Chování 3leté po narození miminka - jak s ní jednat?

627
3.8.15 07:41

Jak s ní mám jednat? chování 3 lete po narození miminka

Holky prosím poraďte jak se máme chovat, zdá se mi, že to děláme uplně špatně.. :(

Dcera v dubnu 3 roky, v květnu se nám narodilo miminko. Dceru jsem na to celé těhotenství připravovali.. ze začátku to bylo super, přebalovala.. byla hodná.. jenže asi po 14 dnech šílený zvrat.. začala se vzteka, knučet, vyplazovat jazyk, dělat naschvály, občas i bít :(

Nevím jak se mám v takových sitacích chovat.. třeba situace jsem na písku stavíme hrad.. ona si stavi svuj ja svuj, najednou mi začne můj bourat,, ja ji řeknu, že je to můj hrad.. a ona začne ječet jak siréna… co dělat??

Chodíme na procházky z jednou holčičkou.. ráno mi říká zavolej tete kdy už pujdou ven, že se na ně moc těší.. pak když přijdu uvidí je u branky začne šíleně ječet, že ona je tady nechce.. vyplazuje na ně jazyk :oops: řeknu kámošce at se nezlobí, ale, že teda ven nejdeme.. a když je uvidí odcházet zase začne ječet, že chce s nima jít.. když ji řeknu, že nechtela.. začle plakat, a prosit, že už bude hodná.. (jelikož musím jit malého ven uspat tak ji vezmu) a ona zase vyplazuje jazyk, boucha kolem do holčičky :(

ráno říkam pojd snídane.. začne řvat neee ja nebudu jíst..

manžel říkal, že už na to nemá nervy parkrát i dal nazadek, nebo když ječí odvede ji pryč.. to začne pak plakat, a prosit, že už bude hodná… :(

Holky ja vím, že je to pro ní šílená změna.. ale opravdu to můžu omlouvat? a přejde to??

jak mám v takoých situacích reagovat, knučení bez duvodu, braní hraček druhému, svoje nechce nic půjčit, vyplazovani jazyka, bouchání.. pořád se mračí jako, že je vzteklá..
od září má jit do školky, ty učitelky mě tam ukamenují :(

Když malý spí věnuju se maximálně jí, ale připadá mi, že ji stejně nic nebaví… u všeho je znuděná… když se ji zeptám co by chtěla dělat.. řekne mi, dívat se na pohádky.. Přitom pohádku má za odměnu, nebo když musím malého večer uspat… takže cca 3-4 pohádky za den..

Možná to souvisí i s tím, že teď nějak nemůže usnout.. usíná až po 21h vstává v 6.. a tím jak málo jí, mi připadá, že může být i podražděná z nevyspani a nejezení :(

poraďte prosím děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
3.8.15 07:50

@Moniulik bouchání a ubližování - razantně dát najevo, že toto ne. Vyplazování jazyku, kňučení - zkus prostě nereagovat.. to víš, je to velká změna, ale přejde jí to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
3.8.15 07:54

@Moniulik neomlouvala bych to ja osbne vůbec :pankac: tak to udelala kamarádka a dodnes zoufa a bude to pul roku - je to cim dal horsi :?

• Citovat
  • Upravit
11133
3.8.15 07:54

Jen tak uvodem - neres co si budou myslet ucitelky ve skolce, jednak sjou zvykle na hodne a pak dcera bez tebe za zady se bude pravdepodobne chovat uplne jinak. ale spis res, aby do skolky sla rada, aby nemela pocit, jeste vetsiho odstrceni - prvni si poridite jine dite, ted ji jeste vysoupnete z domu…(nadsazka samozrejme)

jinak ono to chce cas a asi byt dusledna, ale laskyplna. dat ji na zadek si myslim, ze nic neresi (tim spis, jeste predtim na zadek nedostavala). pokud je to jen trochu mozne, tak si na ni zkuste vyhradit nejaky samostatny cas - treba hodinu jen s tebou, hodinu jen s tatinkem. na jednu stranu zapojovat do pece o miminko, na druhou stranu neresit porad miminko, aby nemela pocit, ze se vse toci jen kolem nej. pokud mas najeke babicky k ruce, tak poprosit, at mimino vyvezou v kocarku atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
3.8.15 07:55

Viz vyse… A trpelivost. Prejde ji to. Holt obdobi vzdoru, kdy si zacina uvedomovat sama sebe, plus mimco v rodine - je to narocny.
A skolky se neboj, tam to bude uuuuplne o necem jinem - nove prostredi a jina autorita. Bude zlata, uvidis!!!
Prudi se hlavne mama!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
3.8.15 07:56

V rámci možností přitvrdit. Je to sice pro ní velká změna, ale musí mít mantinely. Může být protivná, podrážděná, ale nesmí ubližovat!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
3.8.15 07:56
@martina.se píše:
@Moniulik bouchání a ubližování - razantně dát najevo, že toto ne. Vyplazování jazyku, kňučení - zkus prostě nereagovat.. to víš, je to velká změna, ale přejde jí to…

a za jak dlouho?? :(( opravdu je mi to trapné vůči ostatním..

Např včera byla tady holčička a měla copky mala je za ně pořád tahala.. tak jsem říkala, že tohle se nedělá.. durazně.. ale za chviličku ji za ty copky zase tahala.. kamaradka říka tak my už pojedem.. a když odjížděli dcera plakala, a říkala te holčičce promin, že jsem zlobila.. přijed příště prosím.. :( ja nevím no.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
3.8.15 07:58
@JayLee píše:
@Moniulik neomlouvala bych to ja osbne vůbec :pankac: tak to udelala kamarádka a dodnes zoufa a bude to pul roku - je to cim dal horsi :?

ano, protože teď to dítě, mladší, začíná lézt, objevovat, vyžadovat více pozornosti…teď je to ještě horší pro toho staršího, než bylo ležící mimino.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
3.8.15 08:02

@terinka4444 @ninabu @Ali-Ali @martina.se
Třeba teď hrajeme si, miminko se probudilo.. Dcera říka Davídek.. ja jsem říkala, ještě si pohrajeme.. neplače.. a ona po mě začla řvát hned tam zajdi.. jak se zachovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
3.8.15 08:04

Dopředu jí upozornit na to, že pokud bude do kamarádky bouchat kolem a vyplazovat jazyk, tak ses ní prostě nejde ven. Jak kamarádka přijde, malá začne, důsledně bez možnosti vyplakání a vyprošení dodoržet. Předpokládám, že maminka té holčičiky je tvá kamarádka, tak jí to řekni, že malá takhle pojala reakci na mimino a že musíš dodržet důslednost, ať se na tebe nezlobí a chvilku jsou k vám shovívaví, že když domluvíte odpolední hraní a tvoje malá bude ubližovat, musíte z toho hraní odejít…
A tak se vším, ona si na tobě vyprosí pláčem a prošením, co chce, takže v podstatě ví, že může všechno, protože následky nebudou.
Je to pro ni těžké, a začne to být ještě horší, jakmile mimino začne lézt, víc se bude muset hlídat, začne jí brát hračky…peklo teprve nastane.
Jedině důslednost, nic jiného ti nepomůže, dopředu říct, co se bude dít, respektiveco nebudete dělat, když bude dělat to a to, a pak to dodržet, i kdyby klečela se sepnutýma ručkama, nic jiného ti nepomůže. Bití je kontraproduktivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
3.8.15 08:08
@Moniulik píše:
Třeba teď hrajeme si, miminko se probudilo.. Dcera říka Davídek.. ja jsem říkala, ještě si pohrajeme.. neplače.. a ona po mě začla řvát hned tam zajdi.. jak se zachovat?

víš jak, to je těžký, na mé dítě platilo říct, na maminku se neřve, mamince se neporoučí, tak se uklidni, pokud se neuklidníš, půjdeš vedle do pokoje( nikdy jsem nemuselo zavírat dveře tedy, moje dítě stálo a ječelo v tom pokoji) až se uklidníš, přijď a budeme normálně pokračovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2904
3.8.15 08:10

@Moniulik vůbec bych to neomlouvala, když jdete ven tak jdete ven, když si necháš diktovat co budete dělat tak se to nezlepší, hlavně bych neřešila co okolí, ale aby vy jste to zvladaly když ja jsem byla malá a narodil se brácha tak Mamce se osvedčilo při narozeni mi koupit velkou panenku a kočárek a udělat ze mě taky maminku, společně přebalovat společně krmit Atd… a taky co nejvíce zapojovat do staraní se o mimčo ať si nepřipadá zbytečná a odsunutá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
3.8.15 08:11

A nebo mě napadá ještě jedna varianta, opět důrazně říct, že takhle se s maminkou nemluví a mamince se neporoučí a na maminku se neřve, že teď si hrajeme, a maminka tam půjde, až bude potřeba, pokud bude řvát, okamžitě končíme hraní. Jakmile znovu zařve, uklidit hraní, nevšímat si jí, a pro malého jít, až ty uznáš za vhodné.
Ale já na mé dítě bych aplikovala to první, říct, že takhle ne, zařve znovu, odchod…to fungovalo perfektně v tom nejhorším období

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6231
3.8.15 08:12

@Moniulik nevím, proč jí to toleruješ. Ona vám doma určuje denní program? Kdy se půjde ven a s kým? Ona si dupne, že nechce jít ven a ty řekneš, že teda nejdete? To zírám.

To by u nás absolutně nefungovalo, u nás já určuju, co se bude dělat, kdy a s kým. Pokud by syn bouchal kolem do holčičky, okamžitě by dostal přes zadek. A že nechce jíst, no tak ať nejí, je to její hlad. Ale ječet třeba u snídaně, to bych si líbit nenechala, šla by si ječet vedle do pokoje. Ona ať si klidně ječí, ale ty to přece nemusíš poslouchat, ne?

A co nejdřív ji dej do školky, takhle velké dítě už doma s maminkou dávno nemá co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
3.8.15 08:14
@Moniulik píše:

my mame obcas doma sceny z jineho duvodu, ale podobneho kalibru. deti mam od sebe 15m, starsi bude mit 3 roky, ma PAS, takze u nej jsou jeste specificke veci. ale i tak plati, ze se nesmi nikdo bit, nikdo se nesmi postrkovat a nikdo na nikoho nekrici.
a pokud se mala omlouva, tak to sice je plus a melo by to zmirnit „trest“, ale nemelo by to uplne vymazat, to co udelala. treba kdyz dela sceny pri odchodu na prochazku, tak „trest“ bude, ze pudjete sami bez kamaradky. a pokud se omluvi, tak slibit, ze zitra s ni pujdete, ale ten den uz neustupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama