Jak rozložit jídelníček 7 měsíčnímu dítěti

Anonymní
18.11.20 21:04

Jak rozložit jídelníček 7mi měsíčnímu dítěti

Ahoj holky:)
Anonym proto, abych nevypada jak pako. :D
Bude nám 7 měsíců a protože jsem měla dost mlíčka, prckovi jsme nasadili zeleninku cca v 5,5 mesici a do ted zatim nic. Dnes jsme pridali poprve maso.
Ted otazka na vás: kdy behem dne davate ovoce, kdy zeleninu a kdy kase?
Doktorka mi to naordinovala takto:
Dopoledne ovoce, obed zelenina s masem, pred koupanim kase.
Jenze vsude vsechny maminky pisou, ze kasi vecer davat je blbost, tak prosim o rady
Diky moc :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29
18.11.20 21:16

Ahoj, malýmu bude 7m. a příkrmy dávám od 4m. Dávám ráno ke snídani mlíčko, ke svace ovoce(přesnídávka),oběd příkrm, k odpo svace kaši, presnidavku nebo jsme zkoušeli i jogurt už :) a večer klasika mlíčko.
Kasi má asi 4 hoďky před spánkem a bříško ho nebolelo zatím. Prostě musíš asi zkusit a uvidis :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4486
18.11.20 21:18

Já jela že vše jsem zaváděla prostě měsíc…Dávala jsem měsíc zeleninu po měsíci zeleninu s masem (maso 3× týdně, 4× zeleninu) pak za měsíc jsme zavedli ovoce (vesměs dopolední svačína, i odpolední jak kdy), za další měsíc až kaše a kaše ráno, za mě jsou to prostě sacharidy, těžké na trávení. Nevidím v kaších nic tak vyžívného co by muselo být. Střídala jsem to s bilým jogurtem ráno, nebo banán… A nechtěla jsem učit prostě na sladké večeře. Večeře kolem 10-11m jsem dávala zeleninové polévky husté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 21:33

Zakladatelka

Kolem 10-11 večer zeleninové polevky?? V kolik jste pak chodili spinkat? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1671
18.11.20 21:36
@Anonymní píše:
Kolem 10-11 večer zeleninové polevky?? V kolik jste pak chodili spinkat? :nevim:

To budou měsíce, ne hodiny :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4486
18.11.20 21:37
@Anonymní píše:
Kolem 10-11 večer zeleninové polevky?? V kolik jste pak chodili spinkat? :nevim:

Kolem 10-11 měsíce… Moje dcera má nyní 4,5 roku a spinkat chodi o půl osmé… :P :P :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4486
18.11.20 21:39
@Hlaholice píše:
To budou měsíce, ne hodiny :D

Jooo jooo to by mě švihlo. My rušili odpolední spánek u dcery před druhým rokem nebo začala usínat kolem 22 hodiny… Já potřebuji klidné večery :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1671
18.11.20 21:45

@Veru1987 Tak to já jsem radši, když mi kluk usne kolem té desáté, protože i tak schopný vstávat klidně v pět ráno a čím dřív usne, tím dřív pak vstává. A já nejsem zrovna ranní ptáče. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4486
18.11.20 21:54
@Hlaholice píše:
@Veru1987 Tak to já jsem radši, když mi kluk usne kolem té desáté, protože i tak schopný vstávat klidně v pět ráno a čím dřív usne, tím dřív pak vstává. A já nejsem zrovna ranní ptáče. :D

Ona usne kolem té osmé a vstává cca kolem 7-8. Takže pohoda. Přes den nespí. Ani ve školce neusne. Já mám ráda večer u tv, emimina… pohoda klídek :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9315
18.11.20 21:56

Já začala s příkrmy mezi 4.a 5.mesicem u obou dětí. Začala jsem obědem a každý měsíc přidávala jedno denní jídlo. Nejdřív jsem oběd, dopolední svačinu a pak večeři, dávala jsem husté zeleninové polévky a nebo masozeleninu od oběda. Pak odpolední svačinu a nakonec snídani, k té jsem většinou dávala kaši s ovocem. Když měly k snídani kaši, většinou už jsem nedávala dopolední svačinu, protože ráno po probuzení (kolem 5.), bylo u obou ještě mléko, mezi 8.a 9.kaše a kolem 12.oběd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1671
18.11.20 21:57
@Anonymní píše:
Ahoj holky:)
Anonym proto, abych nevypada jak pako. :D
Bude nám 7 měsíců a protože jsem měla dost mlíčka, prckovi jsme nasadili zeleninku cca v 5,5 mesici a do ted zatim nic. Dnes jsme pridali poprve maso.
Ted otazka na vás: kdy behem dne davate ovoce, kdy zeleninu a kdy kase?
Doktorka mi to naordinovala takto:
Dopoledne ovoce, obed zelenina s masem, pred koupanim kase.
Jenze vsude vsechny maminky pisou, ze kasi vecer davat je blbost, tak prosim o rady
Diky moc :srdce:

Klukovi kaše k večeři nevadila. Ale on na kaše moc nebyl, takže jsem spíš dávala masozeleninu. Nebo polévku, omáčku. A celkově vzato jsem to rozložení moc neřešila. K snídani někdy mléko, někdy jogurt, někdy presnidavku, někdy kaši, někdy ovoce. Ke svačine mleko/ovoce/jogurt/presnidavka. K obědu masozelenina/masozelenina s masem nebo vajickem/omacka… někdy jsem dávala i nějakou tu přílohu. Odpolední svačinu obvykle mléko a malá presnidavka, někdy do kočárku dětská krupka nebo sušenka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1671
18.11.20 22:28

@Veru1987 Tak to máš dobrý, závidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13577
19.11.20 14:43

Já jsem začala s příkrmy o pár měsíců později, ale u nás bylo dopoledne ovoce, oběd masozelenina a večeře hustá zeleninová polévka, později pak odpoledne bílý jogurt a úplně nakonec na snídani kaši s ovocem.
Spát mi chodily holky okolo půl 8 ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama