Jak se chovat po nevěře

Anonymní
15.5.18 11:58

Jak se chovat po nevěře

Dobrý den, prosím o zachování anonymity, není to pro mě vůbec lehké téma :,( dozvěděla jsem se o partněrově nevěře, do té doby jsme měli z mého pohledu ideální, pěkný vztah- když to vše prasklo, přiznal, co mu vadilo a v čem ideální vztah nebyl. Mám důkaz o tom, že to byla jednorázová záležitost- bohužel předem domluvená. Hrozně mě to celé bolí, ale nedokážu ho ztratit, on chce vztah zachránit taky s tím, že se to nikdy nebude opakovat (čemuž teď nedokážu věřit). Zajímal by mě názor těch, co nevěru ustáli- jak jste se doma chovali? Nedokážu se smát, a že jsem normálně hrozně veselý člověk, takže chápu, že pro něj je to změna, ale nemůžu v noci ani spát, večeřet s ním (mám teď žaludek na vodě), prostě se neodkážu vrátit do normálu. Chápu, že se zde najde plno lidí s názorem- vyměň ho, ale mě spíš zajímá, jestli se vůbec něco takového dá zachránit, zda jste odpustily, a jak jste se s tím srovnaly. Moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.5.18 12:03

Udelal to jednou, udela to znovu. Zazila jsem si to a ty se jen budes trapit a nakonec skoncis jako stihacka co ho bude porad kontrolovat, protoze se budes uz jenom porad bat, jestli to nezahyba.

• Citovat
  • Nahlásit
518
15.5.18 12:08

Kdyby slo o nejaky chvilkovy pomateni, ale domluvena akce???Ne! Kdyz podle nej vztah nebyl idealni, mel si s tebou o tom promluvit a snazit se to vyresit a ne hned hupnout k jiny.Tady je videt jak mu na tobe zalezi. Radsi sama nez s nekym takovym, ver mi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
15.5.18 12:09

Já myslím, že pomůže čas, abys začala více normálně fungovat. On to musí pochopit, nemůže čekat, že budeš jako by se nic nestalo. Jestli to udělá znovu, to se říct nedá, mohl to být jen úlet. Ale bude ti trvat, než to zpracuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
15.5.18 12:15

Prožila jsi šok, všechno, na čem stál tvůj dosavadní vztah vzalo za své. A potřebuješ čas, hodně hodně času, a k tomu potřebuješ jeho pochopení a toleranci, jinak to nepůjde. A když píšu čas, jsme v řádu měsíců a víc. Jestli někdy zase budeš věřit, to je otázka, ale bude to trvat dlouho. Víš, na čem ztroskotají tyhle jako vztahy po nevěře? Přesně na netoleranci podvodníka. Protože fajn, vy se domluvítě, že to tedy zkusíte dál, že jako uděláte tlustou čáru a pojede dál. Takhle to ale bohužel nefunguje, udělat to nejde. A bude se ti to vracet, sice postupem času s delšími intervaly, ale bude. Budou se vracet ty stavy, kdy mu nevěříš, kdy budeš mít pocit, že to stejně není k ničemu, že ať se snažíš jak se snažíš, tak to prostě nejde, že to nedokážeš odpustit. Budou se střídat se stavama, kdy to bude v pohodě. A v těch špatných chvílích budeš potřebovat donekonečna ujišťovat, že miluje tebe, že je mu to líto, že ví, že za ty stavy může on, že je tu pro tebe a že ti bude z těch stavů pomáhat tak dlouho, jak budeš potřebovat. Pak by to šlo. Jenže nevěrníkovi za pár týdnů ( což ale pro tebe není dostatečná doba) už dojde trpělivost, bude si myslet, že se kál dost, že vyvádíš už jako přespříliš dlouho, jak dlouho to ještě bude trvat, proč to už nenecháš být, proč se v tom nimráš. A nové třecí plochy jsou na světě. Hodně lepených vztahů po nevěře se rozpadá třeba za rok, a je to rpostě přesně z tohoto důvodu. Šanci máte, ale bude to hodně na něm, na tom, jak se k tomu postaví, až ti bude psychicky nedobře a to třeba klidně za půl roku. Ono se to vždycky vynoří, ale bude to lepší a lepší. Dej si pozor na to udělám tlustou čáru a nebudeme se k tomu vracet. On to totiž pak bude brát za vyřešené. Připrav ho na to, že tlustá čára udělat nejde, že je potřeba moře času, aby se to stabilizovalo. A do ničeho se nenuť, jsi smutná a nespíš a máš úzkosti? Tak prostě buď smutná a nesměj se. S tím on se musí popasovat, koneckonců jsi tam kvůli němu. A řekla bych mu to, nejde mi spát, nejde mi jíst a nejdi mi se smát, prostě teď jsem v takovém období, že nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807
15.5.18 12:16

Čas otupí všechno, i tohle.

Čin vypovídá o charakteru, nebyl spokojený, tak si vědomě domluvil sex jinde… No, když nemáš na lepšího chlapa, tak s ním zůstaň… Já to nechápu, ale je to tvůj život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6939
15.5.18 12:20
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o zachování anonymity, není to pro mě vůbec lehké téma :,( dozvěděla jsem se o partněrově nevěře, do té doby jsme měli z mého pohledu ideální, pěkný vztah- když to vše prasklo, přiznal, co mu vadilo a v čem ideální vztah nebyl. Mám důkaz o tom, že to byla jednorázová záležitost- bohužel předem domluvená. Hrozně mě to celé bolí, ale nedokážu ho ztratit, on chce vztah zachránit taky s tím, že se to nikdy nebude opakovat (čemuž teď nedokážu věřit). Zajímal by mě názor těch, co nevěru ustáli- jak jste se doma chovali? Nedokážu se smát, a že jsem normálně hrozně veselý člověk, takže chápu, že pro něj je to změna, ale nemůžu v noci ani spát, večeřet s ním (mám teď žaludek na vodě), prostě se neodkážu vrátit do normálu. Chápu, že se zde najde plno lidí s názorem- vyměň ho, ale mě spíš zajímá, jestli se vůbec něco takového dá zachránit, zda jste odpustily, a jak jste se s tím srovnaly. Moc děkuji :srdce:

Ahoj,
těžko se vžívat do pocitů, které prožíváš, protože se v tobě musí střídat od pocitů jeho zrady po výčitky sama k sobě, cos mohla udělat líp.
Myslím, že základem je, proč ti nebyl schopný povědět o jím vnímaných nedostatcích ve vztahu dříve, kdy se celé situaci dalo předejít. Myslím, že je důležité, abys zachovala jeho otevřenost, kterou odhalená nevěra přinesla.
Pokud z tvého pohledu vztah fungoval a pokud jím zmíněné nedostatky jsou podle tebe odstranitelné, pak bych dal vztahu novou naději. Bořit je strašně snadné, zahodit vše, co máte společné také. Zároveň je ale ve hře to, že přenést se přes to je záležitost na strašně dlouhou dobu, že je třeba důvěru zas budovat krůček po krůčku a že to také předpokládá, že se s tím budeš schopná vnitřně vyrovnat (což prostě někod umí, někdo ne a není důvod se zlobit na ty, co to neumějí). Z pohledu chlapa to může být bod, kdy pokud dostane druhou šanci, si opravdu citelně uvědomí, že mu vadily prkotiny, kvůli kterým ohrozil něco, co by mu moc chybělo.
Ať to dopadne jakkoliv, ať najdeš v životě štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
15.5.18 12:23

Už jen to, že si domluví sex jinde o něm hodně vypovídá. A že slíbí, že už to nikdy neudělá, to je jasné. Když si tě chce udržet, neřekne ti, že hodlá v budoucnu pokračovat…
Já to nikdy nezažila a snad nezažiju, ale jsem přesvědčená, že už to nemůže být nikdy jako dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
15.5.18 12:25

Ja jsem to zazila podobne a uz jsem byla rozhodnuta odejit. Nakonec jsem zustala a nelituju toho. Taky mi neumel rict, co mu ve vztahu vadi. Ale kdyz jsem se pak opravdu (po prvotnim soku a pocitu velkeho zklamani) objektivne zamyslela, tak jsem musela uznat, ze ja jsem ve vztahu taky byla nespokojena, taky jsem mu nic nerekla a jen to v sobe dusila. On to vyresil po svym, pekne blbě.
No kazdopadne, vse jsme si vyrikali, zmenili co bylo spatne a zkusili to znovu. Uz je to pet let, mame spolu dite a troufam si rict, ze jsme spokojeni.
nejde to aplikovat na vsechny vztahy, ale ja musim rict, ze nam cela tato kauza vlastne pomohla.
Ja bych ti doporucila na par dni vypadnout, popřemýšlet. A pokud se rozhodnes zustat, jedina moznost je opravdu okamzite to hodit za hlavu. Pokud to nedokazes, tak se tim budes uzirat porad a stejne nakonec pujdete od sebe.
Drzim palce at se rozhodnes tak nebo tak! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.18 12:28

nejsem zakladatelka

Něčím podobným jsem si prošla taky po 5ti letech vztahu…přiznal se mi k nevěře, bylo to jen poblouznění mysli a já se trápila, ale zároveň nechtěla o něho přijít. Hodně dlouho jsme o tom komunikovali, litoval toho, přišli jsme na to, že na sebe nemáme vůbec čas, pořád jen práce, práce, sex jsme taky skoro neměli…tak jsme si na sebe ten čas udělali, začali jezdit po výletech, na prodlužené víkendy atd. a pomohlo to, zase bylo vše jako na začátku - zamilovanost, sex lepší než kdykoliv předtím a stále to trvá, žijeme jeden pro druhého, jsme spolu 12let a už i manželé… Pokud to chcete oba zachránit, tak spolu komunikujte (každý občas udělá chybu, které potom lituje, já taky nebyla svatá). Každá špatná zkušenost je dobrá zkušenost a posune tě dál, já si uvědomila spoustu věcí, změnila se a nelituju toho :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
167
15.5.18 12:43

Jestli nebyl spokojený má to komunikovat s tebou a ne, že si něco domluví bokem a ještě předem, to se mi zdá jako špatná výmluva.. A pak si myslí, že se po nevěře vrátí řekne ti to a ty budeš přemýšlet co bylo špatně atd..
Jak se říká udělal to jednou udělá to znovu - plně chápu, že k němu nemáš důvěru.
Chce to hodně času!
Ať se rozhodneš jakkoliv držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
15.5.18 13:11

Já nevěru neodpustila. Ale zároveň to nebyl idealni vztah.
Kamaradka prožila zhruba stejne co ty. Pomohlo prý, když se na par dni odstěhoval. Neměla ho na očích, mohla v klidu vse promyslet. Jsou dal spolu, uz manželé, 2 děti. Ona tenkrát dost pracovala a neměla na něj tolik casu, takže si tu chybu timhle uvědomila.

• Citovat
  • Nahlásit
15.5.18 13:23
@terinka4444 píše:
Prožila jsi šok, všechno, na čem stál tvůj dosavadní vztah vzalo za své. A potřebuješ čas, hodně hodně času, a k tomu potřebuješ jeho pochopení a toleranci, jinak to nepůjde. A když píšu čas, jsme v řádu měsíců a víc. Jestli někdy zase budeš věřit, to je otázka, ale bude to trvat dlouho. Víš, na čem ztroskotají tyhle jako vztahy po nevěře? Přesně na netoleranci podvodníka. Protože fajn, vy se domluvítě, že to tedy zkusíte dál, že jako uděláte tlustou čáru a pojede dál. Takhle to ale bohužel nefunguje, udělat to nejde. A bude se ti to vracet, sice postupem času s delšími intervaly, ale bude. Budou se vracet ty stavy, kdy mu nevěříš, kdy budeš mít pocit, že to stejně není k ničemu, že ať se snažíš jak se snažíš, tak to prostě nejde, že to nedokážeš odpustit. Budou se střídat se stavama, kdy to bude v pohodě. A v těch špatných chvílích budeš potřebovat donekonečna ujišťovat, že miluje tebe, že je mu to líto, že ví, že za ty stavy může on, že je tu pro tebe a že ti bude z těch stavů pomáhat tak dlouho, jak budeš potřebovat. Pak by to šlo. Jenže nevěrníkovi za pár týdnů ( což ale pro tebe není dostatečná doba) už dojde trpělivost, bude si myslet, že se kál dost, že vyvádíš už jako přespříliš dlouho, jak dlouho to ještě bude trvat, proč to už nenecháš být, proč se v tom nimráš. A nové třecí plochy jsou na světě. Hodně lepených vztahů po nevěře se rozpadá třeba za rok, a je to rpostě přesně z tohoto důvodu. Šanci máte, ale bude to hodně na něm, na tom, jak se k tomu postaví, až ti bude psychicky nedobře a to třeba klidně za půl roku. Ono se to vždycky vynoří, ale bude to lepší a lepší. Dej si pozor na to udělám tlustou čáru a nebudeme se k tomu vracet. On to totiž pak bude brát za vyřešené. Připrav ho na to, že tlustá čára udělat nejde, že je potřeba moře času, aby se to stabilizovalo. A do ničeho se nenuť, jsi smutná a nespíš a máš úzkosti? Tak prostě buď smutná a nesměj se. S tím on se musí popasovat, koneckonců jsi tam kvůli němu. A řekla bych mu to, nejde mi spát, nejde mi jíst a nejdi mi se smát, prostě teď jsem v takovém období, že nejde.

Zkusenost sice nemam, ale toto je vyborne napsany, protoze tak to urcite funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.5.18 13:27

To je smutný a je mi tě líto. Promin, ale pro život takový partner vhodný nebude. Prolomil barieru a už ti věrný nebude. Možná ted chvíli, protože mu tě bude líto, jak jsi z toho zdrcená a asi toho bude i chvíli opravdu litovat, ale jak se toho hodí do normálu, tak to udělá znovu. Nevěra do vztahu nepatří. Moc mě to mrzí, ale je to ztráta času v takovém vztahu..neváží si tě :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
15.5.18 13:50

To, že si to domluvil předem, je sprostý… kdyby někde v opilosti „uklouznul“, dá se to nějak pochopit či omluvit, byl-li v tomhle směru nějak více frustrovanej. Takovou nevěru bych ani já neodsuzoval, viděl-li bych, že toho lituje a snaží se získat opět tvou důvěru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama