Jak se bydlí s tchánovci v rodinném domku?

3927
21.7.13 21:14

Jak se bydli s tchanovcema v RD?

Ahoj maminky a holky, chci se zeptat, jak se vam bydli s tchyni a tchanem v rodinnem domku se spolecnym vchodem?

Ja nevim, jestli je to takhle u vsech, ale u nas napr.kdyz se vratime po tydenni dovolene nebo jen z venku, tak uz nas vyhlizeji ve dverich (zajima je jen vnuk - nas pomalu ani nepozdravi a o baveni, jak jsme se meli ani nemluve). Tchyne se hned hrne ke klukovi, ktery trebas ani nema zajem a hned se mu „vnucuje“. Po dovolene jsem si chtela vsechno v klidu udelat a pak popr. prijit a povidat si.To ne, ona sebrala kluka a za chvili byl u nich v obyvaku a kdyz jsme rekli, ze ne, ze nejdriv se snad jde domu, tak se tchyne docela slusne urazila.

Jak to chodi u vas? Taky na Vas cekaji pred dvermi nebo cekaji az prijdete sami, az uznate za vhodne?

Tedka kdyz je jeste hezky, tak neexistuje, ze bychom byli na zahradce u bazenu „jen“ my 3,ale cele odpoledne (i ve vsedni dny) jsou tam s nami a porad se dozaduji Vojtovi pozornosti, nenechaji mu „volnost“ jak si krikne, tak hned leti za nim. Kdyby spolecna odpoledna byla 1× tydne, ale kdyz uz je takto krasne uz tyden, tak me uz to docela slusne irituje. Neodradi je ani nase navsteva, kterou posadime na zahrade. :pocitac: :zed: :pocitac:

Diky za info :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

K-Black
21.7.13 21:17

Odstěhovat se? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
nepř. G12
21.7.13 21:19

@Anik6
neřeknu, jak to mám já, protože bych nikdy s tchánovcema ani s mými rodiči nebydlela. kdo na to přistoupí, riskuje ty problémy, co jsi popsala :-(

• Nahlásit
  • Citovat
3927
21.7.13 21:20

@Jasněnkaa to uz jsme propasli cca pred 4 roky, kdy se mel manzel vybrat zda zustat nebo jit do bytu (1/2 baraku mu teda pripadla a svagr dostal nejaky penize) a minuly rok dal penize do rekonstrukce pudy. takze cesta zpet uz neni, budu tu asi do konce zivota :pocitac: :pocitac: :zed:

ani domluva nepomaha. nedelej mu to, sed, nech ho. jo jo a za 5min uz tam jsou znova. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3927
21.7.13 21:21
@nepř. G12 píše:
@Anik6
neřeknu, jak to mám já, protože bych nikdy s tchánovcema ani s mými rodiči nebydlela. kdo na to přistoupí, riskuje ty problémy, co jsi popsala :-(

je to asi (zatim) nejvetsi chyba v mem zivote. manzel to bohuzel tak nevnima, je spokojeny. jedine plus, je to, ze nemam hypoteku ani jine dluhy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
558
21.7.13 21:22

@Anik6 No, bydlení ve dvougeneračním domku je dle mého názoru cesta do pekel a neprosté nabourání rodinných vztahů..Já osobně jsem tak v životě nebydlela, nebydlím a bydlet nebudu. Máme s mužem svůj život.. Jediná rada je odstěhování a začít s rodinou někde jinde ve vlastním soukromí. Nechci strašit, ale ze zkušeností z mého okolí to bude čím dál horší.. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepř. G12
21.7.13 21:23

@Anik6
zkus to změnit, nepovede to k ničemu dobrému :-(

• Nahlásit
  • Citovat
K-Black
21.7.13 21:26

@Anik6 to mě mrzí :hug: a leze ti i do bytu, žvaní ti do tvé domácnosti? pokud ne, tak se to dá vydržet ne? zase je hezký, že ho mají rádi a mají zájem.

Já v tomhle budu tvrdá matka/tchyně, nikdy u mě děti bydlet nebudou, ať si jdou třeba na ubytovnu, taky bych asi nedokázala respektovat jejich soukromí :nevim: měla bych tendence jim radit a pomáhat.

• Nahlásit
  • Citovat
3927
21.7.13 21:26

@Ballnejka ale tohle neni ani postaveno jako dvougeneracni dum…nejsou to „oddelene“ byty. spolecne vchodove dvere - predsin - schody - spolecna chodba - kde po leve strasne jdeme kolem jejich obyvaku a naproti sidli tchyni v kuchyni, staci otevrit jedny dvere a jsou u nas, slysi nas.

Co kdybyste si udelali bytove dvere a tak to oddelit?

Na co. To je zbytecny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3927
21.7.13 21:27

@Jasněnkaa dekuji :kytka: ma nastesti nakazano, ze k nam nemuze. chodi nahoru jen na „pozvani“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sandra752
21.7.13 21:30

FBydlela jsem u tchanu, spolecny vchod, domacnost, jen jina mistnost na spani. Hruza!!!Nikdy vic…

• Nahlásit
  • Citovat
lenosnakocena
21.7.13 21:32

Ahoj, jako bys psala o nás, akorát s tím rozdílem, že my nepoužíváme zahradu. Nesmíme na ní nic změnit (pokácet, vysázet…) a pro mě je pro hodně malé děti nepoužitelná - nebezpečná. tchán má pod úrovní terénu nádrže na vodu, velkou hodně zarostlou alpinu. takže v podstatě i když bydlíme v rodinném domku, každé dopoledne i odpoledne, kdy nechci být v bytě prchám s dětmi ven. obzvlášť tchán se vyžívá v čekání na schodech před domem, kdy už přijdeme. děti samozřejmě vídají každý den, ale i tak vypadá, že jim je upírám. na jiné bydlení bychom i měli, ale manžel nechce ani slyšet. tak přeji pevné nervy a cítím s tebou!

• Nahlásit
  • Citovat
24598
21.7.13 21:35

Ani se nebudu vyjadřovat nebo mi stoupne tlak že dostanu infarkt :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3927
21.7.13 21:35

@lenosnakocena tak drzim palce, aby aspon u tebe to dopadlo..mas to jednodussi..premluvit manzela :) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
21.7.13 21:38

Holky a když jste začínaly s chlapem žít, tak proč jste netrvaly na svém bydlení? asi jste nepředpokládaly že to bude problém že? ono má člověk růžové brýle :think:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama