Jak rychle se vám rozkojil nedonošenec?

17.12.20 11:28

Jak rychle se vám rozkojil nedonošenec?

Ahoj :mavam:
měla bych na vás jednu otázku. Za jak dlouho se vám rozkojil nedonošenec?
Malá se narodila 1.12 ve 33+1. Nejdříve byla v inkubátoru. Pak nechtěla vůbec sama sát, přikládala jsem, ale bez úspěchu. Včera jsem k ní nastoupila do nemocnice a hned mi sama vypila 30ml (její dávka je 35 ale pro ni rekord. ) O hodinu pozdeji dala 10 a pak už nic. Dneska ráno dala 20ml. V 10h jen 10ml sama, 5 strikackou a zbytek sonda. Chtěli bychom být dokonce víkendu spolu na pokoji, ale to znamená, že musí být bez sondy. Bez sondy bude až bude cely den sama schopna sát. Po těhle úspěchách mi přijde, že je to nemožné. :D Hlavně za ni musím chodit každé 3h, ale někdy spi a probudit ji je těžké. :D když ji probudim tak mi u toho stejně usne :D
Tak je jen zajímají vaše zkušenosti. Ať mám nějakou nadeji, ze se to zlepší. Chtěla bych být do Vánoc doma spolecne, ale začínám o tom pochybovat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19665
17.12.20 11:33

@MartinkaD25 Já nemám zkušenost s takhle malým prckem. Ale běžně se mně stávalo, že malá vypila jednou víc a jednou míň. A sestřičky to pak počítaly za celý den. Nehrotily to po každém kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5542
17.12.20 11:47

Dcera se narodila 33+0… Každopádně pouze z prsa pila až tak po měsíci. To pokaždé přikládás?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
17.12.20 11:55

Dcera se narodila taky ve 33. týdnu a nerozkojila se vůbec. Pro propuštění bylo stěžejní, aby vážila alespoň 2000g a taky jsme se to snažili stihnout do Vánoc :-) Jestli je kojená nebo pije z flašky bylo jedno. Odsávala jsem elektrickou odsávačkou do čtvrtého měsíce a pak přišla o mléko. Příběh mých kamarádek s nedonošenci byl dost podobný. Znám jen jednu, co se jí dítě rozkojilo v pátém měsíci. No klobouk dolů!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.20 12:03

Syn se narodil 29+5 a nerozkojila jsem se. Mléka málo i s odsávačkou, čaje atd. Syn směl poprvé zkusit ze stříkačky po více než měsíci a i to byl boj. Nakonec jsem 14 dní po jeho příchodu domů o mléko přišla úplně to mu bylo tak 36tt. Obdivuji maminky všech nedonošenců co se jim to povedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19170
17.12.20 12:22

Dcerku mám 33+4. U nedonošenců je důležitý nekojit pořád, ale střídat to s plným dokrmem. Je to kvůli tomu, že mimčo je unavený a další dávku už nezvládá sát. To klesání nakojenýho mlíka a neschopnost se probudit, je toho ukázkový příklad. Měla jsem štěstí a narazila jsem na skvělou laktační poradkyni, která takovým přístupem dokázala rozkojit drtivou většinu nedonošenců. Razila přístup, že je potřeba udržovat laktaci a sací reflex, ale zároveň tím nezatěžovat mimčo. Netlač na kojení a neboj se toho, že dítě dokrmují, ono potřebuje čas. Chápu, že chceš dítě u sebe, ale trpělivost přináší růže. Já jsem pak kojila dva a půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.20 12:25

Od včera, co jsem k ní nastoupila přikládám po každé, co za ní jdu. Když už něco vypila - těch 30,20ml tak to byl úspěch, ale ne pokaždé to vypije. Dneska v 10 dala jen 10ml a usla 😃 pak jdu akorát odstrikat, takže vím ze mliko mám, ale ona je spavá 😃 snažím se ji budit, ale marně. Když spí, tak spí. 😂 vím, ze po ni nemůžu chtit moc, ale už bych ji chtěla na pokoj, kde to muzu zkouset kdy ona si řekne, ne každé 3h jak tu mají zavedeny pravidla. A hlavně už chci domu :oops: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.20 12:26

Kdyby jí alespoň už dokrmovali přes strikacku, ale ona má pořad tu sondicku přímo do žaludku. Té se potrebujeme zbavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.20 12:28

Váhu už má hezkou - 2150g propouští s vahou 2200g takže to skoro splnujeme. Jen to sání a ta sonda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19170
17.12.20 12:32
@MartinkaD25 píše:
Od včera, co jsem k ní nastoupila přikládám po každé, co za ní jdu. Když už něco vypila - těch 30,20ml tak to byl úspěch, ale ne pokaždé to vypije. Dneska v 10 dala jen 10ml a usla 😃 pak jdu akorát odstrikat, takže vím ze mliko mám, ale ona je spavá 😃 snažím se ji budit, ale marně. Když spí, tak spí. 😂 vím, ze po ni nemůžu chtit moc, ale už bych ji chtěla na pokoj, kde to muzu zkouset kdy ona si řekne, ne každé 3h jak tu mají zavedeny pravidla. A hlavně už chci domu :oops: :oops:

Jenže ony jsou ty tříhodinový intervaly strašně důležitý, jsou spočítaný s ohledem na schopnost dítěte trávit mléko a využívat z něj energii. Ty nemáš normální dítě, máš nedonošence a toho nemůžeš kojit na požádání, protože on se ti nebude budit. Bude spát klidně šest hodin a totálně se ti vysílí. Pak už nebude sát vůbec. Pokud budeš chtít kojit za každou cenu, tak ho zbytečně vysílíš a přetáhneš a zase jen dosáhneš toho, že budeš mít totálně vysílený dítě, co nepůjde kojit. Buď trpělivá, poslouchej sestry, co ti říkají. Tady opravdu nejde o to, co ty chceš, ale co potřebuje miminko, co mělo být ještě pěkně dlouho v děloze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5542
17.12.20 12:34

@MartinkaD25 fakt nestresuj se. Chápu, že by si chtěla být na Vánoce doma, ale smiř se s tím, že prostě nebudeš. Taky mě to mrzelo pouštěli nás 28.12… Mela jsem to jako @Janli. Střídali jsme to, udržovala jsem laktaci odsavackou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.20 12:51

Já je poslouchám, vzdycky udělám, co řeknou. Vím, že od té doby, co tady je, udělala velké pokroky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
17.12.20 13:04

Ahoj já se přidám, jsme tedy narození v 37tt vyvolání. Maličký nepribiral. Narodil se s 2350g. A máme to samé. Jsou mu tedy 3dny ale musím budit každé 3h. Sám se ne vzbudí. Někdy mi vypije 2ml někdy 16ml a jako před chvílí se vůbec nepřisaje. Dokrmujeme momentálně do 30ml. Navíc odedneska máme zloutenku. Takze čekáme co přinese zítřek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2725
17.12.20 13:11

@MartinkaD25 Ta sondička je nejšetrnější způsob jak dítěti dodat energii i když spinká a neunavit ho pitím. Co tři hodiny odsávej, nebo i častěji, aby mu tou sondičkou mohli dávat tvoje mléko a abys udržela laktaci. Dítě zbytečně nepřikládej z tvrdého spánku každé tři hodiny, ale spíše před každým druhým krmením, nebo když si všimneš že mezi krmeními je třeba chvilinku vzhůru, třeba se rozebralo přebalením apod.
Nechci ti dávat zbytečné naděje, neměla jsem nedonošence, ale moje dcera měla sondičku a od doby co poprvé vypila půl dávky sama tak trvalo už jen 2 dny než se plně rozkojila a šla domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
17.12.20 13:36

@MartinkaD25 mam holcicku 33+0. Z nemocnice odchazela castecne kojena a zbytek pres strikacku (v nemocnici celkem mesic..propusteni az po prekladu do jine nemocnice, kde byli ochotni zkusit malou dokrmovat i pres strikacku. Z puvodni nemocnice chteli poustet az v terminu porodu). Plne se rozkojila az doma a po uplnem odezneni zloutenky (to trvalo doma cca tyden). A kojena byla pote plne, UM nemela nikdy, odstavila se sama cca v 14-15 mesicich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat