Jak s malými dětmi v Hurghadě na letní dovolené?

5
9.4.17 15:14

Jak s malými dětmi v Hurghadě na letní dovolené?

Ahoj, prosím o tipy a recenze na letní dovolenou s malými dětmi v Hurghadě v Egyptě. Mám děti 2,5 roku a 8 měsíců a letíme v červenci do oblasti Hurghada - Makadi Bay. Byli jste v tomto resortu s malými dětmi, kojenci či batolaty a jak se dovolená vydařila? Co střevní problémy? Jasná jsou doporučení probiotika před a na dovolené, tam pít jen bal. vodu, i na čištění zubů či mytí rukou, bez zmrzlin, omývat ovoce a zeleninu atd. Pokud jste vše dodrželi, byly děti v pohodě?
Prosím zdržte se komentářů - s tak malými dětmi bych nikam nejel apod…
Díky, Hana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5
9.4.17 15:15

… samozřejmě jsme v ***** hotelu, all exclusive.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
9.4.17 15:20

V Egypte s AI ve 4* a 5* hotelu jsem byla nekolikrat. Vzdy bez problemu (dost jsme preventivne chlastali a k tomu dodrzovali to, co pises, plus stridmost v jidle). Ale abych tam jela s takhle malyma detma, tak takiva frajerka nejsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 15:26

Nech si od dr napsat spesl léky na střevní potíže, kdyby náhodou. Byli jsme taky v petihvezde, vse dodrzeli a stejne manžel dva dny zvracel. Navíc v červenci je tam vedro a pro takhle male děti strašný zahul. Fakt good luck. Taky letame, ale ani ne ročního kluka jsme vzali radši do teplotně i zdravotně lepšího Bulharska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8486
9.4.17 15:28

Letěli příbuzní s dětmi 1 a necelé 4 roky - tomu ročnímu se jako na potvoru začaly klubat zuby a noční brek způsobil, že jejich hoteloví sousedi už třetí den protáčeli oči v sloup a dávali jim dost nevybíravě najevo, že to nebyl dobrý nápad. No a do konce pobytu chytly obě děti nějakou angínu nebo něco asi z klimatizace a střídání teplot. Výsledek byl, že příbuzná řekla „příště bych nakoupila kupu ovoce a různá cinkrlátka do koktejlů, a doma u bazénu bych dělala ovocné hody a koktejly a byla bych na tom stejně“. Nevím přesně, v jakém komplexu byli, ale taky to bylo něco luxusnějšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 15:31

Tak to teda ziram 8o ze beres takhle male deti. My byli s manzelem pocatkem zari a to vedro se nedalo snest natoz v cervenci :zed: taky jsme byli v 5 hvezde a dodrzovali ruzna strevni opatreni, ale stejne jsme se tomu nakonec nevyhli :roll:. S takovyma prtatama bych tam rozhodne neletela. Je to nezodpovedne :?. Urcite jsou prijemnejsi destinace pro male deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3262
9.4.17 15:38
@Chumchalice píše:
Tak to teda ziram 8o ze beres takhle male deti. My byli s manzelem pocatkem zari a to vedro se nedalo snest natoz v cervenci :zed: taky jsme byli v 5 hvezde a dodrzovali ruzna strevni opatreni, ale stejne jsme se tomu nakonec nevyhli :roll:. S takovyma prtatama bych tam rozhodne neletela. Je to nezodpovedne :?. Urcite jsou prijemnejsi destinace pro male deti.

Souhlasím. Je to nezodpovědné. Šílené vedro, přechody do klimatizovaného hotelu, střevní potíže, příšerný stav zdravotní péče, kdyby se cokoli dělo. S takhle malými dětmi hazard, který mi hlava nebere. Chudáci děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 15:39

Já dávám jen otázku k zamyšlení- koupání malého dítěte a jak zabránit, aby se „nenapilo“ vody?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2466
9.4.17 15:45

@stimpy naprosto nechápu potřebu cestovat do  – pro malé děti – tak zdravotně rizikové
a v posledních letech i obecně rizikové a nebezpečné destinace

jedte tam když tak sami dospělí a nevláčejte tam probůh malé děti, které nemaj šanci vyhodnotit rizika a říci " ne, děkuji nechci"

a propos a až se tam něco semele, prosím nedělejte plačtivé obličeje do mobilu a nežádejte naši vládu o vládní speciál a záchranu zdraví a životů…

bohužel již ani turistické rezorty tam bezpečné nejsou a tahat do tohoto navíc malé děti
ne, nechápu to
:zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5348
9.4.17 15:46

@stimpy urcite to neni all exclusive, ale all inclusive, pak porad budou Cesi za buraky. V egypte 4hvezdy a 5hvezd, znamena to, co v Evrope hvezdy tri.
A v cervenci bych s tak malymi detmi do egypta fakt nejela, a to nejsem zadna posera, jsem nyni na dovolene na azurovem pobrezi s desetitydennim kojencem.
Ad egypt - Silene horko, prechody do podchlazenych mistnosti, jine jidlo, hygiena nic moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1112
9.4.17 15:51

@Kateřina Hubálková myslím přesně na to stejné. I když si pohlídají vše ostatní, jak to udělají s koupáním? Nedají děti do vody? Vím, že zakladatelka psala, ať se zdržíme komentářů „s tak malýma dětma bych nejela“, ale ono se na to asi ani nic jiného napsat nedá.
@stimpy Hanko ooravdu mě zajímá, bez jakéhokoliv zlého podtextu, proč tak malé děti berete do takové destinace? Co od toho očekáváte? Když už máte pocit, že tak malé děti musí k moři, proč nejedete do nějaké příznivější destinace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
9.4.17 15:58

Ahoj, Makadi bay znám moc dobře. V pěti hvězdě Prima life Makadi jsme byli s manželem několikrát. Nádherná pláž, nádherné moře a šnorchlování. Nádherné dovolené. Chceš radu, jak tam dovolenou zvládnout s takto malými dětmi. TO NEJDE! V červenci tam bude 50 stupnu venku, uvnitř klimatizovaných 20. Zahul změn teplot i pro dospělého. Nevím, co jim tam chceš dávat jíst, i v nejlepším hotelu má jídlo egyptský punc. I v obyčejné přílohové ryzi je koření a olej. Nebyl rok, aby to s nasim střevem nepohlo. A pokud se cokoli stane a bude a potřeba lékařská péče, klinika v Hurghade je peklo, ošetřovali mi tam zlomený prst u nohy, vím i čem mluvim. Já mám 9ti měsíčního kluka. Do Egypta ho určitě jednou vezmeme. Ale nejdriv tak za 4-5 let. Držím ti moc a moc palce, aby dovolená pro děti dopadla v pohodě! Ale pokud to jen trochu jde, vycouvejte z toho a jeďte někam jinam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67266
9.4.17 16:04

Ahoj byli jsme v hotelu Sindbad Aqua hotel, bylo to tam super, moc se nám tam líbilo, vše jak píšeš. Pouze balená voda, faraonovy nemoci jsme byli ušetřeni. Ještě jsme si udělali výlety po okolí, bylo to tam fajn :-). Synovi tehdy byly 4 roky a zvládli jsme to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
9.4.17 16:07

Ac normalne Egypt miluju, rozhodne nesouhlasim s tim, ze by v resortech bylo nebezpecno a byla jsem tam take s kojencem, v cervenci bych mu to neudelala. Byli jsme v kvetnu, kdy teploty byly prijemne a prechod z venci do vnitrnich prostor nebyl sokem. Jidlo jsme pro nej vezli z Cech, vodu pouze balenou. A jako bonus se tam zcela zbavil exemu a od te doby ma klid. Ale cervenec je vazne pro takhle male deti vrazedny. Pokud mate dovcu od nektere z vetsich cestovek a platili jste si pojisteni, zmente bud termin nebo destinaci v ramci pojistky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3810
9.4.17 16:41

Do Egypta bych neletela ani ja, natoz tam tahat tak male deti. Dcera byla v 15 mes.na Malorce a zvladla to velmi dobre. Jidlo jsem ji vezla sklenicky, tam jedla jen ovoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama