Jak se bránit napadání dětmi ve školce

4270
23.9.09 08:31

Jak se bránit napadání dětmi ve školce

Zdravím,

řeším teď ve školce drobný problém. Dcera chodí od září do školky už v pohodě, ale teď přišla s tím že na ni jeden chlapeček pokřikuje. Paní učitelka prý zasáhla, kluk se jí musel omluvit. Dneska jsem to řešila i s učitelkou - prý to dělají hlavně předškoláci když se děti oblíkají na zahradu. Ve třídám jsou totiž mladší a starší zvlášť ale na zahradě dohromady. Pokřikuji na ty mladší a nový - seš blbá apod. Učitelky zasáhnou a snaží se aby se to neopakovalo, bohužel to občas kluci zkouší. Bohužel to nedělá jeden, ale víc, takže nepomůže abych to řešila s tím klukem. Chtěla bych radu jak naučit dceru se tomu bránit. Ona je zrovna typ, který se radši stáhne. Když jsem jí říkala že má klukovi říct že se to neříká tak nechce. Pokud má někdo radu jak ji naučit aby se dokázala tomu bránit, budu ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1234
23.9.09 09:19

Brum,
já taky vždycky špatně snáším, když je na Matýska někdo zlý, ale je dobré, že učitelky vždy zasáhnou a nemávnou nad tím rukou. V tom aspoň vidí Tvoje holčička, že to, co ti kluci pokřikují, není správné.
Já bych jí poradila, aby si toho nevšímala, maximálně se tomu zasmála a říkala si, že nějací hloupí kluci jí přeci nezkazí hezký den ve školce. Myslím, že klukům se líbí hlavně to, že to ty malé bolí a oni cítí, že mají navrch. Jakmile uvidí, že to nemá odezvu a nikdo si jich nevšímá, tak přestanou. Tedy aspoň doufám.
Já bych svému synovi doporučila ignoraci, nějaká prosba, aby to nedělali, by se myslím míjela účinkem. Když na ně neplatí ani trest od paní učitelky…
Tak držím palce, ať se hlavně netrápíte a těšíte se do školky. To je nejdůležitejší!!!
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24963
23.9.09 09:42

Ignoraci nebo protiútok. Vím zní to strašně, ale u nás to tak bylo taky. Libča je takové ťululum. Jednou jsem pro něj šla a vidím na zahradě, jak mu jinej klučík pořád stahoval čepici do očí. Libča si ji spravil a on to udělal znovu. Tak jsme o tom doma mluvili a manžel mu říká, máš mu ji stáhnout taky nebo utéct a nestát tam jak bulík. Tak jsme ho naučili pár takových mírných řekla bych darebačin. Jako třeba je co to máš tady na triku a cvrnk do nosa, apod. Když mu zas někdo nadává, tak ať si zaklepe na čelo a odejde.

Bohužel už se tohle vyskytuje na školkách. Hrozím se toho, co bude ve škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
23.9.09 09:43

Určitě je to pro dceru nepříjemné a mrzí jí to, ale asi bych jí vysvětlila, že to kluci zkouší na všechny nové děti a nejvíc je „naštve“, když si toho nebude všímat a bude je ignorovat! Vím, že pro tak malou holčičku je to dost důležité, ale přece si nenechá kazit krásné školkové dny takovýma hlupáčkama!
Taky je otázka jestli to opravdu učitelky řeší nebo to řeší jen, když je někdo upozorní.
Opravdu jí zkus vysvětlit, ať si toho nevšímá - bude to pro ni nejlepší!
Oni taky některé děti jsou zákeřné a mohly by si na ni začít dovolovat ještě víc za to že žaluje :nevim: :nevim: :nevim:
Protiútok bych neviděla jako správně řešení, aby to neměla ve školce ještě horší.

Věřím tomu, že u nás ve školce je to taky, ale zatím Kubík nic neříkal!
Jen přišel s tím, že tam na sebe kluci plivou!
Je pravda, že jsem pro něho přišla do školky později, protože jsme měli „schůzky“ a tak jsem byla s děckama a učitelkou na zahradě než začnou a viděla jsem, že u malošků je jeden chlapeček podstatně větší než ostatní a pořád si na ty malé dovoloval - plival na ně, bral jim hračky, nadával jim atd.
A co myslíte, učitelka se dívala jinam a až to žduchání a bouchání začalo být trošku agresívnější tak teprve se uráčila zasáhnout, ale myslím si, že kdybych tam nebyla tak to ani řešit nebude. Já sice chápu, že má na starost 28 dětí, na všechno nestačí a nemůže si všimnout úplně všech rozepří mezi dětma, ale i tak by měla být trošku všímavější, když ví, že „mladý pán“ je na děti hnusný!!!
Taky se mi to moc nelíbilo, ale pokud to nezačnou řešit učitelky tak je zbytečné něco říkat a mluvit o tom s rodiči - myslím, že ti se tak každému vysmějí a řeknou „Náš xyz by to nikdy neudělal!!!“
Náš Kuba taky určitě není žádný andílek :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
4270
23.9.09 09:54

Holky díky za tipy, opravdu bude nejlepší když si toho nebude všímat. Musím se zastat učitelky opravdu se snaží řešit vše čeho si všimne. Tahle školka je celkem vyhlášená, že se tam učitelky dětem opravdu věnují, ale věřím že tomuto těžko zabrání aby to vůbec nebylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
23.9.09 10:03

Brum , hlavně ať se Alence ve školičce líbí a nenechá si kazit dobrou náladu :wink: :wink: :wink:

U nás je školička taky vyhlášená - čekala jsem než mi malého vezmou 2 roky a jsem s ní celkem spokojená! Mají pro děti různé aktivity a v rámci školky chodí každý pátek plavat, mají co chvíli divadlo, opékání špekáčků .....
Jen by si paní učitelky mohly odpustit sem tam nějaký komentář!
Kubík přišel asi třetí den ze školky s tím, že mu paní ředitelka říkala, že by bylo nejlepší, kdyby začal chodit do jiné školky nebo zůstal doma s maminkou 8O 8O 8O
Večer jsme to spolu probírali asi hodinu, protože ho to mrzelo a já jsem byla vzteky bez sebe!!!
Ráno jsem se na to ptala a bylo mi řečeno, že mu to řekla, protože nechtěl cvičit - byl ve školce 3. den!!!
Vím, že musí poslouchat a dělat to co ostatní, ale určitě děcka potřebují i nějakou dobu na „aklimatizaci“ přecejenom je to něco úplně jiného než doma s maminou, no ne???
Od té doby je ve školce klid - oni si taky učitelky dovolí jen tolik kolik jim rodiče dovolí! Já jsem pro to řešit veškeré problémy hned a narovinu a ne čekat co se z toho vyklube.

• Nahlásit
  • Citovat
174
23.9.09 10:15
VERONIKA píše:Taky se mi to moc nelíbilo, ale pokud to nezačnou řešit učitelky tak je zbytečné něco říkat a mluvit o tom s rodiči - myslím, že ti se tak každému vysmějí a řeknou „Náš xyz by to nikdy neudělal!!!“
Náš Kuba taky určitě není žádný andílek :roll: :roll: :roll:

Jen k tomu poslednímu odstavci - když si představím, že by za mnou přišli nějací rodiče a začali mi nadávat, že moje dítě ve školce bouchalo jejich dítě, tak opravdu nevím, co bych jim na to měla říct :nevim: Já osobně bych se jim omluvila a synovi bych se snažila domluvit, že se nikdo nebouchá atd. ale podle mého názoru by to měla řešit učitelka hned v tom okamžiku, když se to stane. Já tomu doma asi těžko zabráním, že.
Můj syn chodí momentálně do školky s pláčem, protože ho prý šikanuje (bouchá, strká, bere mu hračky, bere mu čepici, venku po něm hází kamínky co mají na hřišti …) jeden kluk a když se na to zeptám učitelky, tak mi tvrdí, že si ničeho nevšimla. A jen pro něj odpoledne přijdu, tak první co mi hlásí je, co všechno mu ten kluk zase dělal. Jsem z toho docela zoufalá a nevím jak to řešit.

Omlouvám se zakladatelce za svůj výlev :oops:
Reed

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
4270
23.9.09 10:20

VERONIKO dobrá paní učitelka. :roll: U nás září je zvykací veškeré aktivity, jako divadlo, kroužky apod začínají v říjnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
23.9.09 10:22

Reed a co jít přímo za tím chlapečkem a promluvit si s ním a se synem. Třeba by to zabralo. U nás to dělá víc dětí takže domluva by nepomohla, navíc to učitelka řeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
23.9.09 10:34

Brum
u nás to právě učitelka vůbec neřeší a navíc je to taková rodina, která zastává pouze a jen jeden názor - a to, že jejich kluk je SVATÝ a co si dovolujeme vůbec ho z něčeho takového obviňovat. Ke všemu jsme z malé vesničky a jsou to naši sousedi :roll: , ale nebaví se s námi, ani nás nepozdraví - a důvod proč jsou na nás naštvaní je, že když si kluci spolu hráli u nás na zahradě, tak ho ten kluk neustále kousal, všechno mu bral a bouchal ho a náš Venda mu řekl: „Moje mamka říkala, že sem chodíte nějak často, tak už běž domů, když mě zlobíš.“ A bylo vymalováno, od té doby s námi nepromluvili slovo. Jo a mimochodem jsem nic takového neřekla, syn si to vymyslel (přísahám :lol: ), ale jim to prostě nikdo nevysvětlí.
Takže tímto „stavem“ mám tu pozici tak nějak - nevím jak to napsat, prostě se cítím svázaná a tak nějak dopředu vím, že by nás poslali někam. A když bych si promluvila ve školce o samotě jen s tím klukem, tak vím na tuty, že by to hned doma řekl, a ještě by mi přišli dát držkovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
4270
23.9.09 10:38

Reed tak to seš v blbé situaci. No pak možná jít za ředitelkou. Nevím víc mě nenapadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
23.9.09 10:51

I tak díky a ještě jednou se omlouvám, že jsem ti vlezla do diskuze, snad ti někdo poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
2923
23.9.09 12:52

Brum, Reed , náš syn taky není nijak průbojný (po kom asi :lol: ), taky jsme se na začátku roku setkali s tím, že to někdo na něj v nové třídě zkoušel. Dohoda se synem byla taková, že to zkusí vyřešit sám důrazným „NECH TOHO“ agresorovi(to jsme i doma nacvičovali), kdyby to nepomohlo, říct paní učitelce.
To, že některé to neřeší je bohužel smutné, kdyby ani rodiče agresora nereagovali vstřícně, šla bych skutečně za ředitelkou (případně pohrozila stížností někam výš, kdybych neviděla snahu o řešení - a to nejsem žádný chronický stěžovatel).
POkřikování na zahradě - mám zkušenost, že takové posměváčky a slovní agresory nejvíc naštve, když si jich nevšímáte. S tím, že bych vlastnímu dítěti vysvětlila, že kdo dělá takového „siláka“ , bývá sám slaboch…
Radím si tady, ale stejně mám obavy, jak to ten náš syneček zvládá :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11103
23.9.09 13:48

Řešila jsem něco podobného vloni. Honzík chodí do smíšené třídy, ale ta byla zrovna namíchaná tak že on byl jediný tříleťák :roll:. Předškoláci na něj občas pokřikovali „mimino, mimino“ apod. Učitelky se to snažily řešit, ale stejně tomu úplně nezabránily. Doma jsme si s Honzíkem vysvětlovali, že ten Patrik/Kája/Martin/David je ale hloupý, že přece Honzík není žádné mimino a malinko jsme se jim spolu i vysmívali (opět v tom smyslu, že jsou kluci hloupí, že to každý chytrý kluk ví, že on už miminko není). Taky jsem mu říkala, že když to budou kluci ve školce zase říkat, že jim má jenom říct, že jsou hloupí a jít si hrát jinam.

Letos řešíme zase něco jiného, jeden agresivní kluk si Honzíka vybral za kamaráda :evil:, šťouchá do něj, apod. Honzík se ho bojí, hrát si s ním nechce. Vím, že minimálně jedna ze dvou učitelek to opět řeší, sama mi to i říkala, ale prostě ten kluk to má v povaze a nemůže ho pořád izolovat ode všech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2463
24.9.09 15:25

Když chodila do školky moje mladší sestra, taky se jim posmívali starší děti. Bohužel to tehdy moc učitelky neřešily. Ale pak na takové pokřikování jedna holčička odpověděla „kdo to říká, ten to je, tomu se to rýmuje“ (bylo to ještě delší, ale nepamatuju si to celé). Starší dítko s údivem sklaplo. Od té doby to pak mladší děti říkali sborem, pokaždý když si někdo starší troufnul. A pěkně několikrát dokola, kolikrát se ten starší pokušitel i rozbrečel :lol: Během pár týdnů byl klid.
Možná by pomohla něajká taková říkanka, kterou by se holčina naučila a když by na ni zas někdo houkal, tak by mu odpověděla tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama