Jak se bránit urážkám od nadřízeného?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
softee
Kecalka 357 příspěvků 22.09.18 14:33
Jak se bránit urážkám od nadřízeného?

Zdravím. Po mateřské jsem se vrátila do práce a máme nového vedoucího, se kterým jsem probírala co a jak. Rekla jsme mu, že bohužel nemohu nyní mít odpolední směny do devíti do večera v obchodě vzhledem k tomu, že jsem s dcerou sama a nemám večerní hlídání…Vzápětí začal o mě na prodejně trousit, že chci pro sebe privilegia, že jsme snad věděla, s kým jdu do postele, že každé dítě má i tátu…Chod obchodu mé ranní neomezí, vždy tam má kdo být, chodí k nám vypomáhat studentky po škole, kterým zase vyhovuje naopak odpolka.
Otázka, mám šanci se nějak bránit posměškům od nadřízeného?.asi to nechám být, protože práci potřebuji a nechce se mi hledat novou, ale vnitřně mě to velmi mrzí a uráží.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 22.09.18 14:38

„nechce se mi hledat novou“ - velmi nebezpečná slova.

softee
Kecalka 357 příspěvků 22.09.18 14:44
@AlphaOmega píše:
„nechce se mi hledat novou“ - velmi nebezpečná slova.

Jak to myslíš?

mrav
Neúnavná pisatelka 19491 příspěvků 22.09.18 14:45

Ahoj. Mám to podobně - mé dceři během mateřské máma zemřela. Nejde třeba domluvit s rodinou to hlídání a pak se s vedoucím domluvit na rozpisu směn?
P.S. Taky pracuji v obchodě a když může, tak mi s malou pomáhá starší bratr, který bydlí asi 3 kilometry od nás. :mavam:

Taače
Kecalka 444 příspěvků 22.09.18 14:49

Nejsem v tomhle vůbec zběhlá, ale nejspíš bych měla při dalším rozhovoru mobil v kapse se zapnutým mikrofonem. A pokud by to přešlo vyloženě v šikanu, tak se obrátit na vedení nebo inspektorát práce.

Já jsem šikanu zažila a taky jsem to nechala být - odešla jsem a nechala v tom vymáchat svou nástupkyni. Zpětně bych sprintovala za vedením nebo na ten inspektorát.

Rozhodně jim nedělej blbce, odpracuj co musíš a neříkej jim žádné citlivé informace z domu. Rádi toho zneužívají

softee
Kecalka 357 příspěvků 22.09.18 14:49

@mrav Ahoj, děkuji za podporu. Rodiče mám 100 km daleko. U nác na prodejně není problém se směnami, na odpolky má kdo být, směna je pokryta. Vadí mi, jak se o mě vedoucí vyjadřuje a až pohrdá ženskou, co nemá uplnou rodinu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 22.09.18 14:51

@softee Bránit se tak, že podáš písemně, že z titulu péče o dítě požaduješ úpravu pracovní doby. Tečka.

PaníBovaryová
Závislačka 4223 příspěvků 22.09.18 14:54

@Taače nesmis nikoho nahravat bez jeho souhlasu a takova nahravka neni povazovana za dukaz

Sára 1
Echt Kelišová 8900 příspěvků 22.09.18 15:06
@mrav píše:
Ahoj. Mám to podobně - mé dceři během mateřské máma zemřela. Nejde třeba domluvit s rodinou to hlídání a pak se s vedoucím domluvit na rozpisu směn?
P.S. Taky pracuji v obchodě a když může, tak mi s malou pomáhá starší bratr, který bydlí asi 3 kilometry od nás. :mavam:

Marne premyslim, jak to je. Nedává mi to smysl.

mrav
Neúnavná pisatelka 19491 příspěvků 22.09.18 15:12
@Sára 1 píše:
Marne premyslim, jak to je. Nedává mi to smysl.

Jednoduše - domluvit se se sourozenci na hlídání. Ale i oni mají svůj program - proto rozpis. A kolegové by samozřejmě měli brát ohled na to, že je samoživitelka. :mavam:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 22.09.18 15:13
@PaníBovaryová píše:
@Taače nesmis nikoho nahravat bez jeho souhlasu a takova nahravka neni povazovana za dukaz

To není tak úplně pravda, jsou situace, kdy ti to jako důkaz uznají.

Sára 1
Echt Kelišová 8900 příspěvků 22.09.18 15:36
@mrav píše:
Jednoduše - domluvit se se sourozenci na hlídání. Ale i oni mají svůj program - proto rozpis. A kolegové by samozřejmě měli brát ohled na to, že je samoživitelka. :mavam:

Myslela jsem to jinak. Mé dceři zemřela máma? To mi nedává smysl.

Malaga
Generální žvanilka 24845 příspěvků 22.09.18 15:38

@Sára 1 on je tatínek

Sára 1
Echt Kelišová 8900 příspěvků 22.09.18 15:57
@Malaga píše:
@Sára 1 on je tatínek

Děkuju. To mě vůbec nenapadlo. Pořád jsem si říkala, že mi to asi už tento týden nemysli. :zed:

Annabela11
Závislačka 2578 příspěvků 22.09.18 16:05

@softee Co to je proboha za kretena?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >