Reklama

Jak se bránit urážkám od nadřízeného?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

softee
Kecalka 357 příspěvků 22.09.18 14:33
Jak se bránit urážkám od nadřízeného?

Zdravím. Po mateřské jsem se vrátila do práce a máme nového vedoucího, se kterým jsem probírala co a jak. Rekla jsme mu, že bohužel nemohu nyní mít odpolední směny do devíti do večera v obchodě vzhledem k tomu, že jsem s dcerou sama a nemám večerní hlídání…Vzápětí začal o mě na prodejně trousit, že chci pro sebe privilegia, že jsme snad věděla, s kým jdu do postele, že každé dítě má i tátu…Chod obchodu mé ranní neomezí, vždy tam má kdo být, chodí k nám vypomáhat studentky po škole, kterým zase vyhovuje naopak odpolka.
Otázka, mám šanci se nějak bránit posměškům od nadřízeného?.asi to nechám být, protože práci potřebuji a nechce se mi hledat novou, ale vnitřně mě to velmi mrzí a uráží.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1539 příspěvků 22.09.18 14:38

„nechce se mi hledat novou“ - velmi nebezpečná slova.

softee
Kecalka 357 příspěvků 22.09.18 14:44
@AlphaOmega píše:
„nechce se mi hledat novou“ - velmi nebezpečná slova.

Jak to myslíš?

mrav
Neúnavná pisatelka 16583 příspěvků 22.09.18 14:45

Ahoj. Mám to podobně - mé dceři během mateřské máma zemřela. Nejde třeba domluvit s rodinou to hlídání a pak se s vedoucím domluvit na rozpisu směn?
P.S. Taky pracuji v obchodě a když může, tak mi s malou pomáhá starší bratr, který bydlí asi 3 kilometry od nás. :mavam:

Taače
Kecalka 260 příspěvků 22.09.18 14:49

Nejsem v tomhle vůbec zběhlá, ale nejspíš bych měla při dalším rozhovoru mobil v kapse se zapnutým mikrofonem. A pokud by to přešlo vyloženě v šikanu, tak se obrátit na vedení nebo inspektorát práce.

Já jsem šikanu zažila a taky jsem to nechala být - odešla jsem a nechala v tom vymáchat svou nástupkyni. Zpětně bych sprintovala za vedením nebo na ten inspektorát.

Rozhodně jim nedělej blbce, odpracuj co musíš a neříkej jim žádné citlivé informace z domu. Rádi toho zneužívají

softee
Kecalka 357 příspěvků 22.09.18 14:49

@mrav Ahoj, děkuji za podporu. Rodiče mám 100 km daleko. U nác na prodejně není problém se směnami, na odpolky má kdo být, směna je pokryta. Vadí mi, jak se o mě vedoucí vyjadřuje a až pohrdá ženskou, co nemá uplnou rodinu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62889 příspěvků 3 inzeráty 22.09.18 14:51

@softee Bránit se tak, že podáš písemně, že z titulu péče o dítě požaduješ úpravu pracovní doby. Tečka.

PaníBovaryová
Závislačka 3881 příspěvků 22.09.18 14:54

@Taače nesmis nikoho nahravat bez jeho souhlasu a takova nahravka neni povazovana za dukaz

Sára 1
Echt Kelišová 8724 příspěvků 22.09.18 15:06
@mrav píše:
Ahoj. Mám to podobně - mé dceři během mateřské máma zemřela. Nejde třeba domluvit s rodinou to hlídání a pak se s vedoucím domluvit na rozpisu směn?
P.S. Taky pracuji v obchodě a když může, tak mi s malou pomáhá starší bratr, který bydlí asi 3 kilometry od nás. :mavam:

Marne premyslim, jak to je. Nedává mi to smysl.

mrav
Neúnavná pisatelka 16583 příspěvků 22.09.18 15:12
@Sára 1 píše:
Marne premyslim, jak to je. Nedává mi to smysl.

Jednoduše - domluvit se se sourozenci na hlídání. Ale i oni mají svůj program - proto rozpis. A kolegové by samozřejmě měli brát ohled na to, že je samoživitelka. :mavam:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62889 příspěvků 3 inzeráty 22.09.18 15:13
@PaníBovaryová píše:
@Taače nesmis nikoho nahravat bez jeho souhlasu a takova nahravka neni povazovana za dukaz

To není tak úplně pravda, jsou situace, kdy ti to jako důkaz uznají.

Sára 1
Echt Kelišová 8724 příspěvků 22.09.18 15:36
@mrav píše:
Jednoduše - domluvit se se sourozenci na hlídání. Ale i oni mají svůj program - proto rozpis. A kolegové by samozřejmě měli brát ohled na to, že je samoživitelka. :mavam:

Myslela jsem to jinak. Mé dceři zemřela máma? To mi nedává smysl.

Malaga
Generální žvanilka 24549 příspěvků 22.09.18 15:38

@Sára 1 on je tatínek

Sára 1
Echt Kelišová 8724 příspěvků 22.09.18 15:57
@Malaga píše:
@Sára 1 on je tatínek

Děkuju. To mě vůbec nenapadlo. Pořád jsem si říkala, že mi to asi už tento týden nemysli. :zed:

Annabela11
Ukecaná baba ;) 2081 příspěvků 22.09.18 16:05

@softee Co to je proboha za kretena?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >