Jak se chovat k synovi přítele

89
26.7.13 09:40

Jak se chovat k synovi přítele

Zdravím všechny.
Mám přítele, který je starší a který má syna starého 1 rok a 8 měsíců. S přítelem jsme spolu 9 měsíců. Ne, nevzala jsem ho od fungující rodiny, ani mu do toho nekecala. Upřímně řečeno trvalo měsíc a půl, než jsem se to vůbec dozvěděla a pak jsem nějak nedokázala couvnout. Asi jsem tehdy byla slabá, ale přítele jsem už milovala… Mám se příliš ráda než abych nebojovala o věci, které miluji. Malého jsem ještě neviděla, ani rodinu přítele. Malého kvůli jeho mamince, která si to nepřála, maminku přítele jsem neviděla, protože jsem nechtěla (bojím se, co na to řekne, tak ji chci nechat odpočinout si a přivyknout na myšlenku, že jejímu synovi manželství nevyšlo a má někoho jiného). Každopádně manželka (zanedlouho bývalá, už je to pouze na soudech) má již svého nového přítele a tak tedy milostivě dovolila, abych i já poznala toho jejich drobka.
A hurá k problému. Vůbec nemám zkušenosti s takovými dětmi. Mám praxi ve školce s předškolními dětmi, kdysi jsem pomáhala známé přebalovat malinká dvojčátka (kolem nohou se v té době motal tříletý a vyžadoval pozornost). Ale vůbec nevím, jak se chovat. Čemu všemu vlastně rozumí, co umí, jak se chová, jak ho mám pozdravit, jak se k němu chovat, co dělat… Vůbec netuším!
Navíc mám problém se s přítelovou minulostí smířit. Co chvíli brečím, strašně mě to mrzí a bolí… Co dělat, aby se to zlepšilo? Vím, že mě miluje, vím, jak to mezi námi je. Je strašně hodný, udělal by pro mě cokoliv, což oceňuji a nenudí mě to, jak si určitě někteří myslí. Kdysi se ke mně chovali muži hnusně, měli mě spíš jen na pobavení (ačkoli jsem s nimi obvykle nespala, protože jsem jim nevěřila). Jako patnáctiletou mě dokonce jeden znásilnil. Aktuální přítel mi se vším pomohl, říkám mu prakticky všechno, co dokážu (mám blok v mluvení o sobě a svých problémech a hlavně o tužbách a plánech do budoucna). A já to chci změnit. Vím, jak ho trápí, že to tak špatně snáším a že by mi chtěl pomoct, ale neví jak. Má to někdo podobně? Že si nedokáže odpustit, že přítel odešel od bývalé rodiny, ačkoliv to tam již dlouho neklapalo? Že ho mrzí, že nikdy v ničem nebude první? Že každá jeho slova převádí a utápí se v tom, že je horší, nemá na ni, ona byla lepší…?
Prosím, kdybyste mi některá byla schopna poradit, byla bych hrozně moc ráda!  Děkuji všem. Má rodina ten vztah neschvaluje a docela mě na internetu špehují, tak doufám, že tohle nevyšťourají, když to nemohu vložit jako anonym… A ještě se omlouvám za délku příspěvku ;)
Je to trošku zmatené, tak snad to jde aspoň trochu pochopit. Kdyžtak se to pokusím dovysvětlit. A ještě jednou děkuju všem za názory, rady… A třeba i za negativní komentáře :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24117
26.7.13 09:44

Moc to resis. Hlavne dite je jeho, ne tvoje, tak je na nem vas seznamit a starat se o nej, ne na tobe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepř. G12
26.7.13 09:51

Moc nechápu, o co ti přesně jde..proč brečíš nad minulostí proboha??? ty jsi žádnou neměla? tak to sis ale měla najít někoho bez rodiny a nejlépe asi panice bez jakékoliv minulosti. Promiň, ale řešíš naprosté kraviny. nechceš vyhledat pomoc ohledně sebevědomí?

• Nahlásit
  • Citovat
2383
26.7.13 09:53

Taky si myslím že by se měl starat otec, ty můžeš třeba pomáhat, ale dej si bacha ať nejsi za chvilku za chůvu a veškerá starost bude na tobě! Maminku má a ty budeš něco jako kamarádka, tak je to nejlepší, nesnaž se moc vychovávat, nikdo ti nepoděkuje a budeš akorát za špatnou. Děti jsou super, sám ti ukáže co ho baví a s čím si chce hrát, neboj se ničeho pokud ho jeho máma nebude očkovat proti tobě tak si k sobě cestičku najdete a budeš se divit jak rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
26.7.13 09:53

Mám pitomou povahu v tom, že nemám ráda, když mě někdo hodí do vody, aniž bych si předtím zacpala nos. Prostě jenom chci vědět, jak se takové dítě chová, abych byla jakž takž v klidu. Chci, aby mě měl rád, o nic víc mi nejde.
Proč brečím nad minulostí? Já nikoho s rodinou nechtěla, nevěděla jsem o tom! Prostě proto, že to špatně snáším, že do mě denně hučí rodina, jak jsem hloupá, jak se stydí, jak bych se měla taky stydět a jak jsem je všechny zklamala!
Pomoc ohledně sebevědomí vyhledat nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
26.7.13 09:55

@nicolle24 Děkuji moc :) Asi jsem něco podobného potřebovala slyšet. Hrozně se bojím, že mě nebude mít rád, že bude plakat, když mě uvidí. Sice obvykle s dětmi vycházím dobře, ale mám zkušenosti spíše se staršími… Doufám, že to dobře dopadne, ale hrozně se toho bojím, protože mi na tom opravdu záleží.
Otec se určitě starat bude, to on zase moc rád :). Chci mu být kamarádkou, chci, aby si se mnou hrál a aby se měl hezky, aby se usmíval. Vždyť já mám toho drobka ráda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepř. G12
26.7.13 09:55

@Fiba
Tak se s tím budeš muset poprat sama, ale není normální nad tím brečet. A na kecy od rodiny se vykašli. Sama víš, jak to bylo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
1074
26.7.13 09:56

@Fiba S tebou ta jeho bývalka bude zametat… :roll:
stanov si hranice, přes které nejdeš a ty dodržuj.
jo a jakékoliv myšlenky na to, jestli je ona lepší a jestli byla první (závodíte?) jsou přísně zakázané, stejně jako myšlenky na jeho bývalou ženu. Asi v tom vztahu nechtějí být oba, když oba mají už někoho jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.13 09:57

Něco ti řeknu…jestli to takhle řešíš ted, co potom???dítě poroste, bývalka tam bude pořád----za mě???do chlapa s dítětem/dětma bych už nešla. A to vím–mám ex a děti manžela už 7 let…
To máš na celej život 2 lidi navíc-dítě a bývalou manželku
A

• Nahlásit
  • Citovat
24117
26.7.13 09:57

Jak se dite chova se zeptej pritele, kazde dite je jine. Pokud ti jeho minulost tak vadi, najdi si jineho, dite mu tezko odpares. Holt to tak je, ber nebo nech byt.. Nevim co jineho bys chtela poradit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
26.7.13 09:59

@Fiba A za co se máš jako stydět? Však když jsi s ním začala chodit, tak už tu rodinu neměl.
Když bude kluk brečet, dáš ho jeho otci, to není tvoje starost a těžko ho přinutíš, aby tě měl rád - ono záleží i na tom, co do něj bude hučet jeho matka, takže to neovlivníš, tak se tím netrap

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89

@rybka56 Já vím, jsem husa :D. Nějak se přes to nedokážu přenést. Ale to přijde, věřím tomu… Hlavně se snažím, zároveň se snažím si zakazovat tak přemýšlet, ale když ta má hlava si najde nějaký způsob. Bože já jsem pitomá :D. Děkuji moc ;).
A Ano, taky se bojím, že bude zametat. Zametá a vždy zametala i s přítelem (jaké překvapení, když najednou mohl na třídní sraz… po pěti letech, kdy to měl zakázané). Když jsme s přítelem byli v kině a viděla nás její kamarádka, tak jeho manželka vyrukovala s tím, že když má na kino, mohl by dávat víc peněz (přičemž vím, že by malému snesl modré z nebe, kdyby mohl).
Jenom nevím, jaké přesně hranice stanovit? Co mám dělat? chci se aspoň jednou zachovat správně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
@Anonymní píše:
Něco ti řeknu…jestli to takhle řešíš ted, co potom???dítě poroste, bývalka tam bude pořád----za mě???do chlapa s dítětem/dětma bych už nešla. A to vím–mám ex a děti manžela už 7 let…
To máš na celej život 2 lidi navíc-dítě a bývalou manželku
A

Však ona do něj nešla, řekl jí to pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
26.7.13 10:02

@rybka56 Stydět se za to, že mám takového chlapa. Že má dítě, že měl rodinu, že nemá vysokou školu. Ráda bych svou rodinu ignorovala, ale zatím mi financují školu. Což vyhrožují, že pokud s ním zůstanu, tak přestanou. Jenže já s ním chci zůstat. Já věřím, že to časem bude lepší a že se s tím vypořádáme. Spolu… Neopustím ho. To opravdu nechci. Chci s tím bojovat. Přeci nebudu utíkat před každou menší překážkou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.13 10:03

@rybka56 já vím…ale pořád má šanci z toho vycouvat…
je to drsný, ale je to tak…
Ale @Fiba neboj---dítko je malé, s tím to půjde v poho, pokud to není úplný závisláček na mamince.
Každopádně neřeš tolik tu minulost–chlap je ted s tebou, chce s tebou být
jen opravdu hned zkraje nějaká pravida nastavit
A

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama