Jak se chovat, když se 21 měsíční dcera pořád vzteká?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 13:41
Jak se chovat, když se 21 měsíční dcera pořád vzteku??

Ahoj, už nějak nevím, jak zjistít, co dělám špatně ve výchově. Dcera má 21 měsíců a opravdu není den, kdy by se nevztekala.. Nejhorší je to venku, kdy dostává uplnezachvaty vzteku a pláče, neposlouchá, ignoruje, co jí říkám a někdy si i léha na zem.. Lidé kolem ziraji a já se úplně stydím.. Jakmile není něco podle ní, nastoupí ihned neskutečný řev.. Někdy si i tahá za vlásky při tom, když pláče. Nejde to po dobrém ani po zlem. Prosím poraďte, jak se chovat v této situaci nebo, co bymohlo být špatně :( Jsem už bezradna.moc děkuji :( :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

elinka90
Závislačka 2522 příspěvků 04.04.18 13:43

Já jí v této situaci ignoruji. Ale neboj přejde to. Měli jsme to podobně. Teď 2,5 letech je to trochu lepší

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 13:49

To jsem zkoušela taky, doma se pak sklidní v pokoji a pak se přijde přítulit. Ale venku.. To je šílené.. V tramvaji dělá neskutečné divadlo, i když na ní mluvím klidně nebo pak dělám, že ji nevnímám, její reakce je pořád stejná.. Vzpirani se a křik na celé kolo :(

BaMaK
Závislačka 2815 příspěvků 40 inzerátů 04.04.18 14:06
@Anonymní píše:
Ahoj, už nějak nevím, jak zjistít, co dělám špatně ve výchově. Dcera má 21 měsíců a opravdu není den, kdy by se nevztekala.. Nejhorší je to venku, kdy dostává uplnezachvaty vzteku a pláče, neposlouchá, ignoruje, co jí říkám a někdy si i léha na zem.. Lidé kolem ziraji a já se úplně stydím.. Jakmile není něco podle ní, nastoupí ihned neskutečný řev.. Někdy si i tahá za vlásky při tom, když pláče. Nejde to po dobrém ani po zlem. Prosím poraďte, jak se chovat v této situaci nebo, co bymohlo být špatně :( Jsem už bezradna.moc děkuji :( :zed:

Naše starší v tomto věku taky měla takové hysteráky…co pomůže? Těžko říct. Mě pomohlo taovým situacím předcházet-např. jdeme z hřiště domů-tak jí to říct cca 15minut dopředu-za chvíli půjdeme…udělej ještě 5 bábovek a půjdeme…tak ještě oslední a jdeme. Někdy to zabralo, někdy ne. To samé vobchodě-koupím ti jednu sladkost, případně dneska ti zmrzlinu nekoupím, je zima, půjdeme do obchodu, ale zmrzlina nebude (několikrát opakovat)…když už byla vzteklá nezabralo nic.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.18 14:09

Opakování jsem taky zkoušela. Bez úspěchu :/ :zed:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 04.04.18 14:13

Venku čapnout dítě, říct mu, že pokud se nepřestane vztekat a řvát, jde se domů a dodržet to… I když je to kolikrát trest pro rodiče větší než pro dítě… Kolikrát my takhle odcházeli ze hřiště…

misuled
Kecalka 418 příspěvků 04.04.18 14:17

Pockat u ni, az ji zachvat prejde, muzete zkusit v klidu mluvit, ale spis to nebude vnimat. Ale neustupovat. Vyroste z toho. Jinak v hromadne doprave verim, ze je to neprijemne a otravuje to ostatni, ale jinde kaslete na to, co si o vas mysli ostatni. Dcera se taky valela po chodniku cca loni touhle dobou. Uz se nevali.

baracudas
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 04.04.18 14:23

To období máme teď taky (čerstvě dva roky). Já se to snažím ignorovat, muž tolik trpělivosti nemá, tak dcera dostala párkrát přes zadek (ode mě už ale taky teda :roll: ). Prý je to nějaké to období uvědomování sebe sama a trvá to přibližně od dvou do tří let, tak doufám, že to tu naši brzy přejde. Jinak se mi taky osvědčilo, jak psala uživatelka výše, upozorňovat…ještě párkrát se zhoupneš a půjdeme domů, až nakoupíme, dostaneš dobrotu…zatím to funguje (ne 100%, ale jakýs takýs úspěch je). Pevné nervy přeju :palec:

Elizabeth0101
Nováček 3 příspěvky 04.04.18 14:27

Můžu na ni mluvit, ale nevnímá. No takže, to chce být důsledná a přečkat nějak tu dobu asi, co? Někdy mám už pocit, že to nezvládám. A že jsme snad špatná máma.. Ještě xkdyz vidím ostatní děti, jak jsou v pohodě. A u té mojí fakt není jediný den

Elizabeth0101
Nováček 3 příspěvky 04.04.18 14:28

Kdy by se chovala,, normálně " bez řevu.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 04.04.18 14:35

@Elizabeth0101
Klid, nejsi špatná máma. Děti jsou různé. Vedle máme sousedy, mají děti 7,5 a 4 roky. Tiché, klidné, děti spolu spíše šeptají, nikdy se od nich nic neozývá… Já si radši ani nechci domýšlet, jaké zvuky a řev jde od nás. Starší je hysterka a mladší vztekloun. U nás se řve neustále. Začíná to ránem, kdy mladší se postaví pod skříňku se sladkostma a řve a řve a řve… A přitom prostě ví, že nic sladkého ráno nedostane. Pak řve, že chce dudlík. Pak že tohle, pak chce ven, v pyžamu… no prostě idyla.

Uživatel je onlinemrav
Neúnavná pisatelka 18379 příspěvků 04.04.18 14:35
@Elizabeth0101 píše:
Kdy by se chovala,, normálně " bez řevu.

Neboj se, nejsou v pohodě. Moje dcera taky umí pěkně vřískat a to má 2 roky a 5 měsíců. Nevšímej si, nebo dej na zadek - to si ale myslím, že bude řvát ještě víc.

carola
Kelišová 6747 příspěvků 04.04.18 14:36

Dcera čerstvě 2 roky, máme to stejně. Včera na hřišti si chlapeček prohlížel její odrážedlo, chodil okolo a zkoumal a ona dostala záchvat, lehla si na zem, křičela, kopala nožičkama, tak jsem ji vzala a šly jsme pryč a hned se uklidnila. Taky jsem z těch hysteráků unavená, ale syn se takhle také vztekal a vyrostl z toho. :) Už je mu 10 a je to prima kluk, ale zase zlobí jinak. Každý věk má své. :D

Uživatel je onlinemrav
Neúnavná pisatelka 18379 příspěvků 04.04.18 14:39
@carola píše:
Dcera čerstvě 2 roky, máme to stejně. Včera na hřišti si chlapeček prohlížel její odrážedlo, chodil okolo a zkoumal a ona dostala záchvat, lehla si na zem, křičela, kopala nožičkama, tak jsem ji vzala a šly jsme pryč a hned se uklidnila. Taky jsem z těch hysteráků unavená, ale syn se takhle také vztekal a vyrostl z toho. :) Už je mu 10 a je to prima kluk, ale zase zlobí jinak. Každý věk má své. :D

Ahoj. No, to je to období to je moje. A běda, kdyby jí na to odrážedlo sedl. :cert: :mavam:

Janli
Kelišová 6042 příspěvků 9 inzerátů 04.04.18 14:40

Já jsem tyhle záchvaty na veřejnosti utnula hned na začátku tím, že jsem dítě chytla za nohy, zvedla a držela hlavou dolů. No zkuste se v téhle poloze vztekat :mrgreen:. Stačilo 2× a byl klid.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >