Jak roste hlavička mezi 12. a 18. měsícem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 06.01.11 18:17
Jak roste hlavička mezi 12. a 18. měsícem?

Je možné, aby naše malé nevyrostla ani o centimetr? Na roční prohlídce jí naměřili 46cm a teď na 18-ti měsíční to samé.
Do toho roku se držela mezi 55. a 60. percentilem, teď mi z grafu vyskočilo 27. A přeměřovala jsem ji, fakt má obvod těch 46, a velkou fontanelu už nenahmatám.
Mám se bát?

Reakce:
faldy
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 06.01.11 18:56

Omlouvam se, ze ti sem lezu a neporadim. Mame stejny problem, jen fontanela jeste neni srostla. Mala ma 16 mesicu. Budu taky vyckavat kdo ti co napise.

milhaus
Kelišová 5907 příspěvků 06.01.11 19:39

No,já asi taky moc neporadím.Zkoušela jsem hledat,ale nic.Já jsem byla včera na neurologii a nám dr.v 19M naměřila 47cm.Nic neříkala,tak doufám,že je to v pořádku.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49461 příspěvků 5 inzerátů 06.01.11 20:32

Tak čistě teoreticky by měla růst tak, aby zůstala na svém percentilu. Jaký je to rozdíl? Ono se taky mohli seknout v tom jednom roce - to jsi tenkrát taky přeměřovala? Klukovi se takle „zmenšila“ hlava od porodu do propuštění o 2 centimetry :roll: přitom se má naopak po rozestupu švů zvětšit. Zpětně jsme na videu z porodu zjistili, že hlásili 35, ale zapsali 37.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 06.01.11 21:12
Alpaka píše:
Tak čistě teoreticky by měla růst tak, aby zůstala na svém percentilu. Jaký je to rozdíl? Ono se taky mohli seknout v tom jednom roce - to jsi tenkrát taky přeměřovala?

To samé mi tvrdí doktorka - že v roce asi měřila špatně. Rozdíl je docela dost - ze 66. percentilu v roce na 27 teď. I kdyby to měření v roce bylo chybné (ne, tehdy jsem nepřeměřovala :zed:), tak v 10-ti měsících byla na 56 perc. (45 cm), čili ten skok je pořád velkej.
Vlastně jak koukám na ten graf, tak to bylo skoro konstantní - nárůst o 0,5cm/měsíc. A najednou šlus. 8-o

Brontik
Kelišová 7168 příspěvků 06.01.11 23:11

Tak mne napadá a nezměnila Dr. metr, co s ním tu hlavičku měřila? Já jen, že 1 cm v tomhle měření udělá hodně.
Stačilo, aby v 10 měsících a v roce naměřila o 1 cm víc, než měla malá hlavičku ve skutečnosti a jsme v grafu někde úplně jinde… Navíc stačí, aby ten metr posunula trochu jinam a taky naměří jiná čísla.
Brala bych to s rezervou, důležitý je, že to neutíká moc, třeba o více jak 3 cm, to už by určitě řešila i Dr…

faldy
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 07.01.11 20:10

Muzu se prosim zeptat, kde je ten graf? Tady (v zahranici)nic takoveho neresi a ja nemam podle ceho srovnat. Jinak kdyz jsem se zminila sestre, ze se me to moc nezda, ze mala ma v 13 mesicich 45 cm, tak ji zmerila, rekla me tu samou miru jako ja ji a ze je v poradku. Ale nikde do grafu se nedivala. Ani fontanelu nezkontrolovala :zed: . Jsem z toho hotova.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 07.01.11 20:16

Ve 13m je podle grafu obvod hlavy v průměru (tj 50.percentil) 46cm, rozmezí od 43,5cm do 48,5cm se bere jako normální. Pokud má tvoje holčička 45 cm, tak je na 25.percentilu, což mi přijde jako úplně v pohodě (Mája je třeba s poměrem hmotnost:délka na 3. percentilu a doktorka to nijak neřeší, krom častějších kontrol)

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 07.01.11 20:17

Grafy máme v průkazce, kterou děti dostávají v porodnici.

Founik
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 07.01.11 20:17

Je opravdu dost možné, že v roce měřila špatně, stačí aby prcek nespolupracoval a je to tam. U nás to takhle bylo s výškou. Fontanela zarůstá různě, dcerka ji měla pryč lehce po roce.
Mmchdem měla obvod hlavičky ve 13m 47cm a teď, kdy je jí 19m pryč je to 48cm.
Pro svůj klid ale můžeš obvod hlavičky kontrolovat, ale nemyslím si, že by to bylo potřeba.

Founik
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 07.01.11 20:20

mmchdem tady programek s rustovymi grafy
http://www.szu.cz/…y-ke-stazeni?…

faldy
Zasloužilá kecalka 595 příspěvků 07.01.11 20:37

Dekuju moc, no ja jsem si ji zacala sama merit od toho 13 mesice, jelikoz tady me jeji hlavu a vysku zmerili jen jednou- pri porodu. Vlastne jsem ani nevedela, ze se to v CR bezne dela, az nedavno a tak jsem se do toho pustila sama. Diky vsem :kytka:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 07.01.11 20:42

Podle grafu by mezi 12. a 18. měsícem mě­la hlavička vy­růst o 1 cm (pa­k už moc rychle ne­roste), takže vzhle­dem k přesnos­ti měření (kte­ré ten půlcen­timetr je urči­tě) bych to j­ako problém ne­viděla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >