Jak se chovat k manželovi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  09.04.18 09:12
Jak se chovat k manželovi?

Zdravím :mavam:,prosím anonyme kvůli manželovi a rodine…
Tímto bych se tu chtěla alespon vypsat a pokud byste dočetli až do konce byla bych ráda za Vaše názory :kytka:
S manželem jsme spolu 4 roky, máme miminko. Manžel chodi hodně do prace (většinou i přes noc-dela služby ) také se vidime málo, veškera prace o miminko a o domáctnost je na mě. Dělam úplně všechno manžel jen nakupuje. Teď o co mi jde- jsem už unavena, skoro nespim (miminko náročné ), doma nestíhám, uklizeno a navareno mam ale porad, on to vidí ale proste přijde z prace a sedne si k telefonu a čte zprávy a Já litam až do večera pak uspim malou a jsem mrtva - on to vidí ale myslí si ze je to normální že se tu snad nudim - už jsem mu několikrát říkala že potřebuju Pomoc, ze bych si taky někdy rada navečer sedla a četla třeba zprávy… no viděl ze jsem 3 dny nespala a slíbil mi ze v sobotu bude v noci u miminka- no a sobota?? : odpoledne krásné, byli jsme na zahradě… no a navečír jsem zase vse dělala - on na telefonu a Já večeře, koupání a uspávání, poklizeni, poprosila jsem manžela jestli by mi pomohl (řekla už jsem to nastvane) ze už bych Teda šla spát. No a on se nastval- nevím proc asi ze mu říkám ze ho… dela??? A sel spát do obýváku a vůbec si me nevšímal - ani malou nehlídal - celý víkend semnou nemluvil a dnes odešel do prace ani se nerozloucil. :nevim: už nevím jak se mám k němu chovat, je dlouho v práci a když přijde domu jako by tu nebyl a když s nim chci o tom mluvit řekne mi ze přeháním ze jsem maminka a mam to zvládat. Vůbec nevím jak se k němu chovat. Nikoho nemá - už jsme mu prostě do toho telefonu nakoukla, furt jen kouka na Facebook a zprávy.. A není to závislosti na telefonu - on si me nevšímá i tak ze si ohřeje jídlo v klidu si žere predemnou a kouká na telku a Já která jsem ještě ani nejedla kojím a uklidňuji křik miminka…
Omlouvám se ze jsem to psala tak chaoticky jsem naštvaná :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane
Kelišová 5630 příspěvků 09.04.18 09:16

Nedivím se ti že jsi naštvaná ten tvůj chlap stojí za ho*no, to ani není co k tomu říct, už máte dítě tak se musíš zkusit naučit s tím žít, kdybys neměla dítě tak ti poradím ať utečeš

KimL
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 09.04.18 09:20

Jaký si to uděláš, takový to máš. Vždycky když tyhle dotazy začínají „jsme s manželem.. x let.. máme miminko“, tak je jasné, o čem to bude.
Sama ses degradovala na matku-pečovatelku, takže se k tobě chová jako k matce-pečovatelce, ne jako k rovnocenné partnerce.
Prý pohlídá miminko. Manžel nemá co hlídat. Manžel se má STARAT. Nemá co pomáhat v domácnosti. Má PEČOVAT o domácnost.
Tohle je tvoje chyba. Změň to, nebo to přijmi, ale pak si nestěžuj.

Příspěvek upraven 09.04.18 v 09:21

Melpel
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 09.04.18 09:21

A když mu dáš dítě do náruče, tak on co? Dítě ti vrátí? Položí řvoucí do postýlky? Zkusila jsi mu dát dítě se slovy „Je nakonejné, přebalené, jdu si lehnout, vzbuď mě za 3 hodiny, až bude chtít kojit.“?
A ještě otázka - když jsi tak vyřízená, proč se vyčerpáváš péčí o domácnost? Je to asi trošku „hnusné“, ale pokud stíháš dítě i domácnost, tak on asi opravdu nevidí, že to nezvládáš. Může si myslet, že přeháníš. Některým chlapům dojde, že žena nezvládá, až je doma bordel, nemají navařeno atd.
Já, když byla unavená, tak jsem jela ve stylu „když dítě spí, matka taky spí“. Vyspaná jsem měla víc energie a víc zvládala. Takže bylo-li nějaké náročné období (třeba dítě nemocné, nebo rostly zuby,…), jak usnulo, okamžitě jsem si šla lehnout. Holt jeden týden jsme vařili stylem vyndáme pytel z mražáku a vrazíme do trouby. Holt ten jeden týden byl dřez skoro furt plný. No a? Bylo to na chvilku, než se situace trošku zklidnila, já dohnala spánkový deficit a zase měla energii normálně fungovat.

terien
Kelišová 6443 příspěvků 09.04.18 09:22

Tvoje kvalita není přímo úměrná míře úklidu, ani počtu navařených jídel. Nestíháš to? Tak to prostě nedělej! Starej se o dítě, když ho dáš spát, lehni si taky. Trochu bych poklidila abych neshnila ve špíně a zbytek ať si udělá ten, komu to bude vadit. Já nechápu proč si ženský pořád myslí, že to jejich „navařeno a naklizeno“ někdo ocení.

KimL
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 09.04.18 09:23

A proč když on přijde z práce a sedne si k mobilu, ty dál kmitáš? Proč si nesedneš vedle něj? Dítě buď bude spát nebo si ho položíš vedle sebe nebo vezmeš do náruče. Nebo co bys chtěla? Aby přišel z práce, hodil tašku do kouta a šel vysávat??? Naopak pro tebe by měl být signál odpočinku, kdy on přijde.

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 09.04.18 09:25

Chlapům to někdy nedochází. Můj manžel si taky myslel, že se tady celý den válíme a já se cumlám s miminem. Dala jsem mu nůž na krk, začal se starat a najednou viděl, co to je práce.

Doe_Jane
Kelišová 5630 příspěvků 09.04.18 09:26

Jo a ještě taková univerzální rada - přihlaste se do výměny manželek :mrgreen:

Petruna21
Echt Kelišová 9242 příspěvků 09.04.18 09:29

Určitě je takový celou dobu, ale až teď ti to začalo vadit? Vem si to že chodí do práce a je asi taky unavený, a ty jsi celý dny doma tak by jsi to zvládat mohla neříkej mi že mimčo brečí pořád..

zoidberg
Extra třída :D 10775 příspěvků 09.04.18 09:30

To mu těžko vysvětlíš, pomůže jen prohození rolí. Běž vydělávat a on ať se „dře“ doma s dítětem.

KimL
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 09.04.18 09:31

@terien Přesně tak, nikoho ve skutečnosti nezajímá jestli je navařeno a uklizeno. Jako, ok, když tě to baví, tak klidně. Ale i z pozice chlapa - kdyby tě to nebavilo, tak proč to děláš? Proto problém nevidí. Ty si ten problém vytváříš sama. Asi jako kdyby chlap nesnášel chodit do posilky, ale chodil by tam každý den na 4 hodiny. Ty si budeš říkat, že ho to asi baví, dělá to rád a mezitím on by si stěžoval, jak nemá čas na skutečné zájmy, protože MUSÍ cvičit, aby měl hezké tělo, a přitom ta jeho stará to ani neocení a po každém návratu z posilovny mu neřekne, jak je vypracovaný a sexy.

Uživatel je onlineVenetia
Vesmírná mluvilka 30862 příspěvků 09.04.18 09:34
@Anonymní píše:
Zdravím :mavam:,prosím anonyme kvůli manželovi a rodine…
Tímto bych se tu chtěla alespon vypsat a pokud byste dočetli až do konce byla bych ráda za Vaše názory :kytka:
S manželem jsme spolu 4 roky, máme miminko. Manžel chodi hodně do prace (většinou i přes noc-dela služby ) také se vidime málo, veškera prace o miminko a o domáctnost je na mě. Dělam úplně všechno manžel jen nakupuje. Teď o co mi jde- jsem už unavena, skoro nespim (miminko náročné ), doma nestíhám, uklizeno a navareno mam ale porad, on to vidí ale proste přijde z prace a sedne si k telefonu a čte zprávy a Já litam až do večera pak uspim malou a jsem mrtva - on to vidí ale myslí si ze je to normální že se tu snad nudim - už jsem mu několikrát říkala že potřebuju Pomoc, ze bych si taky někdy rada navečer sedla a četla třeba zprávy… no viděl ze jsem 3 dny nespala a slíbil mi ze v sobotu bude v noci u miminka- no a sobota?? : odpoledne krásné, byli jsme na zahradě… no a navečír jsem zase vse dělala - on na telefonu a Já večeře, koupání a uspávání, poklizeni, poprosila jsem manžela jestli by mi pomohl (řekla už jsem to nastvane) ze už bych Teda šla spát. No a on se nastval- nevím proc asi ze mu říkám ze ho… dela??? A sel spát do obýváku a vůbec si me nevšímal - ani malou nehlídal - celý víkend semnou nemluvil a dnes odešel do prace ani se nerozloucil. :nevim: už nevím jak se mám k němu chovat, je dlouho v práci a když přijde domu jako by tu nebyl a když s nim chci o tom mluvit řekne mi ze přeháním ze jsem maminka a mam to zvládat. Vůbec nevím jak se k němu chovat. Nikoho nemá - už jsme mu prostě do toho telefonu nakoukla, furt jen kouka na Facebook a zprávy.. A není to závislosti na telefonu - on si me nevšímá i tak ze si ohřeje jídlo v klidu si žere predemnou a kouká na telku a Já která jsem ještě ani nejedla kojím a uklidňuji křik miminka…
Omlouvám se ze jsem to psala tak chaoticky jsem naštvaná :lol:

A kdo chtěl dítě? Nebyl do toho dotlačen? Žádne příznaky, že má takový přístup k rodině nebyly? Jak se choval před dítětem, byl aktivní a pomáhal?

Radka313
Nováček 7 příspěvků 09.04.18 09:36
Nejsi v tom sama

Mam to doma naprosto stejne podle toho co pises mi prijde ze jsou nasi partneri pribuzni:0))
Je to narocne a hned se to nezlepsi myslim si ze jim to nikdy nedojde at se budeme stavet na hlavu je to tak delam to ted tak ze prvni je mala a pak to ostatni udelam co je potreba kdyz je cas radeji jsem venku kdyz je hezky kdyz si nerekne co chce k obedu den dopredu ma smulu at si nekam dojde.
Oceneni necekej

Anonymní  09.04.18 09:36

@Melpel @KimL když mu ji dam do naruce tak si s ni pohraje ale jen chvíli protoze se bud pokaka nebo má žízeň nebo prostě pláče protoze zoubky a hledá me takže musím přijít… ono přes den mi to nevadí já se starám ráda o vse - manžel mi vždy pomáhal takže jsme zvládala vse, právě že to začalo až ted minuly týden… vlastně to začalo co malá ted hodně pláče protoze ji rostou zoubky ale me jde ted o ten jeho přístup - ze to vidí jak je to pro mě náročné, že to neoceňuje.. a to je pro me nejhorsi pripadam si jako sluzka, pretim me to bavilo protoze to ocenil, ani už spolu nespime protoze se me ani nedotkne, spal v obýváku… asi je pravda ze bych mela zvolnit jak říkáte :-( ale teď mi poraďte jak se k němu mam chovat když me ani nepozdravi

Uživatel je onlineVenetia
Vesmírná mluvilka 30862 příspěvků 09.04.18 09:36
@Melpel píše:
A když mu dáš dítě do náruče, tak on co? Dítě ti vrátí? Položí řvoucí do postýlky? Zkusila jsi mu dát dítě se slovy „Je nakonejné, přebalené, jdu si lehnout, vzbuď mě za 3 hodiny, až bude chtít kojit.“?
A ještě otázka - když jsi tak vyřízená, proč se vyčerpáváš péčí o domácnost? Je to asi trošku „hnusné“, ale pokud stíháš dítě i domácnost, tak on asi opravdu nevidí, že to nezvládáš. Může si myslet, že přeháníš. Některým chlapům dojde, že žena nezvládá, až je doma bordel, nemají navařeno atd.
Já, když byla unavená, tak jsem jela ve stylu „když dítě spí, matka taky spí“. Vyspaná jsem měla víc energie a víc zvládala. Takže bylo-li nějaké náročné období (třeba dítě nemocné, nebo rostly zuby,…), jak usnulo, okamžitě jsem si šla lehnout. Holt jeden týden jsme vařili stylem vyndáme pytel z mražáku a vrazíme do trouby. Holt ten jeden týden byl dřez skoro furt plný. No a? Bylo to na chvilku, než se situace trošku zklidnila, já dohnala spánkový deficit a zase měla energii normálně fungovat.

no to je tak u všech těhle stížností… padají na hubu, ale vždycky mají uklizeno a navařeno…kdyby se na to vykašlaly byly by odpočinutější.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Koptík se před policisty tvářil jako taxikář, vše musela urovnat Gregorová

Ondřej Koptík (34) přistižen při činu! Ve čtvrtek večer kolem 22. hodiny... číst dále >

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama