Reklama

Jak se chovat, když se 21 měsíční dcera pořád vzteká?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 13:41
Jak se chovat, když se 21 měsíční dcera pořád vzteku??

Ahoj, už nějak nevím, jak zjistít, co dělám špatně ve výchově. Dcera má 21 měsíců a opravdu není den, kdy by se nevztekala.. Nejhorší je to venku, kdy dostává uplnezachvaty vzteku a pláče, neposlouchá, ignoruje, co jí říkám a někdy si i léha na zem.. Lidé kolem ziraji a já se úplně stydím.. Jakmile není něco podle ní, nastoupí ihned neskutečný řev.. Někdy si i tahá za vlásky při tom, když pláče. Nejde to po dobrém ani po zlem. Prosím poraďte, jak se chovat v této situaci nebo, co bymohlo být špatně :( Jsem už bezradna.moc děkuji :( :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
elinka90
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 04.04.18 13:43

Já jí v této situaci ignoruji. Ale neboj přejde to. Měli jsme to podobně. Teď 2,5 letech je to trochu lepší

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 13:49

To jsem zkoušela taky, doma se pak sklidní v pokoji a pak se přijde přítulit. Ale venku.. To je šílené.. V tramvaji dělá neskutečné divadlo, i když na ní mluvím klidně nebo pak dělám, že ji nevnímám, její reakce je pořád stejná.. Vzpirani se a křik na celé kolo :(

 
BaMaK
Závislačka 2752 příspěvků 31 inzerátů 04.04.18 14:06
@Anonymní píše:
Ahoj, už nějak nevím, jak zjistít, co dělám špatně ve výchově. Dcera má 21 měsíců a opravdu není den, kdy by se nevztekala.. Nejhorší je to venku, kdy dostává uplnezachvaty vzteku a pláče, neposlouchá, ignoruje, co jí říkám a někdy si i léha na zem.. Lidé kolem ziraji a já se úplně stydím.. Jakmile není něco podle ní, nastoupí ihned neskutečný řev.. Někdy si i tahá za vlásky při tom, když pláče. Nejde to po dobrém ani po zlem. Prosím poraďte, jak se chovat v této situaci nebo, co bymohlo být špatně :( Jsem už bezradna.moc děkuji :( :zed:

Naše starší v tomto věku taky měla takové hysteráky…co pomůže? Těžko říct. Mě pomohlo taovým situacím předcházet-např. jdeme z hřiště domů-tak jí to říct cca 15minut dopředu-za chvíli půjdeme…udělej ještě 5 bábovek a půjdeme…tak ještě oslední a jdeme. Někdy to zabralo, někdy ne. To samé vobchodě-koupím ti jednu sladkost, případně dneska ti zmrzlinu nekoupím, je zima, půjdeme do obchodu, ale zmrzlina nebude (několikrát opakovat)…když už byla vzteklá nezabralo nic.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 14:09

Opakování jsem taky zkoušela. Bez úspěchu :/ :zed:

 
Janina_81
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 04.04.18 14:13

Venku čapnout dítě, říct mu, že pokud se nepřestane vztekat a řvát, jde se domů a dodržet to… I když je to kolikrát trest pro rodiče větší než pro dítě… Kolikrát my takhle odcházeli ze hřiště…

 
misuled
Kecalka 384 příspěvků 04.04.18 14:17

Pockat u ni, az ji zachvat prejde, muzete zkusit v klidu mluvit, ale spis to nebude vnimat. Ale neustupovat. Vyroste z toho. Jinak v hromadne doprave verim, ze je to neprijemne a otravuje to ostatni, ale jinde kaslete na to, co si o vas mysli ostatni. Dcera se taky valela po chodniku cca loni touhle dobou. Uz se nevali.

 
baracudas
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 04.04.18 14:23

To období máme teď taky (čerstvě dva roky). Já se to snažím ignorovat, muž tolik trpělivosti nemá, tak dcera dostala párkrát přes zadek (ode mě už ale taky teda :roll: ). Prý je to nějaké to období uvědomování sebe sama a trvá to přibližně od dvou do tří let, tak doufám, že to tu naši brzy přejde. Jinak se mi taky osvědčilo, jak psala uživatelka výše, upozorňovat…ještě párkrát se zhoupneš a půjdeme domů, až nakoupíme, dostaneš dobrotu…zatím to funguje (ne 100%, ale jakýs takýs úspěch je). Pevné nervy přeju :palec:

 
Elizabeth0101
Nováček 3 příspěvky 04.04.18 14:27

Můžu na ni mluvit, ale nevnímá. No takže, to chce být důsledná a přečkat nějak tu dobu asi, co? Někdy mám už pocit, že to nezvládám. A že jsme snad špatná máma.. Ještě xkdyz vidím ostatní děti, jak jsou v pohodě. A u té mojí fakt není jediný den

 
Elizabeth0101
Nováček 3 příspěvky 04.04.18 14:28

Kdy by se chovala,, normálně " bez řevu.

 
Janina_81
Ukecaná baba ;) 2130 příspěvků 04.04.18 14:35

@Elizabeth0101
Klid, nejsi špatná máma. Děti jsou různé. Vedle máme sousedy, mají děti 7,5 a 4 roky. Tiché, klidné, děti spolu spíše šeptají, nikdy se od nich nic neozývá… Já si radši ani nechci domýšlet, jaké zvuky a řev jde od nás. Starší je hysterka a mladší vztekloun. U nás se řve neustále. Začíná to ránem, kdy mladší se postaví pod skříňku se sladkostma a řve a řve a řve… A přitom prostě ví, že nic sladkého ráno nedostane. Pak řve, že chce dudlík. Pak že tohle, pak chce ven, v pyžamu… no prostě idyla.

 
mrav
Extra třída :D 14484 příspěvků 04.04.18 14:35
@Elizabeth0101 píše:
Kdy by se chovala,, normálně " bez řevu.

Neboj se, nejsou v pohodě. Moje dcera taky umí pěkně vřískat a to má 2 roky a 5 měsíců. Nevšímej si, nebo dej na zadek - to si ale myslím, že bude řvát ještě víc.

 
carola
Kelišová 6679 příspěvků 04.04.18 14:36

Dcera čerstvě 2 roky, máme to stejně. Včera na hřišti si chlapeček prohlížel její odrážedlo, chodil okolo a zkoumal a ona dostala záchvat, lehla si na zem, křičela, kopala nožičkama, tak jsem ji vzala a šly jsme pryč a hned se uklidnila. Taky jsem z těch hysteráků unavená, ale syn se takhle také vztekal a vyrostl z toho. :) Už je mu 10 a je to prima kluk, ale zase zlobí jinak. Každý věk má své. :D

 
mrav
Extra třída :D 14484 příspěvků 04.04.18 14:39
@carola píše:
Dcera čerstvě 2 roky, máme to stejně. Včera na hřišti si chlapeček prohlížel její odrážedlo, chodil okolo a zkoumal a ona dostala záchvat, lehla si na zem, křičela, kopala nožičkama, tak jsem ji vzala a šly jsme pryč a hned se uklidnila. Taky jsem z těch hysteráků unavená, ale syn se takhle také vztekal a vyrostl z toho. :) Už je mu 10 a je to prima kluk, ale zase zlobí jinak. Každý věk má své. :D

Ahoj. No, to je to období to je moje. A běda, kdyby jí na to odrážedlo sedl. :cert: :mavam:

 
Janli
Kelišová 5409 příspěvků 9 inzerátů 04.04.18 14:40

Já jsem tyhle záchvaty na veřejnosti utnula hned na začátku tím, že jsem dítě chytla za nohy, zvedla a držela hlavou dolů. No zkuste se v téhle poloze vztekat :mrgreen:. Stačilo 2× a byl klid.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >


Reklama