Reklama

Jak rozvíjet motoriku miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kulina22
Kecalka 144 příspěvků 11.02.18 17:36
Jak rozvíjet motoriku miminka?

Maminky, jak jste napomáhali Vašim dětem k jejich motorice? Synovi jsou dnes 3 měsíce a vůbec nemá zájem o to si chytnout hračku, vůbec taky nechce být na bříšku a na hračky na hrací dece taky vůbec nekouká. :think:

Reklama

Reakce:

e008
Závislačka 3235 příspěvků 26 inzerátů 11.02.18 17:40

Zas moc ovlivnit to nejde, syna nic nezajimalo a ma to tak doted, dcera naopak se zajima o vse. Hlavne neprehlcovat podnety.

Ou
Kelišová 5081 příspěvků 11.02.18 18:27

U takovéhleho mrněte rozvíjejte především vlastní trpělivost a pálení příruček a blokaci webů, které vám tvrdí že vaše dítě už musí umět to a nebo to, jinak jste špatná matka. ;-)

Nechte ho být a postupovat vlastním tempem, jen nevynechávejte pravidelné prohlídky u pediatra.

Každé dítě má vlastní tempo vývoje a klidně může být i nevyrovnané a v důsledku nebude žádný problém. Respektive pokud byste měla silné pochyby, tak to řešte s pediatrem a případně na neurologii, rozhodně ne podle internetu.

Nesrovnávejte, nepanikařte, nehroťte, ono to nějak půjde.

P4ja
Kelišová 5751 příspěvků 11.02.18 19:09

Já v knihkupectví koupila knihu Něžná náruč rodičů a na to navazuje rozvíjej se dětátko, a tam je všechno pěkně popsané.

Janatans
Stálice 98 příspěvků 11.02.18 21:58

Souhlasím s Ou, maximálně bych zkusila dát jiný typ hračky, super jsou třeba knížky/kostky s kontrastními obrázky, případně hračky v kontrastních barvách. To by mohlo mimčo zaujmout. Víc se podle mne toho stejně dělat nedá, některé věci člověk prostě neuspíší.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >