Jak rozpočítat poplatky za energie, poraďte!

431
26.3.21 19:42

Jak rozpočítat poplatky za energie,poraďte

Ahooj, bydlíme dočasně u mamky, protože děláme rekonstrukci. Ona je sama, my jsme dva dospělí, jedno školkové dítě a kojenec. Jsme tu devět měsíců, tudíž ne celý rok. Jak rozpočítat poplatky? Jsou dvě varianty ve hře :

1. těch devět měsíců rozpočítat na tři díly (děti nepočítáme) a případné přeplatky a nedoplatky za celý rok rozdělit zase třema.
  1. vrátit mamce přeplatek který jí přišel za celý minulý rok, že bysme ji ho zaplatili my v plné výši, plus že bysme doplatili nedoplatky a přijali případné přeplatky…

Dotaz je která varianta je spravedlivější, děkuju moc za odpovědi, pro co byste se rozhodli vy???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1625
26.3.21 19:46

Já bych vrátila matce přeplatek a nedoplatek uhradila, pokud by se matka nerozhodla jinak, třeba že se bude podílet na nedoplatku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
26.3.21 19:54

Varianta 2 mi nedává smysl. Řešit přeplatky a nedoplatky je úplná blbost, záleží, jak má máma nastavené zálohy. Nepočítat děti? Kvůli nim se pračka netočí? 2 děti bych počítala jako 1 dospělého. A byla ráda, že mě s rodinou u sebe máma nechá a poplatky uhradila komplet za ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63050
26.3.21 19:56

Varianta jedna a případně se podělit na nedoplatku. Mmchdm, 2 děti bych počítala jako jednoho dospělého :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
26.3.21 19:59

@mamule42 Ona chce prave na tři části, ale mám takový pocit, že se šidí protože my čerpáme hodně energie…ji minulý rok vraceli sedmičku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2583
26.3.21 19:59

Tak děti bych určitě počítala, pere se jim, mejou se… Nevím jak to máte s hospodařením u mamky jinak, ale určitě bych nerozpočítávála, přeplatek jí nechala celej, případný nedoplatek zaplatila. Máte velké štěstí, že můžete u ní bydlet, že si nemusíte hledat pronájem, tak z tohoto pohledu bych se na to koukala. Pokud je to taková ta správná mamka, tak vám to stejně zase nějak vrátí, takže bych udělala takovéto gesto a netrapčila s rozpočítáváním na pět osob.

Příspěvek upraven 26.03.21 v 20:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2574
26.3.21 20:00

@Ga Briela já bych uhradila energie i za maminku. Vůbec nic bych nerozpočítávala.
A proč nepočítáte děti? Ty jsou přece největší žrout energii :nevim: praní, koupání, sušička atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
26.3.21 20:01

@martina.se ona chce právě rozpočít na tři díly, já pritehl a ona, tak nevím co je víc férové, jestli se nešidí

Příspěvek upraven 26.03.21 v 20:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5034
26.3.21 20:02

Já bych to počítal úplně jinak, dával bych mamině nějaký rozumný paušál + nějaké bolestné jako nájemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68550

Zrovna děti spotřebují vody skoro stejně, jak dospělí - splachujou, mejou se. Já bych jí teda zacvakala poplatky všechny, i za ní. Pokud nechceš být v tomto ohledu velkorysá, tak spravedlivé je zaplatit 4/5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10687

Uhradila bych všechno a nic nerozpočítávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
26.3.21 20:03

Platila bych celé poplatky i za mamku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2190
26.3.21 20:10

Povinnost platit má ten, kdo má smlouvy s dodavateli. Jinak rozdělit na poloviny, jste přece dvě rodiny 1.matka 2.vaše rodina. PS vám není blbé se na tohle ptát cizích?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1264
26.3.21 20:10

Zapaltila bych celé energie. Je blbost nepočítat děti. Ty toho spotřebují stejně jak dospělí. Maximálně bych to rozpocitala na ty měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1264
26.3.21 20:11
@Luboš P píše:
Povinnost platit má ten, kdo má smlouvy s dodavateli. Jinak rozdělit na poloviny, jste přece dvě rodiny 1.matka 2.vaše rodina. PS vám není blbé se na tohle ptát cizích?

No myslím, že je trochu nepoměr rodina i jednom a čtyř členech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat