Jak s hlídáním kojeného měsíčního miminka

12.1.20 13:19

Jak s hlídáním kojeného měsíčního miminka

Ahoj holky chci se zeptat jak s hlídáním měsíční plně kojené dcery. Chci ji na pár hodin nechat taťkovi. Slyšela jsem ze bych měla mléko odstříkat ale moc nám to nejde. Musel by jednou nebo dvakrát malou nakrmit za tu dobu co bych byla pryč. Jde to mléko něčím nahradit? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4025
12.1.20 13:20

No tak jedine umelym mlikem, cim jinym :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
12.1.20 13:22

@Karolbassetto No samozřejmě že jde. Umělým mlékem. Ale pak počítej s tím, že pokud to budete dělat často, můžeš přijít o mlíko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11627

Já jsem odsávala, ale jestli ti odsát nejde, tak jedině jak už je psáno UM, ale to taky dítě nemusí chtít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610

Jde nahradit umelym mlekem. Otazkou je, zda to dite vubec bude pit, jestli vezme flasku a co mu to udela ze zazivanim.
Takze bych zvazila, jak mic nutne je id dutete na dobu zrejme nekolika hodin odejit, pripadne zda by neslo, aby dite jelo s hlidacem, ktery by ti ho privezl v case kojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4535

Když neodstrikas, tak UM. Napred vyzkousej, jestli to vezme. Ale je nutný opouštět měsíční mimino? Co je tak akutního?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10505
12.1.20 13:23

Buď UM a nebo odstříkat. Určitě bych to ale dopředu zkusila, může se stát, že ho chtít nebude a bude plakat hlady. Dokud jsem kojila, od malého jsem neodcházela na dobu delší než byla mezi jednotlivými jídly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
12.1.20 13:24

Odsaj, zamraz, tatka ohreje, Doporučuju láhev medela, tak tolik neboura saci reflex, ale třeba můj syn ji nemohl přijít na chut, bradavka je bradavka 😁

• Citovat
  • Nahlásit
53004
12.1.20 13:31

No, moc možností nemáš - odstříkat, um nebo nechat trpět hlady :lol:
A doporučuju zkusit předem, mé druhé dítě cokoliv mimo prsa odmítalo, někdy po půl roce teda milostivě trochu z flašky vypilo, ale musela jsem ji držet já :mrgreen: Takže na rozdíl od prvého jsem od něj ani v roce ještě nikam neodjela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24619
12.1.20 13:37

A je to nutné? Um a flašku vzít nemusi a přece nebude hlady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1896
12.1.20 13:41

Jeste mate sestinedeli, tak bych zvazila zda si kazit laktaci podanim UM, dokud neni ustalena. Ja jsem chodila pak pryc mezi kojenimi (kojil se co dve hodiny), takzr jsem jakz takz stihla jit si zacvicit. Nebo jak pisou holky postupne odsavat, po kouskach mrazit a pak nasbiras potrebne mnozstvi. Tez doporucuji lahvicku Medela Calma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
12.1.20 13:43

Možná koupit flašku a zkusit dát UM někdy, kdy budeš doma, a uvidíš jak to půjde? Ať máš klid v duši. Ono to mezi námi vydrží pár hodin, i kdyby z flašky pít odmítla, ale malé miminko bych takhle netrápila.

Jak padly výše dotazy, třeba by to podle okolností šlo i jinak. Třeba jedna má kamarádka šla jednou na kafe a partner miminko vozil po okolí kavárny. Oba byli v klidu, když malá plakala, maminka během 10 minut nakojila a zpět k babinci. Ale v některých situacích to holt nejde.

Jinak u některých miminek je možné, že se fakt pitím z flašky kojení vytratí, ale je to hrozně individuální, jistota to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
12.1.20 13:51

@Karolbassetto A to je to tak nutné opouštět měsíční miminko. Dcera byla kojená a když jsem si myslela že bych si na pár hodin odskočila a hlídal partner tak to nešlo. Dcera lahev odmítala i s mým mlíčkem a UM bych do ní zbytečně necpala když to není nutné. A pochybuju že by si ho vzala. Prostě prso je prso a nebudu zbytečně trápit takhle malé miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
12.1.20 13:53

Dej miminu um, ono na to neumre a uzij si cas o samote a hlavne si nic nedej z dotazu, jestli je potreba opustit mesicni miminko :roll: :roll:
@chaela myslis, ze tatinek neni schopny hlidat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1937
12.1.20 13:55

Starší dítě jsem nechala samotné déle, než jaké máme běžně intervaly u kojení, ale u měsíčního bych si to netroufla. Takže bys zkusila něco odsát, popř. zvážit možnost z akce na chvilku odběhnout, nakojit a vrátit se zpět (taky jsem už praktikovala). Miminko s sebou vzít nejde? Měsíční většinou moc rotyky nenadělá a zábavu prospí :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat