Jak rychle pomoct v přetažení předkožky u pětileťáka?

61
29.3.17 13:20

Jak rychle pomoct v přetažení předkožky u pětileťáka ?

Prosím o radu jak na přetažení? za chvíli nás čeká 5ti letá prohlídka a vím, že naše mudra to na ní kontroluje a bude nás chtít poslat na zákrok.
Zkouším mu to přetahovat každý večer v teplé vodě, ale jde to jen malinko? nějaký trik, fígl jak to rychle přetáhnout? aspoň před kontrolou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74839
29.3.17 13:25

@nejde A co třeba jasně říct doktorce, že si nepřeješ, aby mu to přetahovala a že nemá žádné problémy (předpokládám, že nemá) a tedy na žádný zákrok nejdete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
29.3.17 13:25

V peti letech uz by mu mela jit volne pretahnout ne? Proc to pred lekarkou maskovat nejakym figlem?
Kdyz mu to jde jen malinko, tak by ji taky mohl mit prilepenou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
29.3.17 13:28

@Daavis Neříkám maskovat, spíš nějak pomoc :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29200
29.3.17 13:29

Přečti si www. stranky pro kluky.cz a uklidni se. Doktorka by mu neměla nic násilím přetahovat. Je to v jeho věku normální. Bolí ho něco, má to zarudlé?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
29.3.17 13:29

Nojo ja rozumim, ale kdyz mu to nejde tak bych se o tom zminil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
29.3.17 13:31
@Russet píše:
Přečti si www. stranky pro kluky.cz a uklidni se. Doktorka by mu neměla nic násilím přetahovat. Je to v jeho věku normální. Bolí ho něco, má to zarudlé?

To se nebojím, že by mu dělala něco násilně, ale bude dost usilovně trvat na tom aby jsme s tím někam šli.
A sama nevím, jestli by už to neměl mít v pořádku.
Už na tří leté říkala, že by bylo lepší s tím někam jít, ale že nám do 5ti dá čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
29.3.17 13:32
@Daavis píše:
Nojo ja rozumim, ale kdyz mu to nejde tak bych se o tom zminil..

Jestli to nepůjde všimne si určitě, kontroluje pindu pravidelně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kobea
29.3.17 13:33
@nejde píše:
Prosím o radu jak na přetažení? za chvíli nás čeká 5ti letá prohlídka a vím, že naše mudra to na ní kontroluje a bude nás chtít poslat na zákrok.
Zkouším mu to přetahovat každý večer v teplé vodě, ale jde to jen malinko? nějaký trik, fígl jak to rychle přetáhnout? aspoň před kontrolou?

Na žádný zákrok jít nemusíš. Dá se to řešit kortikoidovou mastí, ale je to pod dozorem lékaře. Já jsem byla se synem na chirurgii a paní doktorka volila tu mast. Pomohlo to až na potřetí, ale pomohlo.

• Citovat
  • Nahlásit
61
29.3.17 13:35

@Kobea A v kolik letech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29200
29.3.17 13:37
@nejde píše:
To se nebojím, že by mu dělala něco násilně, ale bude dost usilovně trvat na tom aby jsme s tím někam šli.
A sama nevím, jestli by už to neměl mít v pořádku.
Už na tří leté říkala, že by bylo lepší s tím někam jít, ale že nám do 5ti dá čas.

Ale ty máš plné právo to odmítnout. Já sama jsem zvědavá, co mi doktorka na tříleté prohlídce bude říkat. Synovi to jde jen trošku. Obřízka je až to poslední, co bych synovi provedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
29.3.17 13:41
@Russet píše:
Ale ty máš plné právo to odmítnout. Já sama jsem zvědavá, co mi doktorka na tříleté prohlídce bude říkat. Synovi to jde jen trošku. Obřízka je až to poslední, co bych synovi provedla.

Obřízku bych nedovolila. Ale bojím se, že mu budou chtít udélat nějaké to naříznutí. Byl na tom kluk sousedky a strašně pak trpěl a řval při přetahovaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2623
29.3.17 13:48

Tak chirurgicky zakrok jiste neni metoda prvni volby. Nevim odkud orameni ten pocit ze jakmile clovek vejde do nejake irdinace musi se hned rezat. V peti letech bych povazovala za nejvyssi cas s tim neco delat. Jak jiz zaznelo v prispevku vyse nejprve se pouzivaji kortikoidni masti. Navic lekar vi dobre kam si muze dovolit v pretazeni zajit. Nektere maminky jsou prilis jemne a z obavy o ublizeni nepretahuji „poradne“. Takze ja bych obavu nemela. Navic myslim ze uz je celkem standart pac obeznamit s navrhovanym resenim a vyckat na souhlas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
29.3.17 14:06

Tak jestli bude urgovat, ať pro začátek předepíše mastičku a zkuste nejdřív nějakou dobu mazat.. já bych tyhle zákroky zakázala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15821
29.3.17 14:09
@nejde píše:
@Kobea A v kolik letech?

V pěti letech to klukovi taky moc nešlo. Teď mu bude osm a už „drží“ jen kousíček, ostatní povolilo. Bez jakéhokoliv zásahu, bez kortikoidových mastí. Nevím, proč je nutnost, aby v pěti letech šla předkožka úplně přetáhnout. Pokud není žádný zdravotní problém, nenechala bych do kluka řezat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat