Jak rozeznám poslíčky? Mám divné křeče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mertas
Kecalka 244 příspěvků 07.10.14 15:52
jak rozeznám poslíčky? mám divné křeče

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak rozeznat poslíčky? poslední dobou mám (nepravidelně, jeden den to mám a pak třeba dva dny nic) takové dosti bolestivé křeče, ale pouze v podbříšku, příjde to z ničeho nic, trvá to tak půl minuty, pak to odezní a tak za 10 minut se to objeví znova a opakuje se to vždy tak 4-5× za sebou a pak třeba zase dva dny nic a při té křeči cítím, jakoby se mi v podbříšku něco stáhlo, miminko se nacpe úplně dolů, hodně to tlačí a úplně mi ztvrdne na chvíli břicho a je i bolestivé v některých místech na dotyk. ale jinak úplně každý den cítím tak 2-3× denně dosti silný tlak na děložní čípek, který trvá zhruba tu půlhodinku až hodinku a pak to zase odezní a za pár hodin znova a několikrát denně mě ještě hodně píchne v podbříšku, nejčastěji na pravé straně (slepák mám venku) a občas i na levé. může to znamenat blížící se porod? jsem prvorodička, tak to ještě nepoznám a jsem z toho docela vyplašená, v poradně jsem byla před 14ti dny, jdu znova až další týden a naposledy mi dr řekla, že mám zkrácený čípek na hranici normy a že mi něco zavazí u porodních cest, ale že se to bude sledovat.jsem 32+1. díky za všechny odpovědi :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stampulka
Závislačka 3192 příspěvků 07.10.14 15:57

Nejspise to jsou opravdu poslicky. V jakem jsi tydnu?

mertas
Kecalka 244 příspěvků 07.10.14 15:58

Ve 33 tt. konkrétně 32+1. a když se objeví poslíčci, za jak dlouho může nastat porod?

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 07.10.14 16:00

@mertas Asi bych rozlišovala tvrdnutí břicha (většinou trochu protivné, ale nebolestivé), poslíčky (ty už jsou bolestivé, někdy i parvidelná a připomínají porodní bolesti) a pak pravé kontrakce.
U tebe bych to šacovala na něco mezi tvrdnutím břicha a poslíčky (ty pravidelné stahy).

Kili22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 16:00

Budou to poslíčci, raději se šetři, do termínu máš ještě dost času. @stampulka ale nechápu otázku ve kterém je týdnu. Asi čteš pouze nadpis. :roll:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 07.10.14 16:00
@mertas píše:
Ve 33 tt. konkrétně 32+1. a když se objeví poslíčci, za jak dlouho může nastat porod?

To nikdo neřekne, taky třeba můžeš přenášet. Je to zcela individuální.

stampulka
Závislačka 3192 příspěvků 07.10.14 16:03

Tak to mi prijde na poslicky dost brzy… Mozna by stalo za to se ukazat dr. drive. Ale muze to byt i tlakem, jak se vse roztahuje a tlaci. Pokud ti tvrdne brisko, tak by ses mela ukazat. Dali by ti nejspise horcik. Neboj. Kazdopadne to je normalni.

stampulka
Závislačka 3192 příspěvků 07.10.14 16:04

@Kili22 asi… 8o

Bebuu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 16:05

@mertas zkus teplou vanu pri bolestech…pokud jsou to poslicci tak by se mely bolesti zmirnit :) u kontrakci je to naopak…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 07.10.14 16:06

@stampulka Magnézko si může koupit i sama v lékárně, zobíním určitě nic nezkazí, když jí tvrdne břicho. je po tom 36. týdnu vysadit.

stampulka
Závislačka 3192 příspěvků 07.10.14 16:13

@Svistice mas pravdu. Mne ho vzdy doporucila dr. A hlavne po 36. t. vysadit. Na to bych zapomnela. :-)

mertas
Kecalka 244 příspěvků 07.10.14 16:14

A ještě v tom podbříšku jak cítím pohyby miminka tak jsou takové trhavé a bolestivé. toto se taky objevilo až teď předtím to bylo v pohodě. co myslíte mám počkat do toho příštího týdne kdy mám poradnu nebo radši si zajít hned zítra?

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 07.10.14 16:16

To jsou posli. Normální věc.
Problém by začal být, kdyby neustávaly a trvaly celý den a byly víc, než 5 x za hodinu. To už je činnost dělohy, která vede k porodu. To by jsi musela vyjet do porodnice.
S tím, co píšeš, ne. Kup si magnezko, jak tu bylo psáno a nepřetěžuj se.

mertas
Kecalka 244 příspěvků 07.10.14 16:18

Ok. jsem z toho celá nějaká vyhukaná..hold prvorodička mno :D

stampulka
Závislačka 3192 příspěvků 07.10.14 16:19

@mertas ja jsem priznivkyne toho se jot pri nejistote ukazat. Ja proste mam radeji pocizt, ze vse jede, jak ma. Nikomu to neublizi a ty si poslechnes nebo uvidis trpaslika, uklidni te to a budes v pohode.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >