Jak rozeznat porod od poslíčků bez teplé vody?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 05:33
Jak rozeznat porod od poslíčků bez teplé vody?

Ahoj prosim poraďte jak poznat, jestli rodím nebo jsou to jen poslíčci. Břicho tvrdne a bolí už cca od 4 rána co 5-6 minut, bolest nejvíc cítím v podbřišku a vystřeluje úplně dolů do pochvy a taky do třísel. Neteče mám teplá voda a po včerejším vyšetření špiním, tak se nechci koupat v nahřáté vodě. Manžel má jít do práce a nevím jestli ho pustit :mrgreen: Jsem 39 tt.

Reakce:
Lorry1
Kecalka 111 příspěvků 17.07.19 05:45

Tak si mer pravidelnost. Kdyz mi zacly v noci kontrakce, tak jsem si nasla na netu nejakou online aplikaci na mereni kontrakci. Jakmile zacla bolest, spusti se start, pri skonceni se zaplo stop. Bolest pri kontrakci by mela trvat kolem 45 vterin a mela by tak byt urcita pravidelnost. Nacita se tam historie kontrakci. Ja to mela ruzne, nekolikrat po 6 minutach, po 7, po 9, pak po 5.. no zkratim to, bylo to ono, druhy den jsem jela v poledne do porodnice a navecer porodila. :D

beruska9
Extra třída :D 11312 příspěvků 17.07.19 06:22

Jestli boli tak, ze musis prodychavat, tak bych pocitala s tim, ze je to ono…ale tezko rict, ja to nepoznala poradne ani u druheho porodu, ne to jeste u prvniho :mrgreen: (ale zase prvni nebyl uplne stadartni). Nicmene hodne I tak to muze trvat par hodin nebo dnu, to nikdo nevi :think: Pracuje muz daleko? Je pak problem ho kdyz tak odvolat?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 07:13

@beruska9 Muž pracovně jezdí po ČR a dneska jel celkem daleko. Už teda odjel. U bolestí se mi zkracuje dech, vystřeluje to teď hlavně do pochvy. Včera na ko jsem byla otevřena jen na prst. Intervaly pořád stejně 5-6 minut. Jo a je mi hrozná zima a mám žaludek na vodě. Pokud to jsou poslíčky, netušíte jak si bez teplé vody ulevit od bolesti? Nahřívám si plíny žehličkou a dávám na břicho a záda, ale nepomáhá to. Mam pocit že to dlouho nevydržím, jsem cíťa :oops:

Yopii
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 17.07.19 07:22

No ja volala kamosce a svagrove, ty jak me slysely v telefonu, tak mi rikaly, ze rodim, at jedu :D kontrakce jsem mela tak vseljak :nevim: kazdopadne u kontrakce uz jsem ani nemluvila a jen funela (podle toho to poznaly)… ja teda poslicky mela, ale nikdy ne takove jak popisujes… nema te kdo jiny odvezt na kontrolu pro jistotu? At doma sebou neseknes nebo neco nedej boze

berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 17.07.19 07:32
@Anonymní píše:
@beruska9 Muž pracovně jezdí po ČR a dneska jel celkem daleko. Už teda odjel. U bolestí se mi zkracuje dech, vystřeluje to teď hlavně do pochvy. Včera na ko jsem byla otevřena jen na prst. Intervaly pořád stejně 5-6 minut. Jo a je mi hrozná zima a mám žaludek na vodě. Pokud to jsou poslíčky, netušíte jak si bez teplé vody ulevit od bolesti? Nahřívám si plíny žehličkou a dávám na břicho a záda, ale nepomáhá to. Mam pocit že to dlouho nevydržím, jsem cíťa :oops:

V teplé vodě si od bolesti neulevíš. Poslíčci zmizí, kontrakce se naopak rozjedou. Měla bys právěže u kontrakcí dýchat, prodýchávat je a uvolńovat se. Asi jdeš naopak proti tomu všemu. Neblázni. Pokud se to všechno nezesiluje a kontrakce neprodlužují, tak ještě není čas odjet. Porod teprve přijde.

Bonulinka
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 17.07.19 08:20

Při otevírajících kontrakcích tě to nutí zastavit, opřít se o něco a prodýchat. U mě porod začínal stejně, jak popisuješ a pak to plynule přešlo do těch kontrakcí, kdy jsem se musela předklonit a prodýchat. U posledního porodu dokonce tak rychle, že jsme už nestihli odjet do porodnice, ale to většinou u prvního porodu tak rychlé nebývá. Ale i můj první porod byl docela rychlý, od první kontrakce ( tenkrát jsem si říkala, že jsou to asi jen poslíčci ) byla holka za 4 h na světě ( 2 h jsme ještě byli doma a pak raději jeli a za 1,5 h od příjezdu do porodnice byla holka venku ).
Pokud máš pocit, že se bolesti stupňují, odjeď raději do porodnice.

beruska9
Extra třída :D 11312 příspěvků 17.07.19 08:47
@Anonymní píše:
@beruska9 Muž pracovně jezdí po ČR a dneska jel celkem daleko. Už teda odjel. U bolestí se mi zkracuje dech, vystřeluje to teď hlavně do pochvy. Včera na ko jsem byla otevřena jen na prst. Intervaly pořád stejně 5-6 minut. Jo a je mi hrozná zima a mám žaludek na vodě. Pokud to jsou poslíčky, netušíte jak si bez teplé vody ulevit od bolesti? Nahřívám si plíny žehličkou a dávám na břicho a záda, ale nepomáhá to. Mam pocit že to dlouho nevydržím, jsem cíťa :oops:

Mno ja nevim, ja bych jela aspon na kontrolu :nevim: Mne pak u druheho nastesti praskla voda relativne brzy tak to bylo jasne, ale PA rikala, ze kdybych to nemohla rozdychat, tak nejspis rodim a mam ji volat :think: (nejsem v CR, proto to volani, ale pocitam, ze priznaky budou stejne :mrgreen: ) Otevrena na prst - no, ja u prvniho byla rano na kontrole zabetonovana, jakoze vubec nic, za asi 18 hodin jsem byla na 3-4 cm, ono to muze postupovat jakkoliv :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 09:31

Děkuju za rady, je to pořád stejné, občas se interval prodlouží na 6,5 minuty, ale už byl několikrát i 4 minuty, tak nevím, co si myslet. Trvá to už pomalu 6 hodin. Pokud to do poledne neodezní, jedu na kontrolu.

berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 17.07.19 11:04
@Anonymní píše:
Děkuju za rady, je to pořád stejné, občas se interval prodlouží na 6,5 minuty, ale už byl několikrát i 4 minuty, tak nevím, co si myslet. Trvá to už pomalu 6 hodin. Pokud to do poledne neodezní, jedu na kontrolu.

I tak se projevují poslíčci. Při porodních kontrakcích se zesiluje a prodlužuje kontrakce. Nutí prodýchat. Poslíky můžeš mít klidně i dny. Jak to cítíš? Jak dlouho ti trvá kontrakce?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 15:33

Ahoj, tak jsem nakonec odpoledne jela do porodnice to pro jistotu zkontrolovat a tam už si mě nechali (byla jsem na 3 prsty), což mě teda dost překvapilo. Na večer začaly opravdové kontrakce, to už jsem fakt lezla po 4. A krátce po půlnoci už byl malý na světě :D Byla to nakonec docela rychlovka. Malý je v pořádku a naprosto úžasný :srdce:

stinga
Echt Kelišová 8536 příspěvků 18.07.19 15:39

Tak ještě, že jsi jela, gratulace ke chlapečkovi :srdce:

Yopii
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 18.07.19 21:58
@Anonymní píše:
Ahoj, tak jsem nakonec odpoledne jela do porodnice to pro jistotu zkontrolovat a tam už si mě nechali (byla jsem na 3 prsty), což mě teda dost překvapilo. Na večer začaly opravdové kontrakce, to už jsem fakt lezla po 4. A krátce po půlnoci už byl malý na světě :D Byla to nakonec docela rychlovka. Malý je v pořádku a naprosto úžasný :srdce:

Super a gratulace :kytka:

Váš příspěvek
Reklama