Jak se dát zdravotně do kupy po dětech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 29.10.14 13:00
Jak se dát zdravotně do kupy po dětech?

Ahoj holky, nemáte někdo nějaký zázračný tip :mrgreen:, jak se ozdravit po těhotenstvích a porodech? V druhém těh. jsem měla ve druhém trimestru zápal plic a přijde mi, že od té doby lapnu kde co, furt jsem na hromadě. Starší začala navíc chodit do školky. Furt mě škrabe v krku, mám rýmu, pokašlávám. Pořád se to točí doma a zahleněné bylo už i 4m mimino, musela jsem kapat Pamycon :?. Miminko je plně kojené. Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 10671 příspěvků 29.10.14 13:09

Porad dokola vitaminy. Hodne ovoce, zeleniny - kazdy den treba pul kila. Polevky - cesnecka, vyvary. Takhle se davame do kupy doma kdyz furt jeden od druhyho neco chytame.

Verun83
Echt Kelišová 9334 příspěvků 33 inzerátů 29.10.14 13:17

Nechala jsem si vytestovat vyrobky od energy. Procisti a posili telo. Je to prirodni.

lucyb
Ukecaná baba ;) 2442 příspěvků 29.10.14 13:22

No, s česnečkou a množstvím ovoce opatrně, pokud kojíš, ale něco od energy by nemuselo být špatné. Chlorella a tak…

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 29.10.14 13:32

Na česnečce nebo zázvorovém čaji bych neviděla nic špatného ani pro mimčo ohledně kojení, ale mě nejvíc pomáhá dostatek spánku. Když mám dost energie, jsem odpočatá, tělo jen tak nic neskolí.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17049 příspěvků 29.10.14 13:34

Taky s tím bojuju, navíc je člověk i víc v izolaci takže se děsím nástupu do práce a kolektivu. Já většinou to chytím od dětí, ty jen rýmu a mě to položí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: RAdu nemám, asi jen takové to klasické, ovoce, zelenina, pohyb. :think:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17049 příspěvků 29.10.14 13:35

Jo a je fakt, že spánek udělá strašně moc, odpočinek jak fyzickejj tak ale rozhodně i psychickej, ze stresu seš na hromadě raz dva.

Idril
Závislačka 2993 příspěvků 29.10.14 13:39

Vitamíny, hodně zeleniny, zdravé stravování a taky pomáhá cvičení, třeba pilates, joga a tak. Mě už od porodu trápí jen padání vlasů :cert:. Dokonce už ani záda, díky cvičení, po čtyřech letech nebolí :dance:

Ivca80
Kecalka 369 příspěvků 29.10.14 13:50

Jak pisou holky, hodne spanku, co nejvice to jde.
Vitaminy, zaradit jecmen, morske rasy do jidla, cvicit, hodne zeleniny (ted v zime spise naparenou, nebo pecena cervena repa ci dyne hokaido, nez studenou z lednicky), orechy, seminka, mandle, lusteniny…
Pak je taky dulezite nejen zaradit vyse zminovane, ale hlavne vyradit nevhodne a nezdrave veci, ktere oslabuji imunitu nejvice - bila mouka, cukr, omezit mlecne vyrobky (ty zahlenuji nejvice!).
Obvzlaste v dobe nachlazeni je vhodne mlecne vyrobky, vsechny, vyloucit uplne. Mimco to oceni nejvice.

Vice info a jak na to treba na http://www.varimezdrave.cz/

Oskárek
Závislačka 4254 příspěvků 29.10.14 13:56

Tak krom výše zmíněnýho, za mně běh :mrgreen:
Zrovna u běhu funguje víc aspektů - zvyšuje se fyzická, psychická odolnost a pokud se běhá za každého počasí dochází i k otužování…Od doby, co pravidelně běhám - i v dešti, mrazech, jsem nemarodila (ťuk, ťuk), za poslední rok a půl kolem mě prolétlo pár lehkých nachlazení, které během pár dní odezněly.

Pokud nechceš běhat, tak určitě důležitý je pravidelný otužování (učí se to i maminky s dětmi v lázních…)

Teď po návratu do pracovního procesu a nástupu obou kluků do školky jsem nasadila ještě chlorellu a zelený ječmen ;)

Pralda1
Nováček 10 příspěvků 29.10.14 14:06

Já mám velmi dobré zkušenosti s Mladým ječmenem. Nabízím i na bazaru, kde popisuji důvody, které mne zpočátku vedly k nasazení Mladého ječmene. Výsledky se u mne dostavili po měsíci. Mladý ječmen piji už 8 měsíců a cítím se stále lépe jak po stránce psychické tak i fyzické. Sbírám i výsledky u ostatních, hlavně posílí imunitu a dodá tělu velké množství minerálů a vitamínů, které nejsme schopni v takovém objemu sníst v normální stravě, jedna kamarádka se zbavila exemu ( maminka po dvou dětech),druhá hemoroidu atd… Jestli jste z Brna tak tu budeme mít v prosinci přednášku o užívání zelených potravin před těhotenstvím, v těhotenství a po porodu. Přednáší lékař.

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 29.10.14 17:11

Všem děkuju za rady, vidím, že problém je hlavně v nedostatku spánku, což je asi neřešitelné v podstatě. Mimino kojím co 3-4 hodiny a do toho budí se mi i starší :zed:.
@Ivca80 Snažím se nahrazovat mouku žitnou a celozrnnými, aspoň z části. Nepoužívám zásmažky. Chleba aspoň sem tam peču domácí kváskový. Největší problém je to sladký, zrovna dnes jsem sežrala Milenu :oops:. Pak nemám mít nadváhu :?.
@Oskárek Běh by mi fakt prospěl, jen teda chlap chodí hodně pozdě a já nemám hlídání. Ale tak na hodinku chodíme ven denně. Pokud nepadají trakaře.
@Pralda1 @Ivca80 Na ječmen jsem zapomněla, svého času mi chlorella pomohla hormonálně se srovnat a otěhotnět. Takže rozhodně zkusím. A zítra pošlu muže do zdravé výživy pro řasy. To se dá dát třeba do polívky, že?
Hokkaid mám doma ze zahrádky asi osm :).

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 29.10.14 20:02

Nekojit, nespat s děckem, nevstávat k dětem. Spát, jíst všechno, nedržet žádnou dietu. Věnovat se sobě, partnerovi, nebrat vážně emimino a podobné zdroje. Mně trval návrat k normálu cca 8 let od prvního IUI (dvě těhotenství, do věku 5 let mladší dcery).

Genovesa
Extra třída :D 11272 příspěvků 29.10.14 20:08
@BaraF píše:
Nekojit, nespat s děckem, nevstávat k dětem. Spát, jíst všechno, nedržet žádnou dietu. Věnovat se sobě, partnerovi, nebrat vážně emimino a podobné zdroje. Mně trval návrat k normálu cca 8 let od prvního IUI (dvě těhotenství, do věku 5 let mladší dcery).
:mrgreen: :mrgreen:
BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 29.10.14 21:19

A ještě jedna dobře míněná rada. Zajděte si k obvoďákovi (bez dětí) na preventivní prohlídku. Ostud Vás už pošlou tam kde bude třeba.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >