Jak se chránite před otěhotněním jinak, než HA

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
142
4.7.22 14:14

Jak se chránite před otěhotněním jinak, než HA

Ahoj,
s mužem jsem před 2 týdny přivítali na svět druhé dítě. Další už ale neplánujeme.

Pomalu začínám přemýšlet, jak dlouhodobe rešit ochranu.
Před druhým těhotenstvím jsem si hlídala plodné dny, ale věděli jsme, že se budeme snažit o druhé, takže kdyby se náhodou zadarilo, nevadilo by to.
Teď už ale další miminko nechceme, tak se nechci spoléhat na tuhle „ochranu-neochranu“

Hormonalni antikoncepci (pilulky, kroužky) jsem brala pomalu od 15 let :roll: a brát ji znovu už nechci. Minimálně dokud budu kojit. Ideálně už ale nikdy. Kondomy nechceme.

Jakou variantu jste v dlouhodobém vztahu zvolily? Co nehormonalni tělísko, máte zkušenosti?

Samozrejme googlit umím a metody mám nactene, ale zajímá mě, co reálně využíváte a jak jste spokojene.

Děkuji za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
889
4.7.22 14:16

Hele já vždycky měla kondom. Pokud ti to vadí, zkusila bych takový ty spermicidni gely/globule.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3426
4.7.22 14:24

Ja mela dvakrat nehormonalni telisko - po druhem a tretim porodu a naprosta spokojenost. Nemusis na nic myslet, nic pripravovat, proste pohoda. Sice sem po tu dobu mela o neco silnejsi menstruaci, ale jinak nic. Jen teda doporucuju nechat opravdu kazde 3 roky vymenit, jak je to doporucene….. ja to kvuli corone odkladala a nakonec po 4,5 letech i pres telisko otehotnela ( unava materialu a dislokace) ale to byla moje chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29762
4.7.22 14:29

Kondomy, chtěla sem tělísko, ale vzhledem k tomu, že jedna kamarádka s ním otěhotněla a druhá ho nepřijala a skoro s ním vykrvácela, tak mě to dost odradilo a zůstali sme u toho kondomu :D možná ukecam chlapa na vasektomii do budoucna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
4.7.22 14:30

@e Marry Vasektomie. A to si nedělám legraci. Pokud máš stálého partnera, další dítě neplánujete, nebo alespoň ne v dalších několika letech, tak vasektomie partnera může vše vyřešit. Na rozdíl od ženské sterilizace je to zákrok, který je možné zvrátit zpátky a není tak náročný, chlap jde ještě ten den domů.
Jinak žádný druh antikoncepce není stoprocentní. Kondomy mohou prasknout, HA selhat (navíc může mít u některých žen s určitou predispozicí vážné negativní vedlejší účinky v podobě trombory, krevních sraženin atd.), přerušovaná soulož znamená i „kapičky lásky“, takže opět riziko otěhotnění, nitroděložní tělísko (ne každá jej snese, jsou ženy, kterým způsobuje nonstop krvácení či extrémní bolesti tak silné, že tělísko musí nakonec ven), nespolehlivou ochranou jsou i gely / čípky do pochvy, které ochromují spermie..

Ono moc těch možností ochrany není, tedy pak už jedině držet nohy u sebe a abstinovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2835
4.7.22 14:34

@e Marry
Přerušovanou. Ale to musí ten chlap umět. Antikoncepci ani jinou ochranu jsem nikdy nepraktikovala, děti plánované, přesně vyšly na první pokus. U nás to funguje už řadu let, fungovalo mi to i v předešlých vztazích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4616
4.7.22 14:36

Ja brala pred ditetem 9 let HA a po diteti uz jsem s ni taky zacinat nechtela. Mam nehormonalni telisko a zatim spokojenost, mam ho ale relativne kratce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57064
4.7.22 14:41

Za mě určitě vasektomie. U nás ma za sebou partner 2 roky a spokojenost. Pokud by to nepodstoupil, šla bych na sterilizaci, protože další dítě v žádném případě nechceme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.7.22 14:42

Po nehormonální se prý strašně krvácí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26446
4.7.22 14:49

Já mám nehormonální tělísko a naprostá spokojenost. Od porodu před 10 lety a bez problémů.
MS jsem měla vždycky trochu silnější, myslím, že je to pořád stejné, jako bylo, a nemusím nad ničím přemýšlet, výměnu si hlídám synovými narozeninami :lol:
Mám se stříbrným vláknem, životnost 6-7 let. Teď jsem nedávno byla s jiným problémem na sonu (ledviny) - dr. mi tam tělísko viděla, tak mi rovnou hlásila, že je správně uložené, mám ho vyměňované cca před čtyřmi lety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4915
4.7.22 14:53
@e Marry píše:
Ahoj,
s mužem jsem před 2 týdny přivítali na svět druhé dítě. Další už ale neplánujeme.

Pomalu začínám přemýšlet, jak dlouhodobe rešit ochranu.
Před druhým těhotenstvím jsem si hlídala plodné dny, ale věděli jsme, že se budeme snažit o druhé, takže kdyby se náhodou zadarilo, nevadilo by to.
Teď už ale další miminko nechceme, tak se nechci spoléhat na tuhle „ochranu-neochranu“

Hormonalni antikoncepci (pilulky, kroužky) jsem brala pomalu od 15 let :roll: a brát ji znovu už nechci. Minimálně dokud budu kojit. Ideálně už ale nikdy. Kondomy nechceme.

Jakou variantu jste v dlouhodobém vztahu zvolily? Co nehormonalni tělísko, máte zkušenosti?

Samozrejme googlit umím a metody mám nactene, ale zajímá mě, co reálně využíváte a jak jste spokojene.

Děkuji za názory.

Po 1. porodu anti pro kojící a ve 2 letech dítěte nehormo tělísko na 5 let. Po 4 letech sem přes něj otěhotněla, po 2. porodu tedy zase anti pro kojící. Dítěti byli před cca 2 týdny 2 roky, odstavila sem a tak mám zatím HA klasiku a čeká se na MS. Chci zase nehormo tělísko :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5816
4.7.22 15:06

Moje zkušenost s nehormonaknim tělískem po roce jsem otěhotněla. Kondomy nás pak po roce nebavili. Máme tři děti a manžel se rozhodl pro vasektomii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1305
4.7.22 15:07

Používáme kondomy, asi 4 roky. Také už nechci hormonální antikoncepci. Předtím spermicidy, ale partnera to pálí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
4.7.22 15:08
@Zeoli píše:
@e Marry
Přerušovanou. Ale to musí ten chlap umět. Antikoncepci ani jinou ochranu jsem nikdy nepraktikovala, děti plánované, přesně vyšly na první pokus. U nás to funguje už řadu let, fungovalo mi to i v předešlých vztazích.

Chlap sice „může umět“, ale „kapičky lásky“, které již mohou obsahovat spermie, neovlivní.
Můj ex taky „uměl“ a skončila jsem na potratu. Neočekávané a následně prokázané zamlklé těhotenství. Ale i kdyby se vyvíjelo, nemohli jsme si další dítě dovolit. Navíc už v té době šel vztah do kytek, lepit to dalším dítětem by byla fatální chyba. On ani já jsme nechtěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
4.7.22 15:26

Šla jsem na sterilizaci a nemusím nic řešit, na nic myslet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu