Jak se chová dominantní a submisivní muž?

4147
7.5.21 14:28

Často tu čteme, že některý muž je dominantní, jiný submisivní a to samé u žen. Akorát nevím, co si pod tím představit. Pod submisivním si představuji někoho, kdo je flegmatik, kam ho postavím, tam ho najdu a čeká jen na pokyny, jinak neví, co má dělat.
V jedné diskuzi ovšem zaznělo, že pokud muž poskytuje ženě orální sex, tak je submisivní a že některé ženy to prý z tohoto důvodu nechtějí, protože nechtějí submisivní muže. Někdo označil za submisivní u mužů to, pokud mají ve zvyku dát ženě pusu na čelo nebo na tvář nebo jsou spolu ráno přituleni pod jednou peřinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3954
7.5.21 14:33

Tak v sexuálním smyslu je to asi vcelku jasné, v běžném životě to zjednodušeně vidím, jakože musí mít hlavní a poslední slovo, musí být po jeho, rozhoduje v důležitých věcech. Může to být alfa nebo macho. :nevim: Submisivní se podřizuje ženě a čeká na pokyny. Akorát si myslím, že většina lidí je někde mezi, to jsou někdy pak i ty zdravé rovnocenné vztahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25705

To je příliš složitá otázka.
Taky záleží, jestli myslíš S/D v běžném životě nebo v sexu. Mnohdy to totiž je naopak. V běžném, pracovním životě dominantní lidé můžou být v sexuálním životě submisivní. Nebo mohou být i obojí, switch. A jak to kdo vnímá je subjektivní a individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17520
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4147
7.5.21 14:38

Je mi jasné, že lidi stejně nejde zařadit do nějakých kategorií a že může být někde dominantní a někde submisivní. V diskuzi jsem měla ale i pocit, že pokud muž projevuje nějakým způsobem emoce a není to takový ten chladnější typ, tak už je považován za submisivního a ne příliš mužného. Myslela jsem si, že ženy by spíš uvítaly u mužů více emocí vůči nim, ale když to muž udělá, tak někteří řeknou, že se nechová jako chlap, ale je submisivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2237
7.5.21 14:40

Submisivní partner tě poslouchá a bojí se, aby si to s tebou nerozházel. Dominantího partnera posloucháš ty a bojíš se, aby sis to s ním nerozházela.

Hoooodně zjednodušeně řečeno. Co kdo komu dělá nebo nedělá nebo jak spí, je asi jedno, a může to být tak i tak. Dominance nebo submisivita je podle mě o nějaké psychické převaze a ne o chování. I na první pohled macho může uvnitř malou dušičku :lol: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7814
7.5.21 14:42

@Josefuna to je pekna hovadina s tim oralnim sexem. I to o mluveni o pocitech. Mluvim ze zkusenosti s cistokrevnym alfa samcem.
Jo a neplest si dominanci s agresivitou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4147
7.5.21 14:47
@Tarjei píše:
@Josefuna to je pekna hovadina s tim oralnim sexem. I to o mluveni o pocitech. Mluvim ze zkusenosti s cistokrevnym alfa samcem.
Jo a neplest si dominanci s agresivitou ;)

A ti zde popisovaní alfa samci, tak to už vůbec nevím, co má být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28166
7.5.21 14:48
@Josefuna píše:
A ti zde popisovaní alfa samci, tak to už vůbec nevím, co má být.

Něco jako alfa samec je pro mě Vemola. Nebo Ontar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25705
7.5.21 14:48

@Josefuna Jo,tak to máš možná pravdu. U toho projevování emocí jde asi hodně o míru. A taky o to, jak to má ten druhý. Kdo je taky emočně výbušný, citlivý, tak toho takové chování u druhého neodradí, rozumí mu. Ale člověk, který se takhle neprojevuje, tak se může cítit blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
7.5.21 14:51

Nevím proč chceš něco zase řadit do škatulek, ale snad víš co to znamená a jak se takový muž chová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4147
7.5.21 14:52
@Mango_Lassi píše:
Něco jako alfa samec je pro mě Vemola. Nebo Ontar

Ontara neznam a ten Vemola neni pro me alfa samec, ale debil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4147
7.5.21 14:53
@Pan Dan píše:
Nevím proč chceš něco zase řadit do škatulek, ale snad víš co to znamená a jak se takový muž chová.

Právě moc nevím, v jiné diskuzi bylo považováno za submisivní hodně věcí, které já spíš považuju za žádoucí a zcela normální, bohužel u mužů často chybějící.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
7.5.21 14:54

Dominantní jedinec je ten, který má v hlavě ňáký cíl, směr a partnera za tímto cílem vede. Submisivni je ten, kterému spíš vyhovuje role vedeného.
Z čehož plyne že nejhorší je kombinace dvou sub., když jeden spadne do role toho vedoucího, která mu nevyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10506
7.5.21 14:55

Me se zase libi, kdyz umim udelat z dominantniho chlapa v posteli submisivniho. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat