Jak se bránit? Trestní oznámení za pomluvu?

Anonymní
13.11.18 16:39

Jak se bránit? Trestní oznámení za pomluvu?

Předem bych všechny rýpalky chtěla upozornit, že jsem dobrá máma. Se synem navštěvuju kurzy plavání, cvičení pro děti, jezdím s ním po výletech a má první poslední. Nicméně sousedy si člověk nevybírá…
Před nedávnem jsem musela nastoupit do práce i když syn má teprve 20 měsíců. O syna se s manželem (ve fázi před rozvodem) střídáme stylem/kratky dlouhý týden, oba tak máme uzpůsobenou práci a vyhovuje nám to. Hypotéku na dům za mě nikdo nezaplatí a manžel si svoje bydlení taky z něčeho hradit musí, když s námi být nechce.
Nežijeme spolu už půl roku, pracuju měsíc a tady nastal ten problém. Pracuji denní i noční a sousedovi vadí můj pes boloňák x bišon. Před necelými dvěma týdny na mě soused (bydlíme v řádovce) vyletěl, že pes pláče, když nejsem doma a ať ho dám pryč nebo, že mi udělá zle. Toto jsem odmítla, ale zároveň jsem vyřešila psa tak, že už ho neslyší. Prostě ho nechávám v koupelně od které ho se sousedy dělí 3 zdi a neslyší ho. Jenomže drahý soused, dřív než šel zamnou, aby se vše slušně vyřešilo, šel na policii a tam mě udal.
Problém je v tom, že mě udal nejen za psa, ale i za syna, že ho ruší tím, že denně řve a já ho následně okřikuju. Ruku na srdce, neznám dítě které by neřvalo a když mě ani na po desáté neposlechne tak ho skutečně okřiknu ( např. Nesmiš, nech toho, slez)… Já mám teď na krku policii a socialku kvůli podezření na týrání dítěte. Nic smesnejsiho si vymyslet nemohl i soused z druhé strany se policii vysmál, že naopak co viděl, jsem na syna až moc benevolentní a maly nepláče víc než jakékoli jiné dítě, třeba od sousedů, které má z druhé strany. Navíc syn půl měsíce není doma, takže je naprostá hloupost, aby od nás byl denně křik a i v mé polovině měsíce máme aktivity mimo domov.
Moje otázka zní, protože tohle si jen tak líbit nenechám a on se zjevně rozhodl mi škodi, t můžu na něj podat trestní oznámení pro pomluvu a chtít odškodnění? Přijde mi směšné jak si vymýšlí, uráží mě to a že policie ještě obchází další sousedy a dělá mi tím ostudu, mě vážně štve. Navíc návštěva sociálky, jako kdybych byla vyvrhel. Chci aby mi dal pokoj a obávám se, že pokud se hned nezačnu bránit, bude vymýšlet pořád. Je strašně zajímavé, že problém se synem neměl, dokud jsem s ním denně byla doma a začal ho mít až po mém nástupu do práce, kdy ho rozčiloval pes.
Děkuji všem, kdo to dočetli do konce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

307
13.11.18 16:43

Ano, můžete podat i trestní oznámení za křivé obvinění, to určitě udělejte, je možné že k vám přijde na návštěvu ospod , řekne že nic nenašel, a pan dostane velmi tucnou pokutu. Určitě se nenechte takhle sikanovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15055
13.11.18 16:44

Ty jsi zavrela psa DO KOUPELNY?

Soused je hnup, o tom zadna, ale ty tyras zvire. Pokud nemas pozemek a nemuzes psa vypustit ven a on doma vyje nestestim, tak ho rozhodne tyras a zavrenim do koupelny si to fakt vyresila. Nechapu, proc si lidi porizuji psa do nevhodnych podminek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4361
13.11.18 16:45

Tak jsi si jistá, že vše je u vás v pořádku, tak bych nechala proběhnout šetření a následně s výsledkem můžeš zkusit podat TO za pomluvu.
Ale. Oni to jako pomluvu posoudit nemusí, protože soused v dobré víře upozornil na možné týrání. Je jedno, jaká je skutečnost. Myslím, že tohle jako pomluva neprojde.
A jestli můžu podotknout, tak krátký a dlouhý týden znamená 12h šichty? A to je celou dobu pes zavřen v koupelně? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2781
13.11.18 16:48

no nevím jestli jsi v tom zrovna nevinně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23724
13.11.18 16:48
@sucuba píše:
Ano, můžete podat i trestní oznámení za křivé obvinění, to určitě udělejte, je možné že k vám přijde na návštěvu ospod , řekne že nic nenašel, a pan dostane velmi tucnou pokutu. Určitě se nenechte takhle sikanovat.

Nad tou tučnou pokutou pochybuju.. jako by měl dostávat pokutu každej, kdo někoho někam udá a nic se neprokáže? Haha :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.11.18 16:49

@warita já mám dům i zahradu. Do koupelny jsem ho teda dala, aby nerušil souseda na čas kdy jsem v práci. Mám ale o dva domy dál kamarádku, která mi ho na tu zahradu chodí poustet. Pes pláče, protože byl zvyklý, že jsem byla 2 roky doma a prostě si zase musí zvyknout. Kamarád mi poradil koupit radio a nechat mu puštěné, tak to zkusím. Nicméně já tím chtěla jen ustoupit sousedovi, k tomu už nevidím důvod a opět mu nechám k dispozici celý dům. Jinak ta koupelna je stejně velká jako moje ložnice, takže o týrání nemůže být řeč.

• Nahlásit
  • Citovat
821
13.11.18 16:53

Pomluva jako trestny cin je v tomto pripade zcela mimo, teoreticky mozne je krive obvineni, nicmene i pokud dojde k odlozeni teto veci ze strany policejniho organu z duvodu dle paragrafu 159a/1 t.r. , tak sance nasledneho prokazani kriveho obvineni ze strany souseda je naprosto miziva - temer stoprocentne tam nedojde ani k zahajeni ukon v trestnim rizeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15332
13.11.18 16:54

Hele pokud tam pes nevyje v noci a neruší noční klid tak si soused může stěžovat jak chce, navíc když ostatní sousedi jsou v pohodě a nestěžují si. Prostě zas jeden blb co se nudí a musí rypat do ostatních. Za tu pomluvu ho klidně udej, aspoň si příště rozmyslí na vás někoho posílat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.11.18 17:06

V zásadě mi jde o to, aby mi dal pokoj. Jsem dobrá máma, syn má první poslední a je akční, rozhodně ne ustrašené, bojácné dítě. Pokud se nebudu nijak bránit bude na mně zkoušet hlouposti v jednom kuse a prostě nemám čas ani náladu nechat si to líbit, takže proto se chci bránit. Socialka tady byla v pátek, ale já byla se synem na kroužku, takže nás nezastihla. Jela jsem na úřad hned co jsem našla vizitku a jediné co ta úřednice mohla vidět, tak veselé dítě, co mě pusinkovalo. Ještě teda čekám, ze mě navštíví, ale domácnost mám v naprostém pořádku, takže je mi to víceméně jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
8141
13.11.18 17:13

Udání za pomluvu je naprosto k ničemu, protože k žádné pomluvě nedošlo.Pláče občas syn
Určitě. Okřikneš ho? Ano.
Já neříkám, že ho týráš, ale pokud řekl jen pravdu, tak ho chceš udat za co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.11.18 17:24

@Sany80s ale přece se musím nějak bránit. Abych byla vyšetřovaná pro podezření na týrání dítěte je neskutečná blbost a sprosťárna a to co ten chlap zkouší je neuvěřitelné. Nemá jediný důkaz pro to co říká, soused z druhé strany se na to policii vysmál. Akorát mi dělá ostudu a naprostá ztráta času pro mně. Když nic neudělám, bude se nudit dál. Měl jít na samotu k lesu a ne do radovky, když ho všechno ruší. Navíc uvedl denně a já mám syna jen půl měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
307
13.11.18 17:34

@pikola většina lidí totiž trestní oznámení za křivé obvinění nepoda, protože se nechce tahat po policii ;) ale pokud to pomůže na otravneho souseda tak do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8141
13.11.18 17:34

Ale za co chceš podávat trestní oznámení? Za to, že řekl, že syn občas brečí a ty na něj křičíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
13.11.18 17:36

§ 345Křivé obvinění
(1) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu v úmyslu přivodit jeho trestní stíhání, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.

(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 značnou škodu,

1. spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem,
  1. spáchá-li takový čin v úmyslu jiného vážně poškodit v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu,
  1. spáchá-li takový čin v úmyslu zakrýt nebo zlehčit svůj vlastní trestný čin, nebo
  1. spáchá-li takový čin na jiném, který vůči němu plnil svoji povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.

(4) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 škodu velkého rozsahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama