Jak rozvrhnout krmení přes den a zrušení toho nočního?

2
14.1.21 18:37

Jak rozvrhnout krmení přes den a zrušení toho nočního

Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli je možné 4 měsíční miminko na UM krmit jen 4× denně? U nás to chodí tak, ze krmíme 5× denně s tím, že jedno je noční krmeni. Krmíme v 5, 9, 13, 17 a 21 a takhle to malému vyhovuje a podle toho má přizpůsobené i spaní přes den. Ráda bych vynechala to krmení v 5, protože se málo kdy stane, že by byl vzhůru a musím ho kolikrát násilím budit. Krásné přibírá je to cca 200 g na týden, čůrá také krásné a kaká jednou denně celkem pravidelně. Teďka jsme kvůli kontrole krmili po 3 hodinách a to mi pomalu nic nechtěl sníst, protože to na něj bylo brzo. Nechci mu moc přes den měnit časy krmení, protože by mu to zase rozhodilo to na co je zvyklej. Ráda bych věděla jestli některá z vás má podobnou zkušenost a jak to řešila. Děkuji za odpověď. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1996
14.1.21 18:44

A proc ho nenakrmis, kdyz je vzhuru a ma hlad, treba az se vyspi? Tyto násilné intervaly moc nechápu. Ani tobě, ani tvemu diteti to nevyhovuje, tak proc na tom tak bazirujes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9779
14.1.21 18:47

Dcera byla na UM a 5× mléko měla výjimečně, když se sama prvé kolem té 5.ranní probudila. A to většinou pila ještě o 30ml méně, než bylo v tabulce pro její věk. Jinak jí stačily 4 porce denně. Doktorka mi řekla, že pokud přibírá, prospívá a je vše ok, nemám ji zbytečně nutit a roztahovat jí tím žaludek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1675
14.1.21 18:48

Urcite bych takto velke a prospivajici dite nebudila na krmeni. Ale je mozne, ze se ti ty casy pak posunou. Na to si stejne budes muset zvyknout, protoze detem se spani meni casto a spi porad min a tak ty casy krmeni jsou pak taky jine. Proc se kvuli kontrole musi kmit kazde 3 hodiny :D?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1601
14.1.21 19:04

Úplně nechápu na co se ptáš? Po přečtení příspěvku mám spíš hromadu dotazu já :lol: Proč se před kontrolou musí krmit každé 3 hodiny? A proč ho na krmení budíš když spí kor v noci? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
14.1.21 19:05

@Adelka951 já se tu ptám na radu a proto úplně nechápu tvůj kousací komentář. Díky tomu, že malej pije každý den ve stejnej čas si na to krásně bříško zvyklo a nemáme žádný problém s tím, že by ho bolelo bříško kvůli tomu, že se nevykakal spíše na opak je úplně spokojenej a vyprděnej.

@Aduš8 Moc děkuji za odpověď ráda vidím, že je to možné.

@Oriseka To s tou kontrolou bylo udáno jako příklad toho, že krmení po 3 hodinách je na něj brzo jeli jsme na kontrolu k doktorce. Jinak vím, že se ty časy posunou, ale ráda bych to posunula co nejméně aby si na to dobře zvykl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
14.1.21 20:43

Ani u UM nemusíš dodržovat žádné intervaly. Jen to nesmí být moc často, třeba po hodině. Ale jestli to bude po 3 hodinách, po 3 a půl nebo 4 a čtvrt je úplně jedno. Nechápu, proč budis spící dítě, které pak stejně jíst nechce. Prostě počkej, až se vzbudí, a pak ho nakrm. Že se mu ty časy posunou je přece jedno. Stejně by se to driv nebo později stalo. Za chvíli začnou prikrmy, pití.. Stejně to bude jinak. Jestli se bojíš bolesti břicha, tak ver, že břicho ho nebude bolet z toho, že místo v 5 bude jíst v půl 7.. To je nesmysl. Vyhovuje mu druh UM a taky ty dostatečně dlouhé intervaly, ne přesné časy krmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1442
14.1.21 20:51

To, ze prestalo bricho bolet bych spis prisuzovala tomu, ze ve 4m uz vyrostl z toho nejhorsiho..ja ty rezimy chapu, mame hodne tak rikajic rezimove dite, ale take bych kvuli mlicku nebudila, byla bych rada, ze spinka :D, kdyby mel hlad, tak se vzbudi sam, nech ho spat, uvidis, v kolik se bude budit prirozene a podle toho to casove trochu posune, kdyz vstane treba v 6, nebo i v 7, tak klidne muzes dat dalsi v 9, treba jen min, nebo v 9.30..je to takovy pokus omyl, ale treba 3mi dny na zkousku nic nerozhodis..kdyz casy upravis +- pul hodky, tak to ani nepozna a oba se vyspite :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
15.1.21 17:57

Moje malá má 3 měsíce a ty intervaly máme dost podobné. Rozdíl je ale v tom, že si je vytvořila sama. Kojím a následně dokrmuji UM vždy, když má hlad. Pokud je s dítětem vše v pořádku, hezky ti přibírá, nepotřebuje žádné násilně buzení :) přes noc ho nech spát, až bude mít hlad, vzbudí se samo. Čas se třeba malinko posune, ale věřím, že si pak nastaví určitý režim (protože už teď je na režim navyklé).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat