Jak se co nejlíp a rychle naučit na maturitu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Triminka
Kecalka 209 příspěvků 28.02.18 16:47
Jak se co nejlíp a rychle naučit na maturitu?

Dotaz je pro dceru mojí kamarádky. Jde dělat maturitu na poslední pokus a chybí jí didaktický test z českého jazyka a anglického jazyka + ústní angličtina. Jinak všechno okolo slohy, praktickou apod. Má hotovo. Máte nejspolehlivější metodu jak se dobře připravit a hlavně se k tomu dokopat :D jak jste se učili vy? Má teď volno až do toho května když začnou maturity takže spoustu času. Didakťáky minulých maturit si procvičuje a maturitní otázky na ústní si pročítá. Co doporučíte ještě dalšího? Máte nějakou ověřenou dobrou naučnou stránku?

Reklama

Reakce:

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 28.02.18 16:58

@Triminka Klíč k úspěchu je jednoduchý: Svědomitost a píle. Ale již Komenský říkal, ke studiu je zapotřebí lep ocelová a zadek olověný. Přejme ji pevné zdraví v místech, kde se tělo setkává se židlí.

Alčák1
Závislačka 2727 příspěvků 28.02.18 17:19

Dala jsem si za cíl, naučit se každý den jednu otázku ze 3 předmětů. Prostě jsem si sedla na pr… a cpala to do hlavy postupně. O svaťák jsem měla klid, to jsem si pročetla jsem otázky, co byly složitější a maturita byla doma. Nejhorší je nechat vše na poslední chvíli, o svaťák to nedáš ani kdybys chtěla a že na tom hodně lidí vyhořelo.

enyf
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 28.02.18 17:25

Nejprve je třeba diagnostikovat problém. Co přesně jí nejde? Na čem pohořela minule? A pokud je to jen trochu možné, vyloženě bych jí najala doučování, když má už jen jeden pokus.

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 28.02.18 17:35
@Alčák1 píše:
Dala jsem si za cíl, naučit se každý den jednu otázku ze 3 předmětů. Prostě jsem si sedla na pr… a cpala to do hlavy postupně. O svaťák jsem měla klid, to jsem si pročetla jsem otázky, co byly složitější a maturita byla doma. Nejhorší je nechat vše na poslední chvíli, o svaťák to nedáš ani kdybys chtěla a že na tom hodně lidí vyhořelo.

Já se třeba učila pouze o svaťáku. A to velmi laxně. Jen jsem to pročítala. Na angličtinu jsem se třeba nepodívala vůbec, to se mi nechtělo. A to nejsem na jazyky vůbec stavěná. Maturita se dá udělat v klídku, ale pokud to člověk nemá v sobě, tak nezbývá než sedět na zadku a prostě tlouct, to se nedá nic dělat. Maturita není tak těžká zkouška.

margarithka1
Povídálka 24 příspěvků 4 inzeráty 28.02.18 17:52

Tak pokud ma tenhle problem s anglictinou, tak nejaky procitani je k prdu. Maturitu znam z pozice zkousejici…a vzdycky jsem deckam radila, at si najdou doucovani. Tuhle radu dostali vetsinou uz minimalne rok pred maturitu; myslim ty, u nichz jsem vedela, ze jim to ve skole nestaci. Ti, co poslechli nebo zamakali, udelali. Ti, co si mysleli, ze to nejak dopadne vetsinou pohoreli.

hihi22
Kecalka 204 příspěvků 28.02.18 17:52

U češtiny je důležité několikrát přečíst otázku - zadání a pak psát odpověď. Nejsem prebornik na češtinu, ale stačilo mi číst a měla jsem za 2…

SannaZ
Kecalka 174 příspěvků 28.02.18 18:39

Já maturovala vloni a můžu říct, že ta čeština byla dost těžká. Co se týče didaktickeho testu z češtiny - doporučuju se naucit co nejvíce pojmů. Hodně důležitá je čtenářská gramotnost, musí se soustředit na text. Ústní zkouška do Angličtiny - my jsme dostali maturitní témata a texty k nim, které jsme se museli naučit nazpaměť. Pokud dostane téma dejme tomu Amerika, stačí když řekne blbosti. Například kdo je prezident, kde bydlí, ať vyjmenuje řeky a velká města, tak si nažene čas. Důležité je MLUVIT. O čem, na tom už nesejde, pokud to není úplně mimo téma. Při ustní části jen odpovídá na otazky učitele, při popisu obrázku opět klidně říkat nesmysly jako „tráva na prvním obrázku je zelená, na druhém obrázku je pláž s pískem a moře. Na prvním obrázku je hodně lidí, na druhém jsou jen tři osoby“ apod. Nic těžkého :lol:

chaela
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 28.02.18 19:00

Pokud ma problem se k tomu dokopat, domluvila bych ji doucovani, to ji donuti. Jednou tydne doucovani, kde bude probirat to, cemu nerozumi a zaroven tam vzdy dostane ukol na zbytek tydne. Jedna otazka denne, jeden cvicny test apod, na dalsim doucovani se to zkontroluje. Tim bude nucena neco delat a pri takto prubezne priprave by musela byt inteligencne znevyhodnena, aby to nedala. Coz zrejm neni, takze to bude ok.

Afrikana
Kecalka 394 příspěvků 28.02.18 20:46

Pročítání nestačí. Je zapotřebí se to našprtat :nevim: Prostě vzít si otázku z angličtiny a stopky a klidně to přednášet nejlépe nahlas třeba plyšákovi.

divine woman
Kelišová 6805 příspěvků 28.02.18 20:49

@Afrikana Plyšák jí ale těžko opraví. Zaplatila bych doučování nebo nějaký kurs.

Afrikana
Kecalka 394 příspěvků 28.02.18 21:04

@divine woman Otázka, v jakém stavu materiály na ústní zkoušku má. U nás je měli studenti vypracované a šlo jenom o to se je našprtat. Znění otázek znali, vyučující to s nimi probírali, takže dostali otázku například anglická literatura v 19. století nebo Amerika, nebo co jsem to kdysi v komisi slyšela, a prostě spustili.

enyf
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 28.02.18 21:35

Myslím, že rady o tom, že má prostě šprtat, jsou na místě, pokud se člověk připravuje na první pokus. Když už zbývá jen jeden pokus, je třeba si přiznat, že dotyčné něco chybí, píle, motivace, soustředěnost, chytrost, nebo schopnost se učit sama. Je jedno, co z toho to je, pokud ona chce odmaturovat a má už jen jeden pokus, není na místě pokračovat v tom samém, co dělala před předchozími pokusy, a utěšovat se tím, že má před sebou tři celé měsíce, kdy se může jen učit (co jí je to platné, když se to nenaučila za roky předchozího studia). Pak se budou rodiče divit, jakto, že to zase neudělala, když na to měla tolik času, jenže někdy ani ten čas nestačí.
Opravdu to chce zabrat na více frontách a kromě šprtání, které je samozřejmost, najmout schopného učitele, zvlášť na češtinu, zvlášť na angličtinu, který jí pomůže najít její slabiny a odstranit je. Na místě rodiče bych někoho sehnala, protože dítě si obvykle samo o doučování neřekne.

SannaZ
Kecalka 174 příspěvků 01.03.18 07:49

@enyf myslím, že doučování nepomůže. Maturita není žádná věda, stačí znát úplné základy, zbytek se od toho akorát odvíjí. Pokud maturitu na 2 pokusy nedala, potřetí to podle mě taky nezvládne. Za 3 měsíce nejde dohnat učivo za 4 roky, to v žádném případě. Každopádně mou zkušenost jsem psala výše, tak třeba jí to pomůže no :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Já jsem muslim, tohle si nechte! Egyptský gólman odmítl pohár pro hráče utkání

Brankář egyptské fotbalové reprezentace Muhammad Šanáví na sebe upozornil... číst dále >

Děti, těšte se na pšouknutí! ČT připravila cyklus romských pohádek

Pravidelný desetidílný cyklus romských pohádek nabízí od pondělí 18.6.... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Čtyři pravidla, jak nosit bílou. Tabu jsou černé kalhotky i průsvitná látka

Do horkého letního počasí se obzvlášť hodí. Působí lehce, svěže a je symbolem... číst dále >

Reklama