Jak rozmluvit skoro dvouleté dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jast
Nováček 1 příspěvek 30.11.18 09:43
Jak rozmluvit skoro dvouleté dítě?

Máme 22 měsíců staré dítě, kromě pár slov a zvuků nemluví. Jak mu pomoci začít mluvit? Mluvíme na něj rozumí, ale nemluví ani neopakuje.

Reakce:
Janakatabara
Kecalka 291 příspěvků 30.11.18 09:46

Mám dceru za týden jí budou 2 roky, teď teprve začíná něco málo opakovat a to někdy tou svou řečí…asi nic jiného, než neustále na ní mluvit, zpívat, říkat říkanky, vše popisovat se nedá…ale budu debatu pozorovat, zda přijde někdo s jiným nápadem.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21455 příspěvků 30.11.18 09:47

„Násilím“ ho nerozmluvíš…
Prostě mluvit, mluvit, mluvit na něj, případně můžeš trochu zatlačit tím, že na ukazování nereaguješ, musí to říct. Ale pokud mu to ještě nejde přes pusu, tak to stejně nebude mít žádnej hyper účinek a když to zatlačení přeženeš, tak se spíš sekne…
Prostě některý děti mluví dřív a některý později, dej mu čas. Základ je, že rozumí (slyší) ;)

Daja254
Kecalka 182 příspěvků 30.11.18 09:50

Taky jsem bojovala s dcerkou, mluvila svoji řeči.. říkám si jak ty se domluvíš ve školce.. od září je tak ukecaná ???? co nastoupila do školky umí pořádně srozumitelné věty..
Dejte tomu čas ;) :mavam:

smurfka
Vesmírná mluvilka 31660 příspěvků 30.11.18 09:50

moje dcera nemluvila nějak výrazně do tří let..( jen pár slov a její čínská hatmatilka ) takže to není nic neobvyklého..
jestli můžeš dávej jí rybí tuk…dcera se pak po něm strašně rychle a pěkně rozmluvila..

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 30.11.18 09:52

Trochu mi to splyva, ale mam pocit, ze mlade zacalo vic mluvit az kolem dvou a pul let… Velkej skok udelala chvilku pred tretima narozkama ve skolce…

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 18950 příspěvků 30.11.18 10:13

Náš neřekl ani slovo do tří let. Ale opravdu ani slovo, ani zvuk. Jen ukazoval, ale rozuměl. Pak se během měsíce rozmluvil a teď (3,5) má keců jak Palackej. :roll:
Dej tomu čas.

MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 30.11.18 10:22
@Chauvinist píše:
Náš neřekl ani slovo do tří let. Ale opravdu ani slovo, ani zvuk. Jen ukazoval, ale rozuměl. Pak se během měsíce rozmluvil a teď (3,5) má keců jak Palackej. :roll:
Dej tomu čas.

Náš syn to stejné. Když už něco, tak jen začátky slov třeba boty-bo, auto-au no a teď má 4,5 roku a mám chuť vzít izolepu a tu pusu mu někdy zalepit. :cert: :mrgreen: :lol:

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10546 příspěvků 30.11.18 10:54

Boooože už zase :roll: a co si pomůžeš? Potřebuješ aby nutně mluvila? Jinak se nedorozumite? Nebo se potřebuješ „vytáhnout“ před kamarádkama? Syn má čerstvě dva roky - a kromě ňam, ňam, jo, ne, mňau, bů, haf, haf a máma neřekne a to denně zpíváme, říkáme básničky (k hodně z nich dělá různé pohyby apod) ale jinak nemluví kromě svojí řeči a co? Však on začne. Pokud dítě dobře rozumí tomu co mu říkáš, je vše v pořádku a ničím ho nedonutíš mluvit. Ne všechny děti jsou géniové co mluví od roka..

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15894 příspěvků 30.11.18 10:55

já to dělala hrou, poslala jsem malýho z kuchyně do obýváku aby tátovi řekl že je oběd, nebo cokoliv takhle jsme si ho posílali jako tichou poštu a docela to pomohlo

cverunka
Závislačka 3138 příspěvků 30.11.18 11:19

Má čas, rozmluví se sám, až bude ta správná doba. Dcera do 2 let pár slov a během týdne pak najednou mluvila ve větách a od té doby mele mele, až jí mám někdy plnou hlavu. Ale těch keců, co jsem si vyslechla od chytrých tetek- Vy s ní doma nemluví te? Musíte ji číst! … :roll: Někdo ji dokonce z blízká do obličeje mluvil slova, ať opakuje :mrgreen: No děs.

Pajka89
Závislačka 2503 příspěvků 01.12.18 14:26

Nedavno byl nekde nejaky vyzkum, ze dite, na ktere se neustále mluvi, nezacne mluvit o nic driv nez to, kteremu se nikdo poradne nevenuje… Proste zalezi na vyvoji centra mozku. Moji holce taky tahne na druhy rok a mluvi prevazne čínsky. A babicky at si trhnou, taky to porad posloucham, jestli ji dostatecne ctu :roll:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 02.12.18 09:14

@Jast Nijak, syn neopakoval do dvou a pul. Muzes mu hodne cist, vsechno komentovat, muzete prohlizet knizky, ale to mluveni nezrychlus, protoze mu k tomu musi dozrat mozek. U nekterych deti to je po roce, u jinych az k tomu tretimu roku.

Váš příspěvek
Reklama