Jak se daní příležitostný příjem na živnostenský list?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Afrikana
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 12.01.17 16:58
Jak se daní příležitostný příjem na živnostenský list?

Zdravím, mám dotaz ohledně zdanění příležitostného příjmu.

Pracuju normálně na HPP a mam moznost privydelku do (zatim) 20 000 v jinem oboru. Klient chce ale fakturu. Uz driv jsem premyslela, ze bych si zalozila zivnostensky list, tak bych do toho asi sla. Moje otazka zni, kolik presne odvedu dan? Veskera pojisteni za me plati muj zamestnavatel.

Dekuju za odpovedi.

Reakce:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27401 příspěvků 12.01.17 17:13

@Afrikana když na to budeš mít ŽL, tak to není příležitostný příjem… a kolik odvedeš daň se říct nedá, když nevíme, jaké jsou ty tvé příjmy za celý rok celkem a kolik jsi na daních odvedla (tedy kolik odvedeš) a jaké slevy z daně uplatníš, jaké budeš mít náklady a jaký bude skutečný zisk z podnikání…

Kotatko03
Echt Kelišová 8114 příspěvků 12.01.17 17:25

Tak prvořadě příležitostný příjem a živnostenský list tak trochu nejde dohromady…

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 12.01.17 18:24

Kotatko03 a proc by nesel? Jako vedlejší činnost. Dan se plati 15% ale záleží ještě jestli by si mela nějaké výdaje, co bys uplatnila za slevy atd. Pojištění za tebe plati zaměstnavatel, ale myslím ze od určité vyse bys musela platit i z vedlejších příjmu.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27401 příspěvků 12.01.17 18:26
@JancaS84 píše:
Kotatko03 a proc by nesel? Jako vedlejší činnost. Dan se plati 15% ale záleží ještě jestli by si mela nějaké výdaje, co bys uplatnila za slevy atd. Pojištění za tebe plati zaměstnavatel, ale myslím ze od určité vyse bys musela platit i z vedlejších příjmu.

třeba proto:
Co patří do příležitostné činnosti

Jde o nárazové příjmy, na které nemáme živnostenský list, jako třeba posekání trávy u souseda na zahradě nebo prodej ovoce či zeleniny z vlastní zahrádky, tedy:

příležitostné činnosti kromě činností, které sice provozujeme příležitostně, ale máme na ně živnostenský list
příležitostný pronájem movitých věcí
zemědělská výroba, pokud ji neprovozujeme coby podnikatel, samostatně hospodařící rolník
příjem včelařů - pokud jsme během roku měli maximálně 60 včelstev (do konce roku 2013 to bylo jen 40 včelstev), počítá se nám jako příležitostný příjem 500 Kč na jedno včelstvo
Nepatří sem například autorské honoráře, i když pro nás byly jen příležitostným příjmem.

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 12.01.17 18:36

Řekla bych že to zakladatelka myslela tak ze bude mi ZL na vedlejší činnost a občas vystaví nějakou fakturu za sve služby a ne to co popisujete.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27401 příspěvků 12.01.17 18:39
@JancaS84 píše: Řekla bych že to zakladatelka myslela tak ze bude mi ZL na vedlejší činnost a občas vystaví nějakou fakturu za sve služby a ne to co popisujete.

když na to bude mít ŽL, tak to nebude příležitostná činnost…

Afrikana
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 12.01.17 19:18

Pardon, omlouvam se za nepresne oznaceni. Moc se v techto „termitech“ nevyznam :) @JancaS84 to pochopila tak, jak jsem to myslela. Jednalo by se tedy o vedlejsi cinnost. V soucasne dobe pracuju jeste ke svemu HPP na dohodu o provedeni prace, kde je srazkova dan 15 % a tim to pro me hasne. Tak jsem si nebyla jista, co by po teto strance obnaselo zrizeni zivnostenskeho lis­tu.

Nemate nekdo tip na webove stranky, kde je tohle popsane i pro lidi, kteri maji ze zarizovani podobnych veci trochu fobii? :mrgreen:

Jde mi teda predevsim o to, abych si rocne neprivydelala 20 tisic a pak 10 tisic neplatila na nejakych odvodech/danich/wha­tever.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27401 příspěvků 12.01.17 19:19

@Afrikana www.jakpodnikat.cz
Tam je to krásně a srozumitelně popsané…

AnnaBeran
Nováček 10 příspěvků 10.03.17 09:57
Daň

Daň je 15% z příjmů. Pokud se nemýlím.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Skromnost a pozitivní mysl elixírem mládí? Maciuchová vypadá skvěle!

Hana Maciuchová (72) si pečlivě vybírá akce, kam se vypraví. Křest vánočních... číst dále >

Focení pro Playboy Evy Decastelo: Děti moje nahota nudila, kamínky šíleně bolely

Moderátorka a herečka Eva Decastelo (40) patří mezi největší kosti českého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >