Jak rodině vysvětlit, že sladké malému dítěti ne?

Anonymní
8.11.19 14:28

Jak rodině vysvětlit, že sladké malému dítěti ne?

Ahoj.
Mám 5ti měsíčního syna a teprve začínáme s příkrmy, ale už teď se děsím toho jak budu rodině (hlavně manželovi, ostatní si nějak ohlídám a prostě řeknu ne) vysvětlovat, že do něj nechci spát Pribiňáčka, Termixy a podobně, že raději bílý jogurt.
Tchýně už když mu byli 3 měsíce přišla s tím, že co zkusit med na dudlíček nebo líznout zmrzlinky, jenom tak na jazýček (to jsem se tomu zasmála, protože jsem si myslela že si dělá srandu). Ale byla jsem vyvedena z omylu, že to myslí vážně. Ona svým dětem to přece dávala a jsou zdravý. Tchýni i mámě jasně řeknu ne a věřím (doufám) že to budou respektovat, horší je to s manželem. Přecejen je to otec a má taky právo mluvit do výchovy svého dítěte. A ten když jeho máma řekne že jim to dávala taky a všechno bylo v pohodě tak se toho hned chytí a když mu řeknu, že mu tohle dávat nebudu, že je to plné tuku a cukrů tak mi odvětí, že tomu dítěti musím přece taky dopřát. Jeho máma má momentálně 5leté dítě a běžně mu dává k odpolední svačině sladký Termix už od malého dítka. A já tak nějak nedokážu vysvětlit manželovi aby v tomhle stál zamnou. Ještě do roka, to jo, protože to řekla i doktorka takže to bude respektovat, ale od toho roku? Vím že je ještě čas, ale ten plyne rychle a za půlroku vím, že tohle budeme řešit každý den a budeme se kvůli tomu hádat. Samozřejmě že mu to nechci upírat a občas ať si ho klidně dá, ale jinak nevidím důvod proč do něj cpát takovéhle „hnusy“ běžně ke svačině. Na moje jasné „NE“ řekne že má taky právo do toho mluvit, na moje „je to plné tuku a cukru“ řekne, že mu musím občas dopřát a na moje „zatěžuje mu to zbytečně tělíčko a není to výživné“ řekne, že oni to tak měli taky a jsou v pohodě. Takže, co s tím? Jaké argumenty manželovi říct, aby to pochopil? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17925
8.11.19 14:30
@Anonymní píše:
Ahoj.
Mám 5ti měsíčního syna a teprve začínáme s příkrmy, ale už teď se děsím toho jak budu rodině (hlavně manželovi, ostatní si nějak ohlídám a prostě řeknu ne) vysvětlovat, že do něj nechci spát Pribiňáčka, Termixy a podobně, že raději bílý jogurt.
Tchýně už když mu byli 3 měsíce přišla s tím, že co zkusit med na dudlíček nebo líznout zmrzlinky, jenom tak na jazýček (to jsem se tomu zasmála, protože jsem si myslela že si dělá srandu). Ale byla jsem vyvedena z omylu, že to myslí vážně. Ona svým dětem to přece dávala a jsou zdravý. Tchýni i mámě jasně řeknu ne a věřím (doufám) že to budou respektovat, horší je to s manželem. Přecejen je to otec a má taky právo mluvit do výchovy svého dítěte. A ten když jeho máma řekne že jim to dávala taky a všechno bylo v pohodě tak se toho hned chytí a když mu řeknu, že mu tohle dávat nebudu, že je to plné tuku a cukrů tak mi odvětí, že tomu dítěti musím přece taky dopřát. Jeho máma má momentálně 5leté dítě a běžně mu dává k odpolední svačině sladký Termix už od malého dítka. A já tak nějak nedokážu vysvětlit manželovi aby v tomhle stál zamnou. Ještě do roka, to jo, protože to řekla i doktorka takže to bude respektovat, ale od toho roku? Vím že je ještě čas, ale ten plyne rychle a za půlroku vím, že tohle budeme řešit každý den a budeme se kvůli tomu hádat. Samozřejmě že mu to nechci upírat a občas ať si ho klidně dá, ale jinak nevidím důvod proč do něj cpát takovéhle „hnusy“ běžně ke svačině. Na moje jasné „NE“ řekne že má taky právo do toho mluvit, na moje „je to plné tuku a cukru“ řekne, že mu musím občas dopřát a na moje „zatěžuje mu to zbytečně tělíčko a není to výživné“ řekne, že oni to tak měli taky a jsou v pohodě. Takže, co s tím? Jaké argumenty manželovi říct, aby to pochopil? :,(
:mrgreen: no a ještě se tchýně nechá živit partnerem a kluk má pliny vid?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
8.11.19 14:33

Pokud manžel slyší na argumenty doktorky, mohl by slyšet i na odbornou literaturu. Takže bych mu dala nějakou knížku o výživě obecně (Např. Jídlo na prvním místě, Život bez pšenice, Moučný mozek atd.) - pokud by to byl schopen se zájmem přečíst. Jestli ne, tak bych aspoň vytiskla pár článků o tom, jak působí v lidském těle cukr a jaká jsou aktuální výživová doporučení pro děti ohledně cukru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
8.11.19 14:34

A manžel nakupuje? Já bych to prostě nekoupila a basta :nevim: u babičky to od toho roka toleruju, když má děti u sebe. Jednou, dvakrát za měsíc to dítě nezabije něco min zdravého no. Já mám teď skoro půl ročního a tudle ho hlídal přítel a jeho maminka mu po telefonu poradila dát med na dudlík, když malej plakal. Sem myslela že mě odvezou, když mi přítel říkal se smíchem jak si malej mlaskal :roll: nicméně na mě chlap docela dá, když sem mu vysvětlila že med teda nee takhle malému, tak to pochopil a dávat mu ho nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2662
8.11.19 14:37

Moc to hrotíš, dcera od roka a půl Pribiňáky apod jí normálně. Ale to je každýho věc. Nicméně se mi osvědčila taková věc - když dávám dítě na hlídání, respektuju to jak se k němu babičky chovají a čím ho krmí. Pakliže to respektovat nechci/nedokážu, tak tam dítě na hlídání prostě nedávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7225
8.11.19 14:37

V podstate nijak. Je to take jeho dite. To sis mela vybrat podobne smyslejiciho partnera.
S tchyni snad neni kazde odpoledne a nakupy jidla delas ty, ne? Nebo to jako manzel na just prinese kazde odpoledne sladky termix a nacpe ho klukovi? Jinak pises i o tuku jako nebezpeci, coz tedy neni, takze doufam, ze malemu necpes nejake odtucnene jogurty, protoze to rozhodne pro deti zdrave neni. Deti potrebuji tuk na dobry vyvoj mozku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.19 14:38

@Lily Evans
Ano, proto jsem psala že tchýni a mamku si nějak ohlídám. Horší je to s manželem.
A já neřikám že mu to po tom roce nebudu dávat vůbec, jen mi přijde že např. Pribinák 1× týdně je ok, ale ne 5× do týdne.

• Citovat
  • Nahlásit
17925
@Kriss Tina píše:
A manžel nakupuje? Já bych to prostě nekoupila a basta :nevim: u babičky to od toho roka toleruju, když má děti u sebe. Jednou, dvakrát za měsíc to dítě nezabije něco min zdravého no. Já mám teď skoro půl ročního a tudle ho hlídal přítel a jeho maminka mu po telefonu poradila dát med na dudlík, když malej plakal. Sem myslela že mě odvezou, když mi přítel říkal se smíchem jak si malej mlaskal :roll: nicméně na mě chlap docela dá, když sem mu vysvětlila že med teda nee takhle malému, tak to pochopil a dávat mu ho nebude.

Ježíš, hroznej příběh :roll: no člověk se tomu zasměje, ale celá ta situace je teda :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8471

Není nic horšího, než smrt z vyděšení :roll: :roll: :roll:

Prosímtě nepřeháněj. Ještě se tomu tvému mimískovi nic neděje a už vyšiluješ…

Domů to kupovat nemusíš a u babičky sem tam ho to nezabije, neboj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.19 14:39

@Jana525 Malému zatím necpu žádné jogurty jelikož je ještě plně kojen, ale nebudu mu dávat odtučněné. Tím tukem jsem myslela, že ten Pribiňák není pomalu nic jiného než cukr a tuk.

• Citovat
  • Nahlásit
9028
8.11.19 14:39

@Bubla Bůčková to je zas ona?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.19 14:40

Příspěvek upraven 08.11.19 v 14:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17925
8.11.19 14:40
@karkarka píše:
@Bubla Bůčková to je zas ona?

Teď aspoň „normální“ téma :roll: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20089
8.11.19 14:41
@Anonymní píše:
@Jana525 Malému zatím necpu žádné jogurty jelikož je ještě plně kojen, ale nebudu mu dávat odtučněné. Tím tukem jsem myslela, že ten Pribiňák není pomalu nic jiného než cukr a tuk.

Aby se neotrávil :lol: taky tam je bílkovina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.19 14:42

@Šmoulice Právě že musím, respektive já ne, ale manžel o víkendu kdy jezdíme na nákupy společně mu to kupovat bude. už teď mu chtěl dávat zmrzlinu v létě protože to tak dělala jeho máma a měli jsme kolem toho sálodlouhou diskuzi, kdy se nakonec urazil a že to tak prostě chce.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat