Jak s vámi partner prožíval porod?

854
21.11.15 13:15

Jak s vámi partner prožíval porod?

Zajímalo by mě, jak s vámi partner prožíval porod. CO vám při tom říkal. Jak třeba reagoval na to, že vás viděl trpět? Změnil se vám vztah po porodu? Nechali jste chlapa koukat přímo, jak dítě leze ven? Chtěl být váš partner u porodu a poté třeba litoval?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22113
21.11.15 13:18

Chtěl tam jít, snažil se pomáhat a dělat co mu řekli, ale viděla jsem jak je to pro něj stresová situace. Bohužel nechtěně viděl co neměl a to podpořilo problém a po porodu jsme se hodně odcizili, vnímal mě jako matku a ten zážitek dlouho zpracovával. Pak se to srovnalo, po roce. A k druhému porodu mi rad schválil dulu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12171
21.11.15 13:22

Nijak. U porodu nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24410
21.11.15 13:25

Na mé „utrpení“ nereagoval nijak - věděli jsme, že to nebude jen tak :nevim:
Ale porody byly v klídku, mezi kontrakcema jsme vtipkovali :lol: - to bylo super, že mě rozptyloval…
Co všechno viděl nevím :nevim:, to už jsem měla trochu jiné starosti :lol:, než kontrolovat jeho zorné pole.
Vztah se samozřejmě změnil, už jsme nebyli jen my dva… ale ne k horšímu.

Poprvé se tam moc nehrnul, ale spíš to byl strach z neznámého… U druhého rozhodně být chtěl, z toho usuzuji, že nelitoval a nelituje :mrgreen:, jsou to silné společné zážitky. Jsem ráda, že tam byl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
21.11.15 13:25

Ahojik, byl mi tam opravdu oporou, pokud budeš chtít mám o tom napsaný denicek. Jmenuje se Ellinka se rozhodla jít na svět. Tak si můžeš pocist…Jinak po porodu je pořad stejný, ale chtěl k němu sám… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 13:26

U nas chtel jit. Byl tam celou dobu semnou, to ze ze me leze dite bral uplne jako prirozenou vec Jen jak me videl trpet bolesti tak tam brecel semnou. To sem se dozvedela az po porodu. Behem Toho sem mela dost starosti se sebou. Dokonce mi masiroval krize pri kontrakcich. Moc do me nemluvil coz bylo super aspon sem se mohla soustredit na sebe a miminko. Kdyz sem cokoli potrebovala byl tam pro me, kdyz sem rvala pri poslednich kontrakcich tak me hladil. Bylo uzasne ho tam mit. A po porodu byl skvely zadne odcizeni nebylo prave naopak.nas vztah se jeste vice utuzil. A sex byl 4 tydny po porodu samozrejme hodne opatrne. Takze mezi nama se Nic nezmenilo rozhodne ne k horsimu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
21.11.15 13:28

Byl u porodu, stal vedle me, drzel me za ruku a otiral celo. Malou sel se sestrickou zvazit, zmerit, choval ji. Nase vztahy se porodem nijak nezmenily, je to porad muj uzasnak :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11626
21.11.15 13:32

K porodu šel sám dobrovolně a nelitoval a říká, že i teď u druhého chce jít zase. Neříkal mi nic. Držel mě za ruku a byl tam se mnou to bylo to nejvíc co pro mě mohl udělat byla to pro mě velká podpora z jeho strany. Podle jeho slov viděl jak leze malá ven stál tak, že to viděl i když stál vedle mě a pak když se vracel s malou z vážení a měření tak viděl přímo jak mě doktor šije a okomentoval to slovy, že viděl červenou plochu co doktor zašíval. Nijak se náš vztah nezměnil je furt stejně pevnej.Ani jeho chování se ke mě nezměnilo furt se ke mě chová jako k milované manželce i když malinko jo. Jednou řekl, že mě za to miluje ještě víc, že jsem nám porodila Nikolku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 13:35

Me to ceka v lednu a jsem sama zvedava jak to bude:/ kamaradi moji co byli u porodu (4) si pak nasli milenky, to proste nedali, jeden od holky odesel, po 2 letech uz jsou zas spolu.. najednou vsem hrablo. Vice mene mi narovinu rekli at to po partnerovi nechci, jelikoz nas pry chteji videt jak to ty sexy baby ktere poznali a zacli milovat.. A ze ten porod co videli, jim tu holku odcizil, znechutil, nechteli sex, vadilo jim to, co videli,,dole,, nebo to dite jak zrovns vytahli… atd… Je to smutny, ale ja je mozna chapu… jejich holky to vylozene chteli, aby byli vedle nich. Mel by sam ze salu ten chlap odejit, kdyz se mu to znechucuje a nedava to… Nebo se na to vykaslat a zeptat se ho narovinu. Ja jsem si pred klukem nikdy za 5 let neprdla, neholila pred nim nohy, nevidel me nijak hrozne neupravenou a ted kdyby me videl s otevrenou piskovnou, vsude krev, tak se bojim ze taky zdrhne:( :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 13:48

Stal u Mé, dýchal za me, tlačil za me :mrgreen: byl mi tam k prdu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22562
21.11.15 13:52

Můj byl u prvního a u třetího. Bylo vidět, že spíš neví, co dělat. Když mi začaly stahy u třetího, byl očividně nervózní - přece jen už věděl, co čeho jde. Já bych ho tam ani mít nemusela, ale nenutila jsem na žádnou stranu. On chtěl sám, ale jsem ráda. Ne kvůli porodu jako takovému, ale byly fakt nezapomenutelný ty první chvilky po porodu spolu. Po prvním jsem to tak neprožívala, měla jsem toho dost. Po druhém jsem byla sama. Po třetím jsme si to tak nějak nejvíc užily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
21.11.15 13:55

Vlastně ani nevím. Oba moje porody byly taková rychlovka, že pět minut po příchodu na sál držel v ruce mimino. Ten druhý dokonce protelefonoval s mojí mamkou, musela jsem ho požádat, aby skončil, že už je malá venku :lol:
Po porodu se nic nezměnilo, neměl žádný blok a podle toho jak odpočítával šestinedělí, tak ani po sexuální stránce nedošlo k žádné změně. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14033
21.11.15 14:02

Byl u obou porodů, dobrovolně (snad :lol: ) :) Po prvním porodu říkal, že se mu to líbilo a že chce jít znovu :cert: :) Při prvním mi pomáhal do/ze sprchy, přidržoval míč, slovně podporoval a v závěru seděl za hlavou, takže vylodění malé neviděl, zato si pak vyfotil placentu, že prý to bylo zajímavý :lol: Náš vztah porod nijak negativně nepoznamenal :)
Teď byl znovu, zezačátku jsme mezi kontrakcemi vtipkovali, docela mě to dobře rozptylovalo, když šlo do tuhého, podával mi vodu, utíral mě při odchodu ze sprchy a vůbec fyzicky pomáhal. Slovně se mi snažil vlít do žil optimismus, že „už to bude“ :mrgreen:, v závěru si nechal rozdrtit ruku a vylodění malého viděl (já tentokrát taky, nějak jsem zapomněla zavřít oči :) ) - opět žádný negativní dopad, sexuální choutky měl snad hned :cert: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2337
21.11.15 14:13

Můj muž do poslední chvíle nevěděl, jestli chce u porodu být. Nakonec tam zůstal a byl to pro něho zážitek i pro to, že jsme nevěděli pohlaví a narodil se mu syn, kterého si moc přál. Už před porodem, když jsem měla buben, se mnou nechtěl spát. Asi po pul roce od porodu se to srovnalo a už dobrý. Viděl mě hlavně jako matku a do té se to nestrká :mrgreen:
Za mě, klidně bych tam měla dulu. Víc rozumí tomu, co se v rodící ženě odehrává, víc by mě podpořila a komunikovala s personálem, když já jsem nemohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
21.11.15 14:19

Byla jsem rada, ze tam manzel byl, proste proto, ze jsem nebyla na „to“ sama a nikoho jineho bych si tam neumela predstavit. myslim, ze nas vztah to nijak neovlivnilo v zadnem smeru.
ale myslim, ze to uzasne ovlivnilo vztah manzela k detem, protoze vzhledem k okolnostem porodu to byl on, kdo je dostal jako prvni do naruci a pak „klokankoval“ a dodnes na to casto vzpomina, jak to bylo uzasne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama