Jak se chovat, když se 21 měsíční dcera pořád vzteká?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  04.04.18 13:41
Jak se chovat, když se 21 měsíční dcera pořád vzteku??

Ahoj, už nějak nevím, jak zjistít, co dělám špatně ve výchově. Dcera má 21 měsíců a opravdu není den, kdy by se nevztekala.. Nejhorší je to venku, kdy dostává uplnezachvaty vzteku a pláče, neposlouchá, ignoruje, co jí říkám a někdy si i léha na zem.. Lidé kolem ziraji a já se úplně stydím.. Jakmile není něco podle ní, nastoupí ihned neskutečný řev.. Někdy si i tahá za vlásky při tom, když pláče. Nejde to po dobrém ani po zlem. Prosím poraďte, jak se chovat v této situaci nebo, co bymohlo být špatně :( Jsem už bezradna.moc děkuji :( :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

elinka90
Ukecaná baba ;) 2396 příspěvků 04.04.18 13:43

Já jí v této situaci ignoruji. Ale neboj přejde to. Měli jsme to podobně. Teď 2,5 letech je to trochu lepší

Anonymní  04.04.18 13:49

To jsem zkoušela taky, doma se pak sklidní v pokoji a pak se přijde přítulit. Ale venku.. To je šílené.. V tramvaji dělá neskutečné divadlo, i když na ní mluvím klidně nebo pak dělám, že ji nevnímám, její reakce je pořád stejná.. Vzpirani se a křik na celé kolo :(

BaMaK
Závislačka 2746 příspěvků 6 inzerátů 04.04.18 14:06
@Anonymní píše:
Ahoj, už nějak nevím, jak zjistít, co dělám špatně ve výchově. Dcera má 21 měsíců a opravdu není den, kdy by se nevztekala.. Nejhorší je to venku, kdy dostává uplnezachvaty vzteku a pláče, neposlouchá, ignoruje, co jí říkám a někdy si i léha na zem.. Lidé kolem ziraji a já se úplně stydím.. Jakmile není něco podle ní, nastoupí ihned neskutečný řev.. Někdy si i tahá za vlásky při tom, když pláče. Nejde to po dobrém ani po zlem. Prosím poraďte, jak se chovat v této situaci nebo, co bymohlo být špatně :( Jsem už bezradna.moc děkuji :( :zed:

Naše starší v tomto věku taky měla takové hysteráky…co pomůže? Těžko říct. Mě pomohlo taovým situacím předcházet-např. jdeme z hřiště domů-tak jí to říct cca 15minut dopředu-za chvíli půjdeme…udělej ještě 5 bábovek a půjdeme…tak ještě oslední a jdeme. Někdy to zabralo, někdy ne. To samé vobchodě-koupím ti jednu sladkost, případně dneska ti zmrzlinu nekoupím, je zima, půjdeme do obchodu, ale zmrzlina nebude (několikrát opakovat)…když už byla vzteklá nezabralo nic.

Anonymní  04.04.18 14:09

Opakování jsem taky zkoušela. Bez úspěchu :/ :zed:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 04.04.18 14:13

Venku čapnout dítě, říct mu, že pokud se nepřestane vztekat a řvát, jde se domů a dodržet to… I když je to kolikrát trest pro rodiče větší než pro dítě… Kolikrát my takhle odcházeli ze hřiště…

misuled
Kecalka 276 příspěvků 04.04.18 14:17

Pockat u ni, az ji zachvat prejde, muzete zkusit v klidu mluvit, ale spis to nebude vnimat. Ale neustupovat. Vyroste z toho. Jinak v hromadne doprave verim, ze je to neprijemne a otravuje to ostatni, ale jinde kaslete na to, co si o vas mysli ostatni. Dcera se taky valela po chodniku cca loni touhle dobou. Uz se nevali.

baracudas
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 04.04.18 14:23

To období máme teď taky (čerstvě dva roky). Já se to snažím ignorovat, muž tolik trpělivosti nemá, tak dcera dostala párkrát přes zadek (ode mě už ale taky teda :roll: ). Prý je to nějaké to období uvědomování sebe sama a trvá to přibližně od dvou do tří let, tak doufám, že to tu naši brzy přejde. Jinak se mi taky osvědčilo, jak psala uživatelka výše, upozorňovat…ještě párkrát se zhoupneš a půjdeme domů, až nakoupíme, dostaneš dobrotu…zatím to funguje (ne 100%, ale jakýs takýs úspěch je). Pevné nervy přeju :palec:

Elizabeth0101
Nováček 3 příspěvky 04.04.18 14:27

Můžu na ni mluvit, ale nevnímá. No takže, to chce být důsledná a přečkat nějak tu dobu asi, co? Někdy mám už pocit, že to nezvládám. A že jsme snad špatná máma.. Ještě xkdyz vidím ostatní děti, jak jsou v pohodě. A u té mojí fakt není jediný den

Elizabeth0101
Nováček 3 příspěvky 04.04.18 14:28

Kdy by se chovala,, normálně " bez řevu.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 04.04.18 14:35

@Elizabeth0101
Klid, nejsi špatná máma. Děti jsou různé. Vedle máme sousedy, mají děti 7,5 a 4 roky. Tiché, klidné, děti spolu spíše šeptají, nikdy se od nich nic neozývá… Já si radši ani nechci domýšlet, jaké zvuky a řev jde od nás. Starší je hysterka a mladší vztekloun. U nás se řve neustále. Začíná to ránem, kdy mladší se postaví pod skříňku se sladkostma a řve a řve a řve… A přitom prostě ví, že nic sladkého ráno nedostane. Pak řve, že chce dudlík. Pak že tohle, pak chce ven, v pyžamu… no prostě idyla.

mrav
Echt Kelišová 8402 příspěvků 04.04.18 14:35
@Elizabeth0101 píše:
Kdy by se chovala,, normálně " bez řevu.

Neboj se, nejsou v pohodě. Moje dcera taky umí pěkně vřískat a to má 2 roky a 5 měsíců. Nevšímej si, nebo dej na zadek - to si ale myslím, že bude řvát ještě víc.

carola
Kelišová 6623 příspěvků 04.04.18 14:36

Dcera čerstvě 2 roky, máme to stejně. Včera na hřišti si chlapeček prohlížel její odrážedlo, chodil okolo a zkoumal a ona dostala záchvat, lehla si na zem, křičela, kopala nožičkama, tak jsem ji vzala a šly jsme pryč a hned se uklidnila. Taky jsem z těch hysteráků unavená, ale syn se takhle také vztekal a vyrostl z toho. :) Už je mu 10 a je to prima kluk, ale zase zlobí jinak. Každý věk má své. :D

mrav
Echt Kelišová 8402 příspěvků 04.04.18 14:39
@carola píše:
Dcera čerstvě 2 roky, máme to stejně. Včera na hřišti si chlapeček prohlížel její odrážedlo, chodil okolo a zkoumal a ona dostala záchvat, lehla si na zem, křičela, kopala nožičkama, tak jsem ji vzala a šly jsme pryč a hned se uklidnila. Taky jsem z těch hysteráků unavená, ale syn se takhle také vztekal a vyrostl z toho. :) Už je mu 10 a je to prima kluk, ale zase zlobí jinak. Každý věk má své. :D

Ahoj. No, to je to období to je moje. A běda, kdyby jí na to odrážedlo sedl. :cert: :mavam:

Janli
Závislačka 4665 příspěvků 04.04.18 14:40

Já jsem tyhle záchvaty na veřejnosti utnula hned na začátku tím, že jsem dítě chytla za nohy, zvedla a držela hlavou dolů. No zkuste se v téhle poloze vztekat :mrgreen:. Stačilo 2× a byl klid.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Zuřící reportérka BBC označila Maďarsko za xenofobní, ministr zahraničí ji „stíral“

Strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána budí vášně v celé Evropě, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama