Jak se chová zdravé dítě 1,5 roku na hřišti?

Anonymní
24.2.21 19:08

Jak se chová zdravé dítě 1,5 roku na hrišti?

Ahoj, synovi je rok 16 mesicu a prijde mi, ze se chova divne kdyz jdeme ven. Na hristi si nehraje a ani si nevsima ostatnich deti, beha sem tam a neustale sbira kaminky, nebo stoji a kouka a nehybe se. Z hriste utika ven do zelene. Na me vubec nereaguje, neslysi kdyz ho volam klidne ze vzdalenosti pulmetru. Nediva se mi do oci za zadnou cenu, i kdyz doma ocni kontakt mame. Kdyz se schovam tak me nehleda, jako by byl v nejake bubline. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1688
24.2.21 19:19

Naše děti chodily nebo běhaly po hřišti, všechno osahavaly a sbiraly, vrtaly se v pisku. Leccos ještě olizovaly a strkaly do pusy, koukaly na děti (nebo ne, jak kdy). Lezly, houpaly se a klouzaly jenom občas, většinu doby upřeně cively na něco nebo se vrtaly v zemi a v pisku. Nějaký velký hraní, natož se zapojením ostatních dětí, teda v tomhle věku ještě neprobihalo… Mě přijde normální :nevim:

Ze by nereagovaly na mě, to se mi teda nedělo, ale je fakt, že já jsem je vypustila a kontaktovala jsem je jen, když to bylo úplně nezbytné. Klidně jsem je nechala patnáct minut upřeně hledět. Nechce mít, promiň, od tebe prostě pokoj? :lol: Jestli po něm pořád chceš, aby dělal tohle a tamto a tohle nedělal a šel tamhle a podíval se tady…? (jen nápad, nic ve zlém)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10511
24.2.21 19:23

Moje děti dělají, co se jim zachce. Starší mi v té době z hřiště utíkal, nikam ještě neuměl pořádně vylézt a nebavilo ho to. Mladší je rok a půl teď a dneska seděla na zemi v blátě a pak škemrala o jídlo. Obcházela si to tam dokola a byla spoky. Já je ale taky prostě nechávám pobíhat, kde se jim zachce a sleduji jen, aby se jim nic nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1036
24.2.21 19:23

A co by měl dělat? Dítě se nerodí s tím, že klouzačka je na klouzání a houpačka na houpání a používá se výhradně takhle. Hraje si se vším, zkoumá, běhá. :nevim: Jako samozřejmě to může být nějaká známka, že je ve svém světě, ale současně není potřeba se z toho nějak hroutit. :nevim: Možná se do očí nedívá proto, že má zrovna plno práce, je rozdivočelý z mnoha nových podnětů. Navíc je fakt ještě hodně malý na to, aby poslechl, to jsou ještě úplně „bezmozkoví“ - dítě je rádo, že běží nebo čvachtá v louži a ostatní jde stranou. :nevim: Doma reaguje na jméno? Ukazuje? Opakuje gesta? Má snahu dělat všechno sám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25982
24.2.21 19:24

Můj se vrtá v písku, leze po 4 a ocucava klacky :nevim: volat si můžu jak chci teda, to je mu jedno. Taky se občas snaží někam vylézt nebo mlátit klackem.
Nevím co by jsi od.nej chtěla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
24.2.21 19:24

Já tomuhle období říkám, že jedou na program lunochod… :mrgreen:. Dej tomu chvíli čas, nejspíš to přejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3646
24.2.21 19:28
@Anonymní píše:
Ahoj, synovi je rok 16 mesicu a prijde mi, ze se chova divne kdyz jdeme ven. Na hristi si nehraje a ani si nevsima ostatnich deti, beha sem tam a neustale sbira kaminky, nebo stoji a kouka a nehybe se. Z hriste utika ven do zelene. Na me vubec nereaguje, neslysi kdyz ho volam klidne ze vzdalenosti pulmetru. Nediva se mi do oci za zadnou cenu, i kdyz doma ocni kontakt mame. Kdyz se schovam tak me nehleda, jako by byl v nejake bubline. :nevim:

A co z toho ti přijde divné :nevim:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
24.2.21 19:53

Nesleduj ho tolik, nech ho objevovat svět prostě. Zajíma ho příroda, kamínky, trává, klacíky.. nechce se klouzat a hrát si s dětmi je maličký ještě. A že neudržuje oční kontakt venku tak neudržuje… je venku je tam spoustu nových věcí co chce vidět a ne tvé krásné oči :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 19:54

@prejeta_zaba dekuji. Ano doma reaguje na jmeno tak 5 z 10. Ukazuje prstem a sdili pohledem, pomaha kdyz chceme luxovat, nebo varit, tak chce u toho vzdy byt. Pediatra nas nedavno poslala na vysetreni k neurologovi na vylouceni/potvrzeni autismu, pac nemluvi. Tak mi prislo, ze az se me zepta jak se chova k detem na hristi, bych mela rict ze nijak :( :( a to me strasne znervoznuje. Sbira klacky a kaminky, nebo neco olizuje, na me ci deti okolo vubec nereaguje. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
7441
24.2.21 19:59

Klídek, mám o trošku starší dítko a je to to samé. První dítko bylo asi taky takové, na kamaráda začal reagovat možná kolem toho roku a půl, ale spíš jsme byly 2 matky na hřišti a každá běhala za tím svým dárečkem, zatímco jsme si nalhávaly, jak spolu naše děti rády tráví čas. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
24.2.21 20:10
@Anonymní píše:
@prejeta_zaba dekuji. Ano doma reaguje na jmeno tak 5 z 10. Ukazuje prstem a sdili pohledem, pomaha kdyz chceme luxovat, nebo varit, tak chce u toho vzdy byt. Pediatra nas nedavno poslala na vysetreni k neurologovi na vylouceni/potvrzeni autismu, pac nemluvi. Tak mi prislo, ze az se me zepta jak se chova k detem na hristi, bych mela rict ze nijak :( :( a to me strasne znervoznuje. Sbira klacky a kaminky, nebo neco olizuje, na me ci deti okolo vubec nereaguje. :nevim:

V 16ti mesicich nemluvi? A co by mel v 16ti mesicich vykladat? To se divim, ze doktorka vas ted nekam posila, ze to nenecha az na rok a pul prohlidku, jak vubec na to prisla, nebo jsi ji o to poprosila?…spis se rec resi casto az dokonce na 3lete prohlidce…na autismus apod je teda dost brzo.. na hristi se chovaj vsechny deti ruzni..chodime tady na hristi asi 5 mam, co mame +- den stejne stare deti, a kazdy je uplne jiny, ma jiny schopnosti, jinou spolecenskou aktivitu, jinou hru..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
24.2.21 20:13

Podle mě normální. Má tam tolik podnětů, že nějaká matka je mu někde. Spoustu těch herních zařízení ještě neumí ovládat, možná ani neví, neví, co s tím má dělat… ukazovala jsi mu to? Zkoušela jsi ho tam posadit a zhoupnout, sklouznout? Dcera ma přesně teď rok a půl a dnes se na hřišti teda dost dlouho klouzala, to ona miluje, ale jinak se taky hrabala v písku, sbírala klacky, patlala bláto, utíkala z kopce a do kopce, skákala z rantlu… prostě cokoliv, co.ji napadlo. Někdy chce do kočárku a sedí a kouká. No tak ať kouká, když ji to baví. Základem spokojeneho rodiče je nemít přehnané nároky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
24.2.21 20:20

No teda to jsem ráda za normální doktorku co mě nikam nehoní :mrgreen:
Jinak můj syn začal chodit v 15 měsících, v 18 měsících uměl asi 3 slova ham, mam a haf :oops: zezacatku na hřišti třeba i hodinu seděl a koukal se na děti. Zapojit se odmítal, pak přišlo období skládání kamínků z místa na místo. To ho teda baví pořád. A pak období kdy vstal a šel :lol: prošli jsme celé křoví a okolí hřiště. Se divim, že nám někdo neukradl kočár :lol: teď má skoro 3 roky. Pusu nezavre, ale výslovnost nic moc. Cizí mu nerozumí, já víceméně vše. Sám (s mou asistenci) si na hřišti vyhraje. Děti vyhledává, ale zatím jen sedí, usmívá se a moc se zapojit neumí. Takže asi zatím klid ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1036
24.2.21 20:31

A neříká fakt ani zdvojené slabiky, žvatlání, zvuky - baba, gaga, tata? Jako málokteré dítě ani ne v roce a půl mluví. 8o Takové to „jak dělá pejsek“, tohle je MÁMA, to v tomhle věku fakt teprve začíná, pak se nabalí pár prvních konkrétních pojmenování - bác pro spadnutí, mňam pro jídlo atd. Jestli tohle dělá, tak máte hysterickou doktorku. :roll: Na druhou stranu, pokud fakt něco vidíš, nebo doktorka si všimne nějakého zvláštního rysu, to vyšetření není na škodu, ale nemá cenu si dělat hlavu z každého nepředpokládaného projevu - děti prostě nejsou z učebnic, jsou z reálného světa. Ber to tak, dítě s těžkou poruchou neobjevuje svět, má špatnou motoriku, pravděpodobně by ještě ani nechodilo, natožpak sbíralo kamínky a nějakou lehkou odchylku od tabulek má téměř každý, akorát někteří lékaři z toho dokážou udělat mnoho povyku pro nic. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
24.2.21 20:41

Ale jo. To je cajk. Moje dite bylo v tomto pitomem veku na hristi na zabiti. Jine deti alespon sedely a prekladaly si ty kameny a klacky. Moje chtelo houpat, pak za pul minuty ven, jednou se sklouzlo, sezralo hrst pisku a pak proste z hriste zdrhlo. Mezi baraky, na silnici, za popelnice. Kamkoliv pryc. Se divim, ze mi nekdo nesebral kocar. Protoze matky sedely a ja litala jak hadr na holi, honila a pak rvouci vracela do bezpeci. A narvat ji do kocarku byl ocistec, propinala se do luku, kopala, zurila… musela jsem pouze na oploceba hriste, nebo nekam do parku, kde nemohla skocit pod auto nebo kolo. Ale ted uz dobry, uz je i ze mne matka sedici na lavicce. Chce to cas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat