Jak se chystají vaši devaťáci na přijímačky?

3139
18.1.21 00:14

Jak se chystají vaši devaťáci na přijímačky?

Ahoj mamky, jak se chystají vaši devaťáci na letošní přijímačky? Právě jsem zjistila, že obě školy (zdrávky), které si dcera vybrala, nakonec budou dělat jednotnou zkoušku od Cermatu. Cermat už avizoval, že nesleví z nároků a že nebude zohledňovat, že děcka přišly o dvě poslední pololetí. Dcera se poctivě učí, ale chybí jí normální hodiny matiky i češtiny. Mám z těch přijímaček celkem nervy. Navíc je prý letos o 8000 žáků víc než vloni, takže nával bude větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
793
18.1.21 00:24

Já nemám sice děti v devitce a přìjmačky dělaly v pátý na gympl, kdy o nic nešlo, při nejhorším by byly na základce, takže to jsem byl úplně v klidu, ale i tak si myslím, že ten klid je důležitý vždycky i když o něco jde. Mají to těžké, o tom žádná, nezávidím, ale zas se to dá brát tak, že i teď mají podmínky všichni stejné. Ono to bude chybět všem ten rok a ten počet studentů přijmou tak jako tak. Takže to určitě bude v pohodě, chce to klid. Ať se povede :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1538
18.1.21 00:28

Dela nekdo doucovani online? ze by ji s tim pomohl? Jak uz psal Tomas, budou na tom vsichni stejne. Je to fakt des.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3139
18.1.21 00:33

Myslím, že bohužel z přijímaček vyplave na povrch, jak se s distančním vzděláváním jednotlivé základky popraly. Rozdíly budou. Snad se všichni dostanou tam, kde chtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9314
18.1.21 00:37

Moje dcera loni využila tohle období k tomu, že se zvýšeně věnovala přípravě na zkoušky individuálně a pak se zúčastňovala extra hodin na matematiku, co jim škola povolila jednou týdně navíc. My jsme na tom neprodělali, spíše naopak.
Já měla fakt hrůzu, jestli se do škoyl dostane a nakonec byla na obě školy kolem 30. místa, v jednom případě z 90 přijatých a ve druhém ze 120 přijatých. Tak jsem ještě z toho měla nakonec dojem, že se hlásily spíš ne moc chytré děti.
Děti zřejmě moc chytré nejsou, protože horší výsledky vychází v mezinárodních srovnáních už nějakou dobu.
Takže pokud se učí dobře a bude makat, mohla by se dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9314
18.1.21 00:38
@Lenka76 píše:
Dela nekdo doucovani online? ze by ji s tim pomohl? Jak uz psal Tomas, budou na tom vsichni stejne. Je to fakt des.

Jo, to je. Už jsem si na rodičáku stěžovala na styl výuky jednoho učitele ze ZŠ. To se nedá vůbec vydržet ani poslouchat. Hlasovala bych pro padáka, kdyby to šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3139
18.1.21 00:44

Ještě si říkám, že na zdravku nebude nával a přijímačky se zruší. Kdo by teď chtěl pracovat ve zdravotnictví? :lol:
Jinak dceři zaplatím online přípravné kurzy, na vysvědčení bude mít 1 dvojku. Věřím, že to zvládne, ale děcka jsou na tom letos ještě hůř než vloni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22653
18.1.21 07:25

A co ji zaplatit nejake zkousky nanecisto? Jedou i online…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45618
18.1.21 07:30

U nas gympl porada kurzy k prijimackam (taky cermat) za par stovek. Svym devatkum jsem objednala testy k prijimackam. Jedu s nimi hodinu tydne online mimo rozvrh. Ale narazime na učivo, co proste probrane nemaji. Snad je na konci ledna pusti do skoly a budu mit prilezitost je lepe pripravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3139
18.1.21 08:26
@matkabagristy píše:
U nas gympl porada kurzy k prijimackam (taky cermat) za par stovek. Svym devatkum jsem objednala testy k prijimackam. Jedu s nimi hodinu tydne online mimo rozvrh. Ale narazime na učivo, co proste probrane nemaji. Snad je na konci ledna pusti do skoly a budu mit prilezitost je lepe pripravit.

@matkabagristy to je super, že takto s nimi pracuješ. Jinak taky dceři zaplatím přípravný kurz, který SŠ pořádá. A musím říct, že těžké to nemají jen děcka, ale i učitelé. Taky na vás leží velká zodpovědnost za přípravu v téhle komplikované době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62159
18.1.21 10:56

@Veveří hele, chodil na kroužek přijímaček, teď jim učitele posílají úkoly online a občas si domluví konzultaci. Má z toho sám nervy a já ho uklidňuju, ale jw to na houby. Vždy měl vyznamenání, letos poprvé nebude, má 2 dvojky a trojku z matiky, prostě mu to na dálku nejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
18.1.21 11:10

Škola, kterou si syn vybral, pořádá (nyní on-line) přípravu na přijímačky. Tak snad to k něčemu bude. jinak výuka ve škola samozřejmě na nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3139
18.1.21 15:02
@martina.se píše:
@Veveří hele, chodil na kroužek přijímaček, teď jim učitele posílají úkoly online a občas si domluví konzultaci. Má z toho sám nervy a já ho uklidňuju, ale jw to na houby. Vždy měl vyznamenání, letos poprvé nebude, má 2 dvojky a trojku z matiky, prostě mu to na dálku nejde

Dcera z toho má taky nervy, necítí se připravená. Známky si spíš polepšila, online to zvládá dobře, ale ta matika… teď se mě ptala na lomené výrazy, já ani obraz, ani zvuk. Ptala se po mailu matikářky, co s tím. Nevím, jestli jí poslala nějaké video? Nejhorší, že každá škola je někde jinde, garance, že se probere na přijímačky všechno podle představ Cermatu, je nulová. Nechápu, proč si MŠMT neudělá na školách nějaký průzkum, jak jsou daleko a na nepřizpůsobí tomu zkoušky. Ve školách se teď opravdu řeší jen holý základ. Cermat mě vytočil prohlášením, že přijímačky budou stejně obtížné jako vždy. Rozuměj, jako když děcka mají dennodenní nalejvárnu ve škole. SŠ si můžou udělat svoje vlastní přijímačky, ale to nikdo nedělá kvůli složitosti, Cermat jsou už zajeté koleje. Jediná šance je, že na přijímačkách na tom budou všichni stejně blbě. Jenže - co když dítě, které má celou školní docházku vyznamenání, přijímačky totálně zvorá? Školy moc k vysvědčení z 8. a 9. kvůli situaci přihlížet nechtějí. Co když dostanou šanci klikaři a předběhnou ty, co poctivě dřou 9 let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62159
18.1.21 16:30
@Veveří píše:
Dcera z toho má taky nervy, necítí se připravená. Známky si spíš polepšila, online to zvládá dobře, ale ta matika… teď se mě ptala na lomené výrazy, já ani obraz, ani zvuk. Ptala se po mailu matikářky, co s tím. Nevím, jestli jí poslala nějaké video? Nejhorší, že každá škola je někde jinde, garance, že se probere na přijímačky všechno podle představ Cermatu, je nulová. Nechápu, proč si MŠMT neudělá na školách nějaký průzkum, jak jsou daleko a na nepřizpůsobí tomu zkoušky. Ve školách se teď opravdu řeší jen holý základ. Cermat mě vytočil prohlášením, že přijímačky budou stejně obtížné jako vždy. Rozuměj, jako když děcka mají dennodenní nalejvárnu ve škole. SŠ si můžou udělat svoje vlastní přijímačky, ale to nikdo nedělá kvůli složitosti, Cermat jsou už zajeté koleje. Jediná šance je, že na přijímačkách na tom budou všichni stejně blbě. Jenže - co když dítě, které má celou školní docházku vyznamenání, přijímačky totálně zvorá? Školy moc k vysvědčení z 8. a 9. kvůli situaci přihlížet nechtějí. Co když dostanou šanci klikaři a předběhnou ty, co poctivě dřou 9 let?

Přesně, matika. To mě nikdy nešlo, netuším, co jsou lomené výrazy a na nich jsme taky zkrachovali.. A přesně, 8 let vyznamenání, vše super a teď toto.. Je to děsný a nemám jak mu pomoct

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7399
18.1.21 16:47
@Veveří píše:
Ještě si říkám, že na zdravku nebude nával a přijímačky se zruší. Kdo by teď chtěl pracovat ve zdravotnictví? :lol:
Jinak dceři zaplatím online přípravné kurzy, na vysvědčení bude mít 1 dvojku. Věřím, že to zvládne, ale děcka jsou na tom letos ještě hůř než vloni.

Třeba moje dcera. Taky si bude dávat přihlášku na dvě zdrávky. :mrgreen:

Na jedný škole nám bylo řečeno, že pokud bude míň přihlášených dětí než kolik budou brát, tak přijímačky nebudou. Tak doufám. :lol: Loni bylo přihlášených 75 dětí, ale přijali 49, letos budou brát 60. Tak si říkám, že možná loni ty přijímačky taky nedělali a vzali všechny vyhovující. Jinak nechápu ten počet. Asi otevírali dvě třídy jako letos a ani to nenaplnili. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat