Jak se budí vaše miminko v noci na kojení/UM?

70
10.1.20 08:16

Jak se budí vaše miminko v noci na kojení/UM?

Dobrý den, chci se vás zeptat jak se budí vaše miminko na kojení/UM v noci?
Malej do 4 měsíce byl hodnej, vzbudil se něco si tam vždy breptal, já ho v klidu přebalila a šla kojit.
Pak se to najednou ze dne na den změnilo a malej se vzbudí strašným pláčem a nepřestane dokud nedostane prso.
Nedokážu si představit kdybych připravovala UM.

Příspěvek upraven 10.01.20 v 09:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5139
10.1.20 08:34

Já nepřebalovala v noci. Na to kašli a dej prso at se neprobere. A pohádka na mobilu??? U takového miminka. Nerozumi že je to pohádka…prostě zvuky a něco vidí. Na to má ještě rok dva čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
10.1.20 08:46

@Veru1987 Když já když si vezmu že bych v tom osobně měla spát, to ho vždy radši přebalim. Šahnu do pleny zkontroluji situaci a podle toho přebaluji ale většinou vždy

A je mi jasný že tu pohádku nechápe 😂 🤦‍♀️ ale je aspoň chvíli klid když ho ty zvuky a barvy zaujmou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
10.1.20 08:48
@Slivonka píše:
@Veru1987 Když já když si vezmu že bych v tom osobně měla spát, to ho vždy radši přebalim. Šahnu do pleny zkontroluji situaci a podle toho přebaluji ale většinou vždyA je mi jasný že tu pohádku nechápe 😂 🤦‍♀️ ale je aspoň chvíli klid když ho ty zvuky a barvy zaujmou

at to pak v roce a půl nevyžaduje až moc, já lituji že jsme dceři pohádky v mobilu ukázali ve dvou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3463
10.1.20 08:48

Mala se budí s pláčem, má hlad, tak řve. V noci neprebaluju, jen zcela výjimečně, když ji vzbudí bobek. Dělám um, záležitost minutky, než jsem ji nadtelovala k prsu, vyšlo to časově nastejno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1341
10.1.20 09:00

Moje dcera se budila tak 2-3× do asi 6m, pak jen jednou, někdy je ale období špatného spaní kdy šíleně řve i každé 2h. Zrovna teď má období klidného spaní a probouzení 1× na mléko. Jinak příprava UM je pohoda, mám konvici která ohřívá na jakoukoliv teplotu, mám tam už nastavené 38C takže příprava je na 1m a vypití flašky taky do 5 minut max. Dohromady jsem vzhůru pár minut a tím, že ji na krmení nevyndavám u flašky usne a spí, odpadá mi přendavání do postýlky a riziko, že jí to vzbudí. Jinak v noci přebaluju jen když je opruzená, aby ji to celou noc zadek nedráždilo, když je ok tak nechávám do rána.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1152
10.1.20 09:02

Mně se mimi budí na UM nyní ve 4m max 1× a pak až ráno. Budí se tak, že se tam vrtí a kvíká. Nepláče, ale někdy k tomu nemá daleko. To k ní vstane tatínek mezitím, co chystám UM. Ale to bývá akce max na 2 minuty a nejdelší na tom je chvíle než se uvaří voda :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20791

V noci neprebaluji, leda když byl jako úplně malinké miminko pokadeny. Mám postýlku vedle své postele, tak ho jenom přehodit k sobě a dostane prso, práce tak na půl minuty. A budí se stylem, že se začne vrtět a něco si povídat. Že by vyloženě řval, to se stane jedině když ignoruji to povídání a nechám ho dyl čekat :D a pohádku nepoustej z toho nic nemá, leda rozhozeny spánek, ale u nás třeba funguje, když fakt nemůže zabrat, pustit bílý šum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487

V noci nepřebaluju. Malý se budí tak, že se začne hrozně vrtět a mlaskat, když mi to dlouho trvá, tak začne trochu poplakávat, jako ať si pohnu. Zpočátku se budil s řevem, ale od asi druhého měsíce přestal. Nakojím a spíme dál. Dokud jsem přebalovala, vždycky jsem ho tím probrala,,takže nakojit a znovu uspávat. Pohádky na mobilu rozhodně NE. Nejen že je to extrémně škodlivé pro jeho vývoj, ale kazíš mu tím spánek. Dospělý člověk by se taky neměl aspoň hodinu před spaním dívat na svítící displej. Pak se nemůžeš divit, že třeba nemůže usnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
10.1.20 09:08

@pujda a já někde píšu ze nemůže usnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
10.1.20 09:12

Takže všem děkuji že místo odpovědi na otázku mi dáváte návod jak připravit um když kojím 😂 @Veru1987 tak já mu jí zatím mám takový pocit v noci pustila asi 1 🤔 že sem to chtěla vyzkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
10.1.20 09:14

@Slivonka ja delala um, takže voda připravena večer, v noci 30 sekund jsem ji ohrala v mikrovlnce, nahazela um, promichala a strcila dítěti, akce na max. 3 minuty, v té době ji mel pritel u sebe, takže nekdy znovu usnula bez mlika, mlíko jsem odložila a dala až se znovu vzbudila… Pokud byla vzhůru vzala jsem jí na gauč jednou rukou držela mlíko a druhou menila plenu, když bylo potřeba 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
10.1.20 09:15

Jen mě zajímalo jestli vaše děti taky pláčou nebo ne :-) malej se budí 1 max 2× v noci takže to není tragédie. Jen mě zajímalo jestli to některá máte taky tak. Protože předtím byl v noci zlaté miminko :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
10.1.20 09:16

@welovefashion jo to je dobrý 😂 😍 naštěstí um zatím nepotřebuji 🤷‍♀️ ale kdyby náhodou nechám se inspirovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
10.1.20 09:18

@Slivonka a dítě se budilo vždy řevem, nebo možná jsem na knourani nereagovala, až na ten řev… To nemůžu posoudit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat