Jak se davkuje ricinus communis 5ch a neni pozde?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cumlík19
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 17.12.16 10:56
Jak se davkuje ricinus communis 5ch a neni pozde?

Ahoj jsem mesic po porodu a mam porad slabe mleko musim mu davat prikrm daam mu Hipp bio combiotik. Ted vypije 90-105ml jednou i 120 ml. Moje mleko ma jen na zizen a vydrzi u prsa cca 5-10 minut a pak ho zacne plivat a nechce tak dam druhe a to same a kdyz si na ne macknu jestli neco jeste potom potece tak nic :( tak sem si vcera objednala s lekarny Dr. Max ten ricinus communis 5ch. Ale nechaka sem sj ho poslat domu. Tak se chci zeptat jestli to ma jeste cenu jestli mam sanci se rozkojit a jk se to uziva a jk dlouho???. Jinak na podporu kojeni piju caje kojici jim mlecne vyrobky jogurty, napoje meltu. Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

emmuulina
Kecalka 157 příspěvků 17.12.16 11:37

Pokud si dobře pamatuju, tak ř kuliček nechat rozpustit pod jazykem, vždy před a po 20minut nic nejíst a nepít, klidně 3×denně, mě to pomohlo a hlavně nevzdávat to, klidně mít prcka u prsa celý den, ale pokud mu dáš UM tak se nerozkojíš, z lahve mu to teče, když to od tebe to musí vytáhnout a když mu nabídneš UM z flašky tak se přece nebude trápit s prsem :D

emmuulina
Kecalka 157 příspěvků 17.12.16 11:37

5 kuliček

Cumlík19
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 17.12.16 11:48

Ale on pije i z prsa. Ja mu koupila takovy dudlik s tou nejmensi dirkou aby mu to neteklo a, on musi tahat. A z prsa pije krasne ze zacatku. Ale pak proste mleko dojde no :(
A jk dlouho nez budu kojit si mam vzit ty kulicky? A rozkojim se jeste kdyz je mu mesic?

sakota
Kelišová 5499 příspěvků 17.12.16 12:04
@emmuulina
@emmuulina píše:
Pokud si dobře pamatuju, tak ř kuliček nechat rozpustit pod jazykem, vždy před a po 20minut nic nejíst a nepít, klidně 3×denně, mě to pomohlo a hlavně nevzdávat to, klidně mít prcka u prsa celý den, ale pokud mu dáš UM tak se nerozkojíš, z lahve mu to teče, když to od tebe to musí vytáhnout a když mu nabídneš UM z flašky tak se přece nebude trápit s prsem :D

Oooo, kez by to tak platilo! :D Ja mam mlika podle me tak akorat, ale dceru jist proste nebavi, vytahn e si 60m a kasle na to a kdyz ji zkousim dokrmit z flasky, ktera tece, jen co se trochu nakloni (jako fakt, narozdil od prsa, kde musi makat), tak spusti hystericky rev a rve a rve, dokud zas nedostane to narocne prso. :D

Pardon za OT zadavatelko. Mne v lekarne rekli 3× denne 5 kulicek rozpustit pod jazykem, pred a po 15 min nic nejist, nepit.

Cumlík19
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 17.12.16 12:22

@sakota a jk dlouho si to vzit pred kojenim??

sakota
Kelišová 5499 příspěvků 17.12.16 13:16

@Cumlík19 To nevim, ale selsky rozum rika, ze je to jedno. ;) Aspon ja to brala proste jak jsem si vzpomnela a hlavne jsem si hlidala, aby to vyslo s jidlem. Kojeni jsem neresila. Hodne stesti, at ti to zabere!

Juterka
Kelišová 6178 příspěvků 17.12.16 13:53
@Cumlík19 píše:
Ahoj jsem mesic po porodu a mam porad slabe mleko musim mu davat prikrm daam mu Hipp bio combiotik. Ted vypije 90-105ml jednou i 120 ml. Moje mleko ma jen na zizen a vydrzi u prsa cca 5-10 minut a pak ho zacne plivat a nechce tak dam druhe a to same a kdyz si na ne macknu jestli neco jeste potom potece tak nic :( tak sem si vcera objednala s lekarny Dr. Max ten ricinus communis 5ch. Ale nechaka sem sj ho poslat domu. Tak se chci zeptat jestli to ma jeste cenu jestli mam sanci se rozkojit a jk se to uziva ajjkbnnmnnknnnnnn jk dlouho???. Jinak na podporu kojeni piju caje kojici jim mlecne vyrobky jogurty, napoje meltu. Dekuji

Juterka
Kelišová 6178 příspěvků 17.12.16 13:53
@Cumlík19 píše:
Ahoj jsem mesic po porodu a mam porad slabe mleko musim mu davat prikrm daam mu Hipp bio combiotik. Ted vypije 90-105ml jednou i 120 ml. Moje mleko ma jen na zizen a vydrzi u prsa cca 5-10 minut a pak ho zacne plivat a nechce tak dam druhe a to same a kdyz si na ne macknu jestli neco jeste potom potece tak nic :( tak sem si vcera objednala s lekarny Dr. Max ten ricinus communis 5ch. Ale nechaka sem sj ho poslat domu. Tak se chci zeptat jestli to ma jeste cenu jestli mam sanci se rozkojit a jk se to uziva ajjkbnnmnnknnnnnn jk dlouho???. Jinak na podporu kojeni piju caje kojici jim mlecne vyrobky jogurty, napoje meltu. Dekuji

AliTad
Kelišová 5291 příspěvků 17.12.16 14:24

@Cumlík19 Tak ono se to mlíko hlavně nezačně tvořit, pokud nebude poptávka. Takže když mu dáš flašku, u které je navíc úplně jiná technika sání, tak se to nezlepší, spíš naopak. Investovala bych do kvalitní laktační poradkyně a když už dokrm, tak pomocí suplementoru, ať stimuluje ta prsa. Dá se nějak vyrobit i doma, jinak vyrábí Medela. Plus stlačování střídání prsou, nahřívání, kontakt kůže na kůži…

michee
Závislačka 3586 příspěvků 2 inzeráty 17.12.16 14:51

@Cumlík19 Já jsem 3 měsíce po porodu a snažím se kojit, ale z nějakého záhadného důvodu jedu jen z jednoho prsa, to druhé je už od porodnice prakticky prázdné, pár kapiček z něho dostanu, ale to je tak vše. Takže dcerka dostává občas lahev, některý den dostane třeba jen 1×90 ml a další den je krize a dostane třeba 2×90 a 1×120, snažím se ji co nejvíce přikládat, ale tím, že chce jen to jedno prso, to druhé potáhne, zjistí, že tam nic není a konec, takže nějaké rozkojení toho druhého se nekonalo, i když jsem dlouho vytrvávala. Pije z lahvičky Calma od medely a občas má problém to vypít, takže i těch 90 ml pije 10 minut, u prsa je jak kdy, někdy tam je 5 minut a je spokojená a někdy 15 a pak ječí. Jinak ricinus communis beru a dávám si tak 4× denně 5 kuliček, většinou si na to vzpomenu, když jdu malou kojit.
Když měla dcerka tak 3 týdny, tak jsem UM zrušila, ale vydrželo nám to 14 dní, hodně mi plakala, byla neklidná, trápilo ji bříško a hlavně šla s váhou dolů. Vzhledem k tomu, že je drobounká a už v porodnici šla s váhou dolů o více jak 15%, tak jsem tu minimální dávku UM zpět nasadila, aby neskončila v nemocnici a tam do ní nervali kdo ví co. Jedu cestou kompromisu, primárně dám prso, když je zle, dám lahvičku, nic nehrotím, vše dělám ku oboustranné spokojenosti. Není nic horšího než vystresovaná matka!! Takže asi tak.
Jinak v týdnu jsem měla rozhovor s jednou maminkou a ta mě za to, co dělám, téměř zdrbla, že to není v zájmu dítěte apod…nechápala mé důvody a skoro mě posílala za laktační poradkyní. Myslím, že v zájmu dítěte je mít mámu, která je v klidu a ne, aby se nervovala, aby se za každou cenu rozkojila. Argumenty typu imunita dětí, nemocnost atd. jsou zcestné, syn dostával MM necelé 3 měsíce a to ještě napůl s UM a doteď nebyl nijak nemocný, pouze občas posmrkává, ale hutnou zelenou rýmu, kašel, chřipku, angínu…tak nic takového neznám.

Cumlík19
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 17.12.16 16:45

@michee ja to take hrotit nechci. Bud to pujde nebo ne. Ale jk pises ze mala je u prsa pije a pak nic netece tak ho nechce to mam presne ja s malym kdyz pije. Ale tak sem se snazila rozkojit takhle ale nejde to tak chci jeste vyzkouset ten ricinus communis 5ch abych proto udelala vse. Byla bych rada kdybych se rozkojila aspon na par mesicu. A jk dlouho to beres?? Tady sem cetla ze by se to melo brat jen tyden a pak vysadit aby sem o mleko jeste neprisla. A pak kdyz by bylo.zas slabe eko tak si to obcas vzit a tim to podporit zase. Tak nwm no. @AliTad nahrivani myslis dat si treba horkou zinku na prsa?? Ja sem nekde cetla ze se pak potom spis mleko ztraci. Ale urcite vyzkouším :)

Cumlík19
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 17.12.16 16:54

Kdyz tak tohle sem si objednala. Mate taky tenhle z lekarny dr.Max??

michee
Závislačka 3586 příspěvků 2 inzeráty 17.12.16 20:15

@Cumlík19 mám tento, a beru vždy tak 2 balení a pak opakuju, když se mi zdá, že se laktace snižuje. Tak ať se to zlepší :palec:

AliTad
Kelišová 5291 příspěvků 17.12.16 21:11

@Cumlík19 Tím nahříváním se bude mléko lépe spouštět. Já používala třeba infrazářič. A při kojení popíjet teplý nápoj.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >