Potkáme se s tchyní, se kterou už dlouho nemluvíme

Anonymní
9.2.21 20:07

Jak se chovat?potkáme se s tchýní

Ahoj. Zitra se uvidíme s tchýní a švagrem. Konkrétně na pohřbu. Manžel s nima taky dlouho nekomunikoval, ale teď cca měsíc už s nima mluví. Já jsem tchýni vymazala ze svého života před cca 4 lety, kdy jsem jí odřízla i od vnoučat ( našich dětí) a švagr byl při ní, takže i s ním to už nešlo. Zítra budem všichni na pohřbu, takže s manželem asi mluvit něco budou. Vůbec nevím, jak se chovat? Pozdravit a jinak totální ignorace??stát schválně bokem?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20773
9.2.21 20:20

Jo, pohřeb je to nejlepší místo na ofuky a schválnosti. Co se takhle chovat jako dospělý člověk, slušně a distingovaně, jak se na tuhle událost patří? Problémy s tchýní si řešte někde jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1481
9.2.21 20:23

Nijak, tak jako na pohrbu. Pozdrav, poprej uprimnou soustrast a je to. Na nejaky problemy, jsou jiny mista urceny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23982
9.2.21 20:25
@migmina píše:
Nijak, tak jako na pohrbu. Pozdrav, poprej uprimnou soustrast a je to. Na nejaky problemy, jsou jiny mista urceny

Jen to ne. To je nejvíc nevkusný trapas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1481
9.2.21 20:26
@hanka.br. píše:
Jen to ne. To je nejvíc nevkusný trapas.

Proc myslis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23982
9.2.21 20:28
@migmina píše:
Proc myslis?

Protože upřímnou soustrast opravdu nikomu nepřeješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
9.2.21 20:29

Jestli budes stat schvalne nekde bokem a delat, ze jsou vzduch, tak at ti udelali cokoliv, budes za kravu ty. Pohreb opravdu neni mistem pro jakekoliv pozy. Nechala bych se vest situaci, chovala se slusne, pozdravila je a soustredila se na manzela, jelikoz je to jeho rodina. Pokud by oni zacali útočit, ignorovala bych je a pripadne ae omluvila a odesla, abych nemela na svedomi scénu na necim pohrbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
9.2.21 20:29

@migmina protoze uprimna soustrast se nepreje, ale kondoluje :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21208
9.2.21 20:35

@hanka.br. @MP Evik a to se opravdu pozná, když podáš ruku a řekneš „upřímnou soustrast“, jestli jsi to vyjádřila nebo popřála :lol: jinak souhlas s prvním příspěvkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2099
9.2.21 20:40

@migmina Upřímná soustrast se nepřeje, ta se přijímá.

„Přijměte mojí upřímnou soustrast.“ nikoliv „Přeji Vám upřímnou soustrast.“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21590
9.2.21 20:40

No, jste tu všichni znalci. Upřímná soustrast se vyjadřuje a ten samý význam má slovo kondolovat. Když mi jednou „popřáli“ upřímnou soustrast, tak jsem nevěděla jestli se smát nebo plakat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7500
9.2.21 20:44

Pozdrav a jinak se nevybavuj, drž si bezpečný, aspoň dvoumetrový odstup.. Nedávno bylo u nás na pohřbu vysloveno, že kvůli Covidu se má upustit od kondolence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2521
9.2.21 20:45

Ahoj… kdybych to měla brát podle sebe…na pohřbu nebudu řešit rodinné vztahy..není to o tobě, ale o zemřelém..měla by tam být určitá úcta…svoje případné šarvátky si můžete nechat do budoucna ;) prostě přijď chovej se slušně..podej ruku… Vše s úctou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21262
9.2.21 20:45

Staci pozdravit a vyjadrit soustrast, na delani ofuku a dohadovani neni pohreb vhodna prilezitost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2521
9.2.21 20:46
@Petule030 píše:
Pozdrav a jinak se nevybavuj, drž si bezpečný, aspoň dvoumetrový odstup.. Nedávno bylo u nás na pohřbu vysloveno, že kvůli Covidu se má upustit od kondolence.

Jasně a pak půjdeme ohmatat všechno do krámu 🙄 :ok_hand: 😄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat