uvážení každé Matky, zda věří partnerovi že by to zvládl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16598
28.7.19 22:23
@Mango_Lassi píše:
Dobrý nápad. Chlap doma je nejlepší

vy to tk mate, ze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14870
28.7.19 22:27

Tohle já nechápu… Nezvládám chodit do práce, nezvládám kolotoč práce, škola, kroužek a vyřeším vyloženě tohle dalším dítětem… Abych za tři roky byla kde? A nečtu to tu poprvé 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama