Jak se bránit šíření antisemitskému moru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Božislava
Závislačka 3454 příspěvků 25.07.19 00:41
Jak se bránit šíření antisemitskému moru?

Mnoho lidí upozorňuje na velmi nebezpečný jev, který se šíří jako mor v západní části EU. Jedná se o antisemitismus. Mnoho židů v Německu, Itálii, Francii a Belgii a jinde se necítí v bezpečí ve svých domovech a vážně uvažují o emigraci do Izraele či do jiných zemí, kde je větší záruka bezpečí pro tyto nešťastné lidi. Mnoho lidí bezúspěšně upozorňuje netečné úřady na hrozivou statistiku velkého nárůstu fyzických útoků proti občanům se židovskými kořeny. Například 85letá stařenka Knollová-židovská přeživší holocaustu-byla loni v březnu chladnokrevně zavražděna 11bodnými ranami nožem a navíc ji byl zapálen dům. Jeden ze zločinců-27letý rodák z Alžírska-přiznal, že ji zavraždili jen proto, že byla židovka. Bohužel ani případ z Německa nás nemůže nechat klidným. Obyvatelé Babenhausenu-malého města v západní části Německa-byli tak pyšní na status „judenfrei“- očištěno od židů- získáného už v roce 1942 ( židovští obyvatelé byli deportování do nacistických koncentráků, kde pak následně byli povražděni v plynových komorách a jejich mrtvá těla spálena na popel), že v roce 1997 donutili jedinou židovskou rodinu, která se tam usídlila, opustit toto město. Brzy po té byl dům, kde židovská rodina bydlela spálen. Od roku 1997 se Babenhausen opět stal „judenfrei“. Existuje určitý vztah mezi přílivem uprchlíků z muslimských zemí a růstem antisemitismu v EU. Nelze však říci, že problém je způsoben pouze migrační krizí. I mezi domorodými Evropany roste netolerance vůči židům a Izraeli. Je děsivé, že antisemitismus je vštěpován už od dětství, děti se učí nenávidět židy ještě dřív, než začnou chodit do školy. Nejlepší ochrana před tímtou nákazou primitivního a agresivního antisemitismu je odchod z EU, protože z EU se stává zóna vulgárního a zvráceného myšlení, které nás vrací do temných let.

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 25.07.19 06:21

Mate pravdu. Ale je to v tech pristehovalcich. Nemyslim si, ze by to bujelo tolik mezi mistnimi „domorodci“.

Yasmina21
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 25.07.19 06:28

Takže zachraňujete jedny (židy) a na druhé (muslimy) házíte špínu? :roll: Někteří židé také nejsou se svými názory/činny vůči druhým svatí, ale to se netýká jen jich, ale každé skupiny lidí. Odchodem z EU si moc nepomůžete. :roll:

Russet
Neúnavná pisatelka 18005 příspěvků 25.07.19 06:56
@Božislava píše:
Mnoho lidí upozorňuje na velmi nebezpečný jev, který se šíří jako mor v západní části EU. Jedná se o antisemitismus. Mnoho židů v Německu, Itálii, Francii a Belgii a jinde se necítí v bezpečí ve svých domovech a vážně uvažují o emigraci do Izraele či do jiných zemí, kde je větší záruka bezpečí pro tyto nešťastné lidi. Mnoho lidí bezúspěšně upozorňuje netečné úřady na hrozivou statistiku velkého nárůstu fyzických útoků proti občanům se židovskými kořeny. Například 85letá stařenka Knollová-židovská přeživší holocaustu-byla loni v březnu chladnokrevně zavražděna 11bodnými ranami nožem a navíc ji byl zapálen dům. Jeden ze zločinců-27letý rodák z Alžírska-přiznal, že ji zavraždili jen proto, že byla židovka. Bohužel ani případ z Německa nás nemůže nechat klidným. Obyvatelé Babenhausenu-malého města v západní části Německa-byli tak pyšní na status „judenfrei“- očištěno od židů- získáného už v roce 1942 ( židovští obyvatelé byli deportování do nacistických koncentráků, kde pak následně byli povražděni v plynových komorách a jejich mrtvá těla spálena na popel), že v roce 1997 donutili jedinou židovskou rodinu, která se tam usídlila, opustit toto město. Brzy po té byl dům, kde židovská rodina bydlela spálen. Od roku 1997 se Babenhausen opět stal „judenfrei“. Existuje určitý vztah mezi přílivem uprchlíků z muslimských zemí a růstem antisemitismu v EU. Nelze však říci, že problém je způsoben pouze migrační krizí. I mezi domorodými Evropany roste netolerance vůči židům a Izraeli. Je děsivé, že antisemitismus je vštěpován už od dětství, děti se učí nenávidět židy ještě dřív, než začnou chodit do školy. Nejlepší ochrana před tímtou nákazou primitivního a agresivního antisemitismu je odchod z EU, protože z EU se stává zóna vulgárního a zvráceného myšlení, které nás vrací do temných let.

Pokud se necítí bezpečně, ať jdou. Samozřejmě se mi nelíbí, když se tohle děje. Nejlepší ochrana je vlastním dětem ukazovat, že nejsme samia jsou i lidi jiného vyznání, nepodporovat strany, co to mají v programu a tolik to neprožívat. Tohle se čas od času asi dělo, co svět světem stojí.

llida
Kecalka 478 příspěvků 25.07.19 07:08

Opravdu toto @admin pusti na emimino? :roll:

Gargamel
Kecalka 156 příspěvků 25.07.19 07:12

A proč jen židi? muslimové nesnáší jak židy, tak křesťany. Pamatujete na toho křesťanského kněze ve Francii, kterému během mše dva muslimové podřízli hrdlo? Já teda žádný antisemitismus v Evropě nevidím. Vidím jen muslimskou nenávist k nemuslimům. Myslím, že křesťané a židé spolu celkem v míru koexistují a jediný, kdo v Evropě rozdmýchává náboženskou nenávist jsou muslimové.

Alladina
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 25.07.19 07:22

@Božislava
Proc pořád zakládas taková témata?

Verun83
Extra třída :D 10395 příspěvků 25.07.19 07:33

:roll: ses nejaka uchylna? V tvem zivote prevlada asi velke temno.

Ijen
Ukecaná baba ;) 2099 příspěvků 25.07.19 08:17

Jen jsem se podivala kdo tema zalozil. A co byste rekl? Mel ho tam.

Yasmina21
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 25.07.19 09:53

@Gargamel A naopak to neplatí? Muslimové nejsou napadáni židy, ateisty a křesťany? Nebo vidíte jen to co chcete a Evropu, i když i tady to už neplatí?

admin
Extra třída :D 12222 příspěvků 25.07.19 10:42

Dobrý deň,

už niekoľkokrát sme sa s kolegyňami vyjadrili, že diskusie tohto typu nebudeme podporovať, nakoľko nie sú prínosné a nepatria na eMimino.
Z tohto dovodu diskusiu zamykám.

Ďakujem za pochopenie :kytka:,
Kristína

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama