Jak se chová k matce bude se tak chovat i ke mně?

Anonymní
13.1.21 07:28

Jak se chová k matce bude se tak chovat i ke mně?.

Ahoj, je toto pravidlo pravdive? Uz jsem to slysela nekolikrat. Jake mate zkusenosti vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.1.21 07:32

Já to neslyšela nikdy a potvrdilo se a je to hrozný! :,( kdybych bývala věděla… :roll: jinak to pravidlo nebude, tady hodně ženských píšou, že nemusí tchyni a jejich manžel taky ne :nevim: jinak u nás hodnej chlap, ale na rodinným obědě dusno, komandovani, kroucení očima a ty kráso za dva roky se stejně chová k manželce 8o

• Citovat
  • Nahlásit
4741
13.1.21 07:33

Záleží kus od kusu, manželova matka je manipulativní psychicky nemocná osoba, manžel je opak:).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6005
13.1.21 07:35

Pokud se matka chová normálně a on k ní hnusně tak ano. Pokud jsou na sebe hnusni vzajemne a mají špatný vztah tak je možnost že ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
13.1.21 07:38

Tak rovnítko bych mezi to přímo nekladla, ale něco z toho jistě odvodí. A u nás třeba funguje, že některé chování, jak to má tchán vůči tchýni, přenáší občas i můj muž na mě. A že jsme každá hodně jiná, vytáčí mě tím k nepříčetnosti a přitom asi úplně nechápe sám proč :lol:.

Na druhou stranu všichni si přinášíme vztahové a komunikační vzorce, které jsme se s rodiči nějak naučili… Takže z dynamiky původní rodiny se určitě dá něco odhadnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 07:38

Manzel mel se svoji matkou nefunkcni vztah. My spolu zatim mame vztah funkcni. Takze ne, ke me se manzel po 15 letech manzelstvi nechova jak se choval ke sve matce :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4148
13.1.21 07:39

Znám toto pořekadlo a za mě a dle mých zkušeností, to platí. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
13.1.21 07:39

Ja myslim, ze je to jinak. Pokud se nestanes jeho matkou… tj. nebudes delat veci, ktere mu na ni vadi apod., Nebude se k tobe tak ani chovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32030
13.1.21 07:46
@Paola21 píše:
Záleží kus od kusu, manželova matka je manipulativní psychicky nemocná osoba, manžel je opak:).

Nejde o to, jaký je, ale jak se chová k matce. Přečti si znovu otázku.
A ano, většinou to platí a taky se doporučuje si toho všimnout. Je to logické, dítě přebírá vzory chování z rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4741
13.1.21 07:54
@inkakřivák píše:
Nejde o to, jaký je, ale jak se chová k matce. Přečti si znovu otázku.
A ano, většinou to platí a taky se doporučuje si toho všimnout. Je to logické, dítě přebírá vzory chování z rodiny.

No však ano, jeho matka je manipulativní psychicky nemocná osoba, on je opak - takže s ní na rozdíl od ní nemanipuluje ani nemá žádné hysterické výlevy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1992
13.1.21 07:56

Za mě rozhodně platí. A souhlasím s názorem, že to zesiluje, pokud se manželka začne chovat jako matka nebo to na chlapa z nějakého důvodu udělá ten dojem. Např. když má někdo rýpavou matku, která ho tím rýpáním se*e, ale manželka je v pohodě, tak se to tolik neprojeví. Jinak od tématu je jen krůček k tomu, jestli je něco pravdy na tom, že si chlap hledá partnerku podle matky, pak je často k průšvihu nakročeno :lol: Co podle mě také funguje je to, že člověk, i když třeba nechce, má sklon kopírovat to, jak se ve vztahu k sobě chovali jeho rodiče, tedy např. pokud tchán s tchýní jedná s despektem, může jejich syn jednat s manželkou přirozeně taky tak, i když k tomu není žádný důvod. Ověřeno na několika případech z rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6147
13.1.21 08:01
@Anonymní píše:
Ahoj, je toto pravidlo pravdive? Uz jsem to slysela nekolikrat. Jake mate zkusenosti vy?

To jsem jeste neslysel. A holt se bude chovat ke vsem stejne, pokud je normalni, bude i ke vsem zenam. Kdyz je to dobytek, bude dobytek u vsech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 08:03

Pritele maminka je uzasna a vychovala tak i dva syny. Maji respekt a uctu k zenam, nevidi je jen jako kus masa, ale jako nekoho, kdo dokaze posledni kousek chleba dat diteti, oba oceni praci, teple jidlo. Proste tu domaci pohodu, ktera stoji hromadu casu a jeste zena chodi do prace. Byla na ne vetsinu casu sama a jde to poznat. Nejsou to zadni mamanci, ale mamu miluji a pritel se tak chova i ke mne. Jsem za to moc vdecna, protoze me predchozi zkusenosti jsou jine a ne moc pekne. V predchozim vztahu to byl mamanek a mama mela prednost i pred vlastnim ditetem. Ja jen poslouchala jak mama by tohle udelala jinak, mama by tohle uvarila jinak, nepustilo ho to ani po skoro 15letech. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1992
13.1.21 08:03
@Paola21 píše:
No však ano, jeho matka je manipulativní psychicky nemocná osoba, on je opak - takže s ní na rozdíl od ní nemanipuluje ani nemá žádné hysterické výlevy.

Mě vždycky zaráží, jak ty hrozné tchýně rodí ty skvělé syny :think: Podle mě se to musí jednou někde projevit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1992
13.1.21 08:04
@Anonymní píše:
Pritele maminka je uzasna a vychovala tak i dva syny. Maji respekt a uctu k zenam, nevidi je jen jako kus masa, ale jako nekoho, kdo dokaze posledni kousek chleba dat diteti, oba oceni praci, teple jidlo. Proste tu domaci pohodu, ktera stoji hromadu casu a jeste zena chodi do prace. Byla na ne vetsinu casu sama a jde to poznat. Nejsou to zadni mamanci, ale mamu miluji a pritel se tak chova i ke mne. Jsem za to moc vdecna, protoze me predchozi zkusenosti jsou jine a ne moc pekne. V predchozim vztahu to byl mamanek a mama mela prednost i pred vlastnim ditetem. Ja jen poslouchala jak mama by tohle udelala jinak, mama by tohle uvarila jinak, nepustilo ho to ani po skoro 15letech. :zed:

No ale v zásadě má ten mamánek maminku rád, takže by se podle toho měl chovat hezky i k partnerce, ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat